Χανδριναϊκός-Ανδρούσα 0-3: Πρόκριση με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Φάνη Βλαχόπουλο (pics)

Μια ακόμα ιστορική πρόκριση πήρε η Ανδρούσα, που επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Χανδριναϊκού και πέρασε για πρώτη φορά στην ιστορία της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Μεσσηνίας, όπου θα αντιμετωπίσει την Καλαμάτα.
Η ομάδα του Σπύρου Τσίκινη ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους στο β΄ μέρος και πήρε δίκαια την πρόκριση χάρη στον εκπληκτικό Φάνη Βλαχόπουλο, που σκόραρε δυο τέρματα και «σέρβιρε» το τρίτο στον Κάλλα.
Μετά από ένα κακό και μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, το οποίο δεν είχε φάσεις και ρυθμό λόγω των πολλών δυνατών μονομαχιών, τα πράγματα άλλαξαν άρδην στην επανάληψη και αυτό οφείλεται στο γρήγορο γκολ του Βλαχόπουλου.
Ο πολύπειρος φορ άνοιξε το σκορ στο 50΄ με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ και μάλιστα στο 53΄ ο Γεωργιόπουλος παραλίγο να πετύχει και 2ο τέρμα όταν είδε την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά μετά το πλάγιο άουτ που εκτέλεσε και να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.
Το β΄ μέρος είχε πολλές φάσεις εκατέρωθεν, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν δεύτερο γκολ στο 61΄ με τον Κάλλα, έπειτα από ατομική ενέργεια και ασίστ του Βλαχόπουλου.
Ο πρωταγωνιστής του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 78΄ με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ και έδωσε την νίκη στην ομάδα του, η οποία πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους παίκτες και το τεχνικό τιμ της ομάδας.
Διαιτητές: Η. Νικολόπουλος, Μ. Καρβούνης, Α. Καυκάς
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάλαμας): Νικητόπουλος, Βασιλόπουλος, Φωτόπουλος, Ζωγόπουλος, Αθ. Κοντός (83΄ Κλαρίδας), Καραταράκης, Μεμά (46΄ Μεμουσάι), Σαχινάι (71΄ Καρλής), Γιάνναρης, Παυλέας, Ντένις
ΑΝΔΡΟΥΣΑ (Σπύρος Τσίκινης): Κατσίποδας, Κωτσάκης, Τσώνης, Βαβαρούτσος, Πιχιγιόνι, Καλογερόπουλος, Θεοδοσόπουλος (86΄ Ιμεράσι), Μαραγκούλιας, Βλαχόπουλος, Γεωργιόπουλος, Γ. Κάλλας