Με ήττες συνέχισε την παρουσία της στο διεθνές τουρνουά που γίνεται στην Σουηδία η ομάδα Κ15 του Τσικλητήρα.

Οι μικροί της Πύλου ηττήθηκαν με 1-0 από τις δυο γηπεδούχες ομάδες, την Μποο και την Σόντερτάλιε, στην έδρα της οποίας διεξάγεται το μεγάλο ποδοσφαιρικό τουρνουά. Θυμίζουμε πως στην πρεμιέρα, ο Τσικλητήρας είχε ηττηθεί από την αργεντίνικη Τούκουμα 2.

Τα αποτελέσματα βέβαια είναι το λιγότερο για τους νεαρούς Μεσσήνιους ποδοσφαιριστές οι οποίοι βιώνουν πρωτόγνωρες εμπειρίες στην Σουηδία ως εκπρόσωποι της Ελλάδας μεταξύ ομάδων από 19 χώρες απ΄όλο τον κόσμο.

Στον όμιλο προηγείται η Τούκουμαν 2 η οποία μετά από 4 ματς έχει τρείς νίκες και μια ισοπαλία και ακολουθεί η σουηδική Μποο με 2 νίκες και μια ισοπαλία.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Σοντερτάλιε (Σουηδία) - Τούκουμαν 2 (Αργεντινή) 1 - 2
Μπόο (Σουηδία)- HFC CLUB (Αίγυπτος) 4 - 3
HFC CLUB (Αίγυπτος)- Σοντερτάλιε (Σουηδία) 0 - 1
Τούκουμαν 2 (Αργεντινή)- Τσικλητήρας Πύλου 2 - 0
Τούκουμαν 2 (Αργεντινή) - HFC CLUB (Αίγυπτος) 2 - 0
Τσικλητήρας Πύλου- Μπόο (Σουηδία) 0 - 1
Συριάνσκα (Σουηδία) - Τούκουμαν 1 (Αργεντινή) 0 - 2
Μπόο (Σουηδία)- Τούκουμαν 2 (Αργεντινή) 1 - 1
Τσικλητήρας Πύλου- Σοντερτάλιε (Σουηδία) 0 - 1
Τούκουμαν 1 (Αργεντινή)- Σρεμ (Σερβία) 2 - 0
HFC CLUB (Αίγυπτος) - Συριάνσκα (Σουηδία) 0 - 5


Βαθμολογία

1.    Τούκουμαν 2 (7-2) 10
2.    Μποο (6-4) 7
3.    Τούκουμαν 1 (4-0) 6
4.    Σοντερτάλιε (3-2) 6
5.    Συριάνσκα (5-2) 3
6.    Σρεμ (0-2) 0
7.    Τσικλήτήρας (0-4) 0
8.    HFC CLUB (3-12) 0

Με ήττες συνέχισε την παρουσία της στο διεθνές τουρνουά που γίνεται στην Σουηδία η ομάδα Κ15 του Τσικλητήρα.

Οι μικροί της Πύλου ηττήθηκαν με 1-0 από τις δυο γηπεδούχες ομάδες, την Μποο και την Σόντερτάλιε, στην έδρα της οποίας διεξάγεται το μεγάλο ποδοσφαιρικό τουρνουά. Θυμίζουμε πως στην πρεμιέρα, ο Τσικλητήρας είχε ηττηθεί από την αργεντίνικη Τούκουμα 2.

Τα αποτελέσματα βέβαια είναι το λιγότερο για τους νεαρούς Μεσσήνιους ποδοσφαιριστές οι οποίοι βιώνουν πρωτόγνωρες εμπειρίες στην Σουηδία ως εκπρόσωποι της Ελλάδας μεταξύ ομάδων από 19 χώρες απ΄όλο τον κόσμο.

