Ασπρόχωμα-Αστέρας Αρφαρών 3-2: Ήττα και ...πρόκριση ο Αστέρας (pics)

Μπορεί να ηττήθηκε με 3-2 από το Ασπρόχωμα, όμως ο Αστέρας Αρφαρών πήρε την πρόκριση στην φάση των «16» του Κυπέλλου Ερασιτεχνών χάρις στο 2-0 του πρώτου αγώνα.
Οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν 7ψυχοι, ισοφαρίζοντας δις και μάλιστα παίρνοντας το προβάδισμα στο 81΄, όμως από κει και πέρα χρειάζονταν δυο ακόμα τέρματα για να πάρουν την πρόκριση, κάτι το οποίο δεν κατάφεραν.
Με συνολικό σκορ 4-3 ο Αστέρας πέρασε και θα αγωνιστεί στους «16» με τον Χανδριναϊκό.
Ο Χαραλαμπόπουλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως ο Κουραμπάς κράτησε «ζωντανό» το Ασπρόχωμα στο 31΄.
Ο Καίσαρης στο 43΄ έκανε το έργο του Ασπροχώματος σχεδόν …αδύνατο σημειώνοντας το 2-1, με τον Λούτα να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 59΄ και τους γηπεδούχους να διατηρούν ελάχιστες ελπίδες.
Ο Α. Ηλιόπουλος έδωσε προβάδισμα στο 81΄ στην ομάδα του, όμως στα εναπομείναντα λεπτά το Ασπρόχωμα δεν μπόρεσε να πετύχει το «θαύμα» και να σκοράρει 2 τέρματα, με τους Αρφαραίους να πανηγυρίζουν μια μεγάλη πρόκριση.
Διαιτητές: Ι. Κουτσαναστάσης, Δ. Ταβουλαρέας, Α. Παπαϊωάννου
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ (Σκουρλέτης): Δικτάκης, Αναστασόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Πολίτης, Λούτα, Π. Ηλιόπουλος (46΄ Π. Τσίρμπας), Πετσόπουλος (60΄ Βεργόπουλος), Παπανικολόπουλος, Κουραμπάς (66΄ Ντάσης), Δ. Γυφτέας, Α. Ηλιόπουλος
ΑΡΦΑΡΑ (Γκέγκας): Σταθόπουλος, Π. Βανικιώτης, Πιτσιλής (80΄ Γ. Βανικιώτης), Χαραλαμπόπουλος, Τσιλίκος, Χρονόπουλος, Καραπετιάν, Μπούρδος (53΄ Π. Χαραλαμπόπουλος), Καίσαρης (66΄ Ισούφι), Η. Καπόγλης, Π. Καπόγλης