Μικρό προβάδισμα (2-1) το Φαραί που "τα βρήκε σκούρα" απέναντι στον Αίαντα(pics)

Mικρό προβάδισμα πρόκρισης «έχτισε» η ομάδα του Φαραί μετά τη δύσκολη και αγχωτική νίκη επί του νεανικού αλλά εξαιρετικού Αίαντα με σκορ 2-1.

Στο 24΄ ο Μαυροειδάκος έβγαλε πάσα για τον Κακαλή που με ωραίο πλασέ, μέσα από τη περιοχή, πέτυχε το 1-0 ωστόσο στο 37΄ ο Παλιατσέας με κοντινό σουτ, ύστερα από επέμβαση του Μάρη στο φάουλ του Λαγωνικάκου, έφερε το ματς στα ίσια(1-1).

Το ματς πήρε άγρια ομορφιά στην επανάληψη περιλαμβάνοντας και αποβολές εκτός από ωραίο θέαμα. Αρχικά στο 60΄ το Φαραί είχε δοκάρι με τον Πέτσι και τρία λεπτά αργότερα ο Κακαλής πέτυχε από κοντά το 2-1 για να ακολουθήσει η αποβολή του Λαγωνικάκου στο 74΄ με 2η κίτρινη για μαρκάρισμα στον Τσέρτο και του Παχή (κόκκινη) στο 76΄ για χτύπημα στον Παλιατσέα.

ΦΑΡΑΙ: Μάρης, Μάραντος (70’ Αντωνόπουλος), Μαυροειδάκος, Καπακλής, Λάζαρης, Μούσα, Παχής, Σεφεράσι (60’ Πέτσι), Σεριάτος, Κακαλής (80’ λ. τρ. Δοβλέτης), Τσέρτος.

ΑΙΑΝΤΑΣ: Μπαχράμης, Αλεξανδρόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Λαγωνικάκος, Περιβολάρης (70’ Διονυσόπουλος), Παλιατσέας, Ζαφείρης, Μιχαλόπουλος, Πανταζής, Στραβάκος, Μπαζίγος (60’ Καραγιάννης)