Στον όμιλο προηγείται η Τούκουμαν 2 η οποία μετά από 4 ματς έχει τρείς νίκες και μια ισοπαλία και ακολουθεί η σουηδική Μποο με 2 νίκες και μια ισοπαλία.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Σοντερτάλιε (Σουηδία) - Τούκουμαν 2 (Αργεντινή) 1 - 2
Μπόο (Σουηδία)- HFC CLUB (Αίγυπτος) 4 - 3
HFC CLUB (Αίγυπτος)- Σοντερτάλιε (Σουηδία) 0 - 1
Τούκουμαν 2 (Αργεντινή)- Τσικλητήρας Πύλου 2 - 0
Τούκουμαν 2 (Αργεντινή) - HFC CLUB (Αίγυπτος) 2 - 0
Τσικλητήρας Πύλου- Μπόο (Σουηδία) 0 - 1
Συριάνσκα (Σουηδία) - Τούκουμαν 1 (Αργεντινή) 0 - 2
Μπόο (Σουηδία)- Τούκουμαν 2 (Αργεντινή) 1 - 1
Τσικλητήρας Πύλου- Σοντερτάλιε (Σουηδία) 0 - 1
Τούκουμαν 1 (Αργεντινή)- Σρεμ (Σερβία) 2 - 0
HFC CLUB (Αίγυπτος) - Συριάνσκα (Σουηδία) 0 - 5


Βαθμολογία

1.    Τούκουμαν 2 (7-2) 10
2.    Μποο (6-4) 7
3.    Τούκουμαν 1 (4-0) 6
4.    Σοντερτάλιε (3-2) 6
5.    Συριάνσκα (5-2) 3
6.    Σρεμ (0-2) 0
7.    Τσικλήτήρας (0-4) 0
8.    HFC CLUB (3-12) 0

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο Τσικλητήρας Πύλου, μετά τον καθοριστικό ρόλο που είχε στην συνδιοργάνωση του μεγαλύτερου ποδοσφαιρικού Τουρνουά Ακαδημιών της Πελοποννήσου, «PYLOS I.S.T.» το οποίο όλοι εύχονται να γίνει θεσμός για την ανάπτυξη του ποδοσφαίρου της Πύλου και της Μεσσηνίας γενικότερα, διοργανώνει ένα ακόμα σπουδαίο ποδοσφαιρικό Τουρνουά Ακαδημιών, λίγο πριν την αναχώρηση της ομάδας του Τσικλητήρα Κ15 για την Σουηδία.
Ο λόγος για το Καλοκαιρινό Τουρνουά Ολυμπιονίκη Κ. Τσικλητήρα Πύλου, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στην Πύλο την Κυριακή 12/06/2016 με τέσσερις ηλικιακές κατηγορίες.
Η πρώτη με παιδιά που είναι γεννημένα τα έτη 2007-2008, η δεύτερη με παιδιά που είναι γεννημένα τα έτη 2005-2006, η τρίτη με παιδιά που είναι γεννημένα τα έτη 2003-2004 και η τέταρτη με παιδιά που είναι γεννημένα τα έτη 2001-2002, σε μια ακόμα ημέρα γεμάτη ποδόσφαιρο στην Πύλο.
Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν είναι οι ακόλουθες: ΑΟ Πύλου «Ολυμπιονίκης Κ. Τσικλητήρας», Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟΠΚ Πατίστα, Αίαντας Καλαμάτας ενώ θα φιλοξενηθούν ακόμα και οι ομάδες από τον Πύργο του Αίολου καθώς και η Σχολή Ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού στον Πύργο.
Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων: 

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ Κ.ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑ ΠΥΛΟΥ  

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2007-08

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2007-08

ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑ

 Α΄Ομάδα

 Β΄Ομάδα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΓΗΠΕΔΟ

Ώρα

2007-08

G1

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

ΠΑΜΙΣΟΣ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

9:00

2007-08

G2

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

9:20

2007-08

G3

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

ΠΑΜΙΣΟΣ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

9:40

2007-08

G4

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

10:00

2007-08

G5

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

ΠΑΜΙΣΟΣ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

10:20

2007-08

G6

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

10:40

2007-08

G7

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

11:00

2007-08

G8

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

11:20

2007-08

G9

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΠΑΜΙΣΟΣ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

