Χανδριναϊκός-Ολυμπιακός Ανάληψης 2-1: Διπλασίασε τις νίκες του και πέρασε στους "16" (pics)

Μια ακόμα νίκη σημείωσε ο Χανδριναϊκός επί του Ολυμπιακού Ανάληψης, που σήμανε την πρόκριση της ομάδας του Δημήτρη Μάλαμα στην φάση των «16» του Κυπέλλου Μεσσηνίας.
Η ομάδα του Χανδρινού επικράτησε με 2-1 στην έδρα της και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα της Μεσσήνης, πέρασε στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Αρφαρών.
Ο συνήθης ύποπτος και σκόρερ του πρώτου αγώνα Θ. Κοντός άνοιξε το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό για τους γηπεδούχους και στο 73' ο Καρλής με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός ήταν να μειώσει σε 2-1 στο 88ο λεπτό με τον Βλαχάκη.
Διαιτητές: Ν. Τουρλομούσης, Α. Καυκάς, E. Xhemalai
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Κούρταλης, Βασιλόπουλος, Φωτόπουλος, Ζωγόπουλος, Κοντός, Καραταράκης, Κότι, Μεμά (70΄ Μητρόπουλος), Σαχινάι, Παυλέας, Γιάνναρης (76΄ Καρλής)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Καραμπάτος, Μουτσούλας, Βιδάκης, Ζερβάκος, Δουρούμης, Παναγιωτόπουλος, Πράττης (60΄ Σαραντόπουλος), Βανικιώτης (28΄ Καννάς), Βλαχάκης, Κουτσοπέτρος, Παναγιωτόπουλος (83΄ Μιχαλόπουλος)