Πάμισος Μεσσήνης-Εθνικός Μελιγαλά 1-0: Ο Αριστομενόπουλος «χτύπησε» στο 88΄ (pics)!

Με τον Γιώργο Αριστομενόπουλο να αναδεικνύεται «χρυσός» σκόρερ στο 88ο λεπτό, ο Πάμισος Μεσσήνης νίκησε με 1-0 τον Εθνικό Μελιγαλά στον πρώτο αγώνα των δυο ομάδων στο πλαίσιο της φάσης των «32» του Κυπέλλου Μεσσηνίας.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και έχασαν τρεις πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο τέταρτο με τους Αλεβίζο (δις) και Λάγιο και σε γενικές γραμμές προσπαθούσαν να «χτυπήσουν» στην κόντρα, απέναντι σε έναν Πάμισο που «ψαχνόταν».
Οι «νησιώτες» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στο β΄ μέρος και άρχισαν να χάνουν την μια ευκαιρία μετά την άλλη (Τουρλίδας 67΄, 74΄, Γεωργόπουλος 70΄ και Κατσιβαρδέας δοκάρι στο 87΄), πριν πετύχουν το νικητήριο γκολ στο 88ο λεπτό με τον Αριστομενόπουλο να σκοράρει με σουτ στο 2ο δοκάρι, έπειτα από κόρνερ του Γεωργιόπουλου.
Διαιτητές: Δ. Πλακογιάννης, Σ. Αθανασοπούλου, Α. Καυκάς
ΠΑΜΙΣΟΣ (Μαντζούνης): Τρακάκης, Αριστομενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μπερερής, Μωράκης, Γεωργιόπουλος, Παπαδόπουλος, Τουρλίδας, Ηλιόπουλος, Πατσιώτης (79' Μάρκου).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ (Αντωνόπουλος): Δημητρέλης, Γεωργόπουλος, Φέστας, Θανόπουλος, Σίνος, Καρύδης, Καρατζούλιας, Ζάγουρας (85΄ Γεωργακόπουλος), Λάγιος (75΄ Σαραντόπουλος), Αλεβίζος (90΄ Παπαδόπουλος), Μουρούσιας