Με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη τιμητική τους κύλησε η πρώτη μέρα της 2ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας όπου ξεχώρισαν τα «μεγάλα» διπλά Αναγέννησης, Πολύβιου και Φιλαθλητικού.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα…

Λύκοι Σπάρτης-Φιλαθλητικός 56-61

Δίων Κυπ-Πολύβιος 53-68

ΓΣ Χώρας