Με τον αγώνα εναντίον του Σπαρτιατικού Γ.Σ. ολοκλήρωσε τις επίσημες υποχρεώσεις του για την περίοδο 2016-2017 το τμήμα νεανίδων του ΑΟ ΑΚΡΙΤΑ. Η ομάδα της Σπάρτης ήταν καλύτερη και επικράτησε με 1-3 σετ.

Σειρά παίρνουν τα τμήματα γυναικών, κορασίδων, παγκορασίδων α' και παγκορασίδων που τις επόμενες εβδομάδες ξεκινούν και αυτά τη δράση τους στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της Ε.Σ.ΠΕ.Π.

Τα σετ: 13-25, 26-24, 14-25, 10-25

Διαιτητής : Χριστοδουλόπουλος Ανδρέας

Γραμματεία : Βογοπούλου Αρετή

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ: (Πανταζοπούλου Νάνσυ) Μπουζέα Ιωάννα, Καπλάνη Θεοδώρα, Βαμβακούση Όλγα, Κουράκου Σοφία, , Γιαννακοπούλου Αμαλία, Μητροπούλου Λυδία, Νασιοπούλου Γεωργία (λ), Μαλαπέτσα Αγγελική, Καραμπάτσου Μαλαματένια

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ. : (Κωνσταντόπουλος Μιχάλης) Μπακατσέλου, Πριφτάκη, Κουρτσούνη, Βάρλα, Νίκα, Τρουγκάκου, Τσεμπέλη (λ), Συνοδινού, Θεοφιλάκου

Κατηγορία ΕΣΠΕΠ

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΣΠΕΠ η ομάδα του Ν.Ο. Καλαμάτας 'Ο Ποσειδών' αντιμετώπισε τον Ακρίτα, στο τοπικό ντέρμπι, επικρατώντας δίκαια με 3-0 σετ.

Το συγκρότημα του Γιάννη Σκαρτσίλη ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικό στην επίθεση γεγονός το οποίο αποτυπώνεται και στο σκορ των τριών σετ.

Τα σετ 18-25, 13-25, 16-25

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ: (Πανταζοπούλου Νάνσυ) Μπουζέα Ιωάννα, Καπλάνη Θεοδώρα, Βαμβακούση Όλγα, Κουτίβα Λευκοθέα, Κουκούτση Ευτέρπη, Κουράκου Σοφία, Νασιοπούλου Γεωργία (λ), Γιαννακοπούλου Αμαλία, Μαλαπέτσα Αγγελική, Καραμπάτσου Μαλαματένια, Αβτζή Λυδία, Μητροπούλου Λυδία

Ν.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 'Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ' : (Σκαρτσίλης Ιωάννης) Μηλωνά Σταυρούλα, Φλαούνα Αγγελική, Καράμπελα Χρύσα, Τζώρτζη Πηνελόπη, Ασημάκου Γεωργία, Μαργέλη Όλγα, Γαλανοπούλου Αικατερίνη (λ), Φιλιπποπούλου Αγγελική, Νικολιτσέα Γεωεγία, Παναγούλια Λυδία, Μανιάτη Ειρήνη, Παναγούλια Αγγελική, Δημητροπούλου Αμ., Κοντογόνη Παναγιώτα (λ)

Κατηγορία ΕΣΠΕΠ

Για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΣΠΕΠ η ομάδα του Ακρίτα Καλαμάτας γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στο Άργος απέναντι σε μια από τις παραδοσιακές δυνάμεις της Πελοποννήσου, αυτή του Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ.

Η ομάδα της κ. Πανταζοπούλου αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες λόγω σχολικών υποχρεώσεων των μεγαλύτερων αθλητριών και οι κορασίδες- παγκορασίδες που επί το πλείστον συμμετείχαν στην αποστολή αποκόμισαν πλούσιες εμπειρίες. Την αποστολή συνόδεψε στο Άργος η τεχνική σύμβουλος του Ακρίτα Μαίρη Τσιριμπή.

Τα σετ 25-9, 25-11, 25-7.

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ : (Ψυχογιού Ευστ.) Κλάδη-Παναγάρη, Μπαλακανάκη, Παπασπυροπούλου, Γρίβα Αγγ., Κάλη Ηλεκ., Αντότσι Μ., Μαστοράκη Ν.(λ), Παναγιωτοπούλου Δ., Κατσαρού Αναστ., Τσιλιμίγκρα Νεφ., Μουσταίρα Μ., Μπλάτσου Βασ., Ρούσσου Ευαγγ. (λ).

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ: (Πανταζοπούλου Νάνσυ) Μπουζέα Ιωάννα, Καπλάνη Θεοδώρα, Βαμβακούση Όλγα, Ανδρούτσου Καλλιρόη, Μητροπούλου Λυδία, Κουράκου Σοφία, Νασιοπούλου Γεωργία (λ), Γιαννακοπούλου Αμαλία, Μαλαπέτσα Αγγελική, Καραμπάτσου Μαλαματένια, Αβτζή Λυδία

Κατηγορία ΕΣΠΕΠ

Τη πρόκριση στις 6 κορυφαίες ομάδες της Ελλάδας πήρε η ομάδα Νεανίδων της Άμιλλα Τρπολης καθώς κατέκτησε τη πρώτη θέση στον Β προκριματικό όμιλο που διεξήχθη, το τριήμερο που προηγήθηκε, στο κλειστό της Αρκαδικής πρωτεύουσας.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των αγώνων του τουρνουά…

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άμιλλα Τρίπολης - Άρατος Κιάτου 57-53

Έσπερος Πατρών- Νίκη Λευκάδας 46-38

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άμιλλα Τρίπολης- Έσπερος Πατρών 62-55

Νίκη Λευκάδας- Άρατος Κιάτου 53-50

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άμιλλα Τρίπολης- Νίκη Λευκάδας 60-42

Έσπερος Πατρών- Άρατος Κιάτου 54-25

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άμιλλα Τρίπολης 6

Έσπερος Πατρών 5

Νίκη Λευκάδας 4

Άρατος Κιάτου 3

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Top