12:00

2007-08

G10

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

 

5X5 ΠΥΛΟΥ

12:30

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2005-06

KATHΓΟΡΙΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑ

Α΄Ομάδα

Β΄Ομάδα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΓΗΠΕΔΟ

Ώρα

2005-06

G13

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

ΠΑΜΙΣΟΣ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ.ΠΥΛΟΥ 1

10:30

2005-06

G14

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

ΑΙΑΝΤΑΣ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 2

10:30

2005-06

G15

ΑΙΑΝΤΑΣ

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 2

11:00

2005-06

G16

ΠΑΜΙΣΟΣ

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ1

11:00

2005-06

G17

ΑΙΑΝΤΑΣ

ΠΑΜΙΣΟΣ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 1

11:30

2005-06

G18

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 2

11:30

2005-06

G19

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 2

12:00

2005-06

G20

ΑΙΑΝΤΑΣ

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 1

12:00

2005-06

G21

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 1

12:30

2005-06

G22

ΠΑΜΙΣΟΣ

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

 

ΔΗΜ.ΓΗΠ. ΠΥΛΟΥ 2

12:30

KATΗΓΟΡΙΑ 2003-04

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑ

Α΄Ομάδα

Β΄Ομάδα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΓΗΠΕΔΟ

Ώρα

2003-04

G4

ΑΙΑΝΤΑΣ

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

 

ΜΕΘΩΝΗΣ

9:30

2003-04

G5

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

 

ΜΕΘΩΝΗΣ

10:10

2003-04

G6

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

 

ΜΕΘΩΝΗΣ

10:50

2003-04

G19

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΙΑΝΤΑΣ

 

ΜΕΘΩΝΗΣ

11:30

2003-04

G20

Α.Ο.Π.Κ ΠΑΤΙΣΤΑ

ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

 

ΜΕΘΩΝΗΣ

12:10

2003-04

G21

ΑΙΑΝΤΑΣ

ΣΧΟΛΗ ΟΛ. ΠΥΡΓΟΥ

 

ΜΕΘΩΝΗΣ

12:50

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2001-02

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑ

Α΄Ομάδα

Β΄Ομάδα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΓΗΠΕΔΟ

Ώρα

2001-02

G22

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ

 

ΠΥΛΟΥ

9:00

 

 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του τουρνουά ποδοσφαίρου ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, που διοργανώνει ο Πάμισος στις 6 Απριλίου 2016 (Τετάρτη) γνωστοποίησε η διοίκηση του συλλόγου της Μεσσήνης μέσω της παρακάτω ανακοίνωσης…

«Στο τουρνουά θα συμμετέχουν οι εξής ομάδες:

Α) ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

Β) Α. Σ. ΔΑΝΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Γ) ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Δ) ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Τετάρτη 06/04/2016

1ος αγώνας : ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – Α. Σ. ΔΑΝΑΟΣ ώρα - 16:00

2ος αγώνας : ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ώρα - 17:00

ΤΕΛΙΚΟΙ

1ος αγώνας : ηττημένος του 1ου αγώνα – ηττημένο του 2ου αγώνα ώρα 18:00 (μικρός τελικός)

2ος αγώνας : νικητής του 1ου αγώνα – νικητής του 2ου αγώνα ώρα - 19:00 (μεγάλος τελικός).

‘Όλοι οι αγώνες, διάρκειας (45) σαράντα πέντε λεπτών έκαστος, θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης με επίσημους διαιτητές του Σ.Δ.Π. Μεσσηνίας και φυσικά την παρουσία Α’ βοηθών (γιατρού – ασθενοφόρου).

Αμέσως μετά την λήξη των αγώνων θα γινει η απονομή των κυπέλλων και μεταλλίων . κατά σειρά επιτυχίας, στις ομάδες. Για οποιαδήποτε πληροφορία είμαστε πάντα στην διάθεση σας.

Για το Δ.Σ. Ο Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Παναγιώτης Τσέρτος»

Top