Καλαμάτα-Αιολικός 1-1 (τελικό')

83' Αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία. Ο Παπαζούδης δέχτηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε.

80' Κίτρινη κάρτα στον Παπαζούδη για μαρκάρισμα στον Αθανασόπουλο

77' Εκτέλεση φάουλ του Τορεζάνι, η μπάλα βρήκε στο τοίχος και πέρασε κόρνερ

71' Αλλαγή για τον Αιολικό. Ο Σαμπάνης στην θέση του Μανουσάκη

70' Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Ρήγας στην θέση του Κωνσταντινίδη

64΄Αλλαγή για τον Αιολικό. Ο Καδής στην θέση του Γάλα

60' Παιχνίδι κέντρου με την Καλαμάτα να κάνει ηρωική προσπάθεια με πάικτη λιγότερο

57' Κίτρινη του Περράκη σε Σίμωση για βουτιά στην περιοχή

46' Εναρξη του β' ημιχρόνου με δυο αλαλγές για την Καλαμάτα. Οι Δούμουρας, Λίπι πέρασαν στο ματς και βγήκαν οι Γαλανόπουλος, Καραλής

45+2΄Λήξη του πρώτου μέρους 1-1. Ο διαιτητής Κώστας Περράκης έιναι ο αρνητικός πρωταγωνιστής δίνοντας ένα πέναλτι φάντασμα (σε φάση που ξεκίνησε απο οφσάιντ) και κόκκινη στον Ίλιεφ

45+1΄ Ένταση μεταξύ των παικτών στον αγωνιστικό χώρο

43' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Κριπιντίρης ισόφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Με δέκα πάικτες η Καλαμάτα μετά απο κόκκινη στον Ίλιεφ

42: Πέναλτι για τον Αιολικό καταλόγισε ο διαιτητής προς γενική έπληξη υποδεικνύοντας παράβαση σε μαρκάρισμα πάνω στον Σίμωση

37' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάλη για φάουλ στον Κερμενίδη

33' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αιολικό με τον Γάλα να σουτάρει άουτ απο πλάγια θέση

27’ Ο Τορεζάνι «χόρεψε» την άμυνα του Αιολικού από δεξιά, έδωσε στον Παναγιωτόπουλο ο οποίος έπιασε το σουτ μόλις άουτ

25΄Αλλαγή για τον Αιολικό. Ο Στουρνάρας στην θέση του Μίχου

16': ΓΚΟΛ 1-0: Ο Αθανασόπουλος με κεφαλιά μετά πο σέντρα του Κερμενίδη απο αριστερά ανοίγει το σκορ για την Μαύρη Θύελλα

10’: Κόρνερ του Κερμενίδη η μπάλα πέρασε τόσο από τον Παναγιωτόπουλο όσο και τον Αθανασόπουλο, στο ύψος της μικρής περιοχής του Αιολικού

3’: Πρώτη καλή στιγμή για την Καλαμάτα. Σούτ του Τορεζάνι πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πουρή

1': Ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Λιγοστός ο κόσμος στις κερκίδες μεταξύ των οποίων 20 φίλαθλοπι του Αιολικού

Καλησπέρα σας από το γήπεδο του Μεσσηνιακού. Η Καλαμάτα υποδέχεται τον Αιολικό για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Η ομάδα της Μυτιλήνης βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς ενώ η Καλαμάτα ακολουθεί στην 7η θέση με 7 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
Καλαμάτα: Θωμάς, Γαλανόπουλος, Καραλής, Ίλιεφ, Καλαγκάνης, Τσιμικλής, Τορεζάνι, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτόπουλος, Κερμενίδης, Αθανασόπουλος.
Στον πάγκο οι: Λίπι, Κουντάνης, Δούμουρας, Διαμαντής, Αγγελοπουλος, Ρήγας, Νινιός
Αιολικός: Πουρής, Γάλας, Λίμα, Μπακάλης, Παπαζούδης, Κριπιντίρης, Ιορδανίδης, Μίχος, Σίμωσης, Μανουσάκης, Κέρι
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Στουρνάρας, Ρίστα, Σαμπάνης, Ζάχαρης, Καδης, Λάλας, Σαλταμάρας