Πέμπτη, 08 Δεκέμβριος 2016 14:21

Ο Μπλάνας σφυρίζει ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Μετά το διάλειμμα του προηγούμενου Σαββατοκύριακου, ο Γιώργος Μπλάνας επιστρέφει στην Σούπερ Λίγκα καθώς η ΚΕΔ τον όρισε να διευθύνει την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό που θα γίνει το Σάββατο το βράδυ στο ΟΑΚΑ.

Ο Μεσσήνιος ρέφερι σφύριξε την ΑΕΚ και στο 0-0 με τον Ηρακλή (3η αγων., στις 25/9). Βοηθοί του θα είναι οι Μπέτσογλου (Δωδεκάνησα), Νικολακάκης (Ηράκλειο).

Αναλυτικά οι ορισμοί για την 14η αγωνιστική της Σούπερ λίγκα:

Σάββατο 10/12/2016
15:00  Αστέρας Τρίπολης-Βέροια: Κουτσιαύτης (Άρτας)
17:15  Ξάνθη-ΑΕΛ: Μάνταλος (Καβάλας)
19:30  ΑΕΚ-Λεβαδειακός: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

Κυριακή 11/12/2016
15:00  Παναιτωλικός-Ηρακλής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
17:15  Πανιώνιος-Κέρκυρα: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
17:15  ΠΑΟΚ-Πλατανιάς: Γκράνας (Θράκης)
19:30  Ατρόμητος-Παναθηναϊκός: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Δευτέρα 12/12/2016
19:30  ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός: Παπαπέτρου (Αθηνών)

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο διαιτητής Χρήστος Κούλης από την Ηλεία ορίστηκε από την ΚΕΔ να διευθύνει την αναμέτρηση του Τσικλητήρα με τον Παναρκαδικό για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου στην Γ’ Εθνική.

Ο Κούλης είναι αξιολογημένος διαιτητής Football League και θα έχει βοηθούς τους Γιάννη Καραλή και Χρήστο Λάττα, επίσης από την Ηλείας.

Στο μεταξύ, Μεσσηνιακή τριπλέτα ορίστηκε στο ματς της Δόξας Μεγαλόπολης με τον Φωστήρα. Διαιτητής θα είναι ο Γιάννης Κουτσαναστάσης με βοηθούς την Σοφία Αθανασοπούλου και τον Μάριο Καρβούνη.

Αναλυτικά οι ορισμοί της 11ης αγων. στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής:

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ - ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Κούλης, Καραλής-Λάττας (Ηλείας)

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Κουτσαναστάσης, Αθανασοπούλου-Καρβούνης (Μεσσηνίας)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Καραθανάσης-Τσαλίκογλου (Ανατολικής Αττικής)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Αδαμόπουλος, Ψαρρής-Ζούλης (Ζακύνθου, Ζακύνθου-Αχαϊας)

ΑΧΑΪΚΗ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Γκριτζέπης, Καματάκης-Κύριος (Αρκαδίας)

ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ - ΧΑΛΚΙΔΑ: Χαλδαίος, Τσολακίδης-Μητρόπουλος (Αχαϊας)

ΘΗΒΑ - ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Παπαδόπουλος, Δέλχας-Χατζηκαμαγιάννης (Εύβοιας)

Έντονη παρουσία θα έχει ο Σύνδεσμος Διαιτητών Κεντρικής και Νότιας Πελοποννήσου σε παιχνίδια εθνικών κατηγοριών, το προσεχές Σαββατοκύριακο. Το μενού έχει Α1, Α2, Β και Γ εθνική κατηγορία για διαιτητές του συνδέσμου και πιο συγκεκριμένα…

1)Ο Αντώνης Αναστόπουλος θα σφυρίξει, ως τρίτος, στο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών Προμηθέας Π.-Τρίκαλα που διεξάγεται το Σάββατο 26 Νοεμβρίου στο ΔΑΚ Τόφαλος.

2)Ο Γιάννης Κυριακόπουλος θα σφυρίξει, ως τρίτος, στο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών Εθνικός-Αίολος Αστακού που διεξάγεται το Σάββατο 26 Νοεμβρίου στο γήπεδο του Εσπέρου.

