Βελτιώθηκε στο 2ο ημίχρονο και ..."2 στα 2" ο ΓΣΜ

Την 2η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η ομάδα της Μεσσήνης, η οποία επικράτησε με 61-39 του Άτλαντα στην «Τέντα».
Οι «νησιώτες» έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα χάρη στην πολύ καλή εμφάνιση που έκαναν στο 2ο μέρος έχοντας ως κορυφαίο τον Αρβανίτη που πέτυχε 14 πόντους, έχοντας βελτιωθεί αμυντικά απέναντι στην καλαματιανή ομάδα.
Από την άλλη ο Άτλας αγωνίστηκε …για ένα ημίχρονο, καθώς στο 2ο μέρος κατάφερε να σκοράρει μόλις 10 πόντους (!), 6 στο 3ο δεκάλεπτο και μόλις 4 στην τελευταία περίοδο, πραγματοποιώντας σε γενικές γραμμές κάκιστη εμφάνιση.
10λεπτα: 12-18, 29-27, 35-43, 39-61
Διαιτητές: Κυριακόπουλος – Σχοινάς
ΑΤΛΑΣ (Αντώνης Παυλής): Σαρρής 3, Δελφάκης 7 (1), Παναγιωτόπουλος 7 (1), Λυδιώτης, Ζάγουρας 3 (1), Γ. Πουλουπάτης 2, Τσελίκης 3, Λύκος 3 (1), Νικολόπουλος 2, Πουλημενέας, Φωτεινάκης 9 (1)
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Παύλος Νώντας): Αντωνόπουλος 3 (1), Πολυζωγόπουλος 9 (1), Κίσσας 7 (1), Μπακογιάννης 4, Στωικίδης, Καραμπάγιας 2, Τσιμπούρης 12 (2), Αρβανίτης 14, Γεωργακόπουλος, Μιχαλόπουλος 8, Αρώνης, Μαράντος