3)Ο Πέτρος Ρίζος θα σφυρίξει, ως πρώτος, στο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών Κορωπί-Εργοτέλης που διεξάγεται τη Κυριακή στο ΚΓ «Γ. Παπασιδέρης».

4)Οι Λάμπρος Νάστος και Γιάννης Τσιμπούρης θα διευθύνουν το Αχαγιά-Πορφύρας για την 8η αγωνιστική της Γ Εθνικής κατηγορίας που διεξάγεται τη Κυριακή στην Αχαγιά.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Τριπλέτα από την Λακωνία θα διευθύνει την αναμέτρηση του Τσικλητήρα με το Λουτράκι για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, την Τετάρτη (23/11, 15:00).

Διαιτητής ορίστηκε ο Αλέξης Αγρανιώτης με βοηθούς τους Γιώργο Σταματάκο, Δημήτρη Μπουτσαλη.

Μεσσηνιακή τριάδα ορίστηκε απο την ΚΕΔ στο ηλειακό ντέρμπι του Αστέρα Αμαλιάδας με την Βάρδα. Διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Νίκας με βοηθούς την Σοφία Αθανασοπούλου και τον Κώστα Αδαμόπουλο.
Αναλυτικά οι ορισμοί για την9η αγωνιστική της Τετάρτης:

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Αγρανιώτης, Σταματάκος-Μπουτσάλης (Λακωνίας)
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΕΡΜΙΟΝΔΑ: Μπαϊρακτάρης, Βασιλάκης-Κολλιάκος (Αθηνών)
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Μανούχος, Μπουξμπάουμ-Σπυρόπουλος (Αργολίδας, Ανατολικής Αττικής-Ανατολικής Αττικής)
ΑΙΟΛΙΚΟΣ - ΧΑΛΚΙΔΑ: Μαχαίρας Ε., Δέτση-Κασιμάτης (Αθηνών)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΠΑΟ  ΒΑΡΔΑΣ: Νίκας, Αθανασοπούλου-Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)
ΑΧΑΪΚΗ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Κουφογιάννης, Βαλλιανός-Βασιλόπουλος (Φωκίδας, Αιτ/νιας-Αιτ/νας)
ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ - ΘΗΒΑ: Δραγάτης, Βιτσεντζάτος- Κυριακόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

Με την συμμετοχή περίπου των μισών διαιτητών της δύναμης του συνδέσμου Μεσσηνίας έγιναν τα αγωνιστικά τεστ στο γήπεδο της Ένωσης στον Κορδία.

Πήραν μέρος περί τους 35 ρέφερι αλλά μόνο οι μισοί κατάφεραν να ολοκληρώσουν την δοκιμασία που περιλάμβανε 40Χ75 μ. τρέξιμο/ 25 μ. περπάτημα, σύνολο 4 χλμ., σε συγκεκριμένο χρόνο.

Τα τεστ έβγαλαν με άνεση οι αξιολογημένοι διαιτητές και ορισμένοι ακόμη ενώ υπήρξαν και κάποιοι οι οποίοι ολοκλήρωσαν την διαδικασία με μικρό διάλειμμα.

Στην παρούσα φάση τα τεστ ήταν περισσότερο προσαρμογής των διαιτητών και εξοικείωσης με την διαδικασία για όλους όσοι δεν έχουν εμπειρία και τα συμπεράσματα που βγήκαν για εσωτερική αξιολόγηση. Οι δοκιμασίες πάντως θα επαναληφθούν και εκεί εκτός από παρατηρήσεις θα υπάρξουν και… κόκκινες κάρτες.



 

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ανακοινώθηκαν από την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ τα ονόματα των διαιτητών της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας το οποίο ξεκινά το Σαββατοκύριακο με πολλά αμφίρροπα παιχνίδια. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων…

ΣΑΒΒΑΤΟ 12-11-2016

*ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ

ΤΕΝΤΑ 20:00 ΝΑΣΤΟΣ, ΣΧΟΙΝΑΣ

*ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ - ΝΟ ΠΥΛΟΥ

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α, DASHI ΛΑΖ.

*ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ

ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13-11-2016

*ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡ.

ΤΕΝΤΑ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ

*ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΤΕΝΤΑ 19:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ Κ.

 *ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ

ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΔΑΡΑΣ

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Σελίδα 1 από 6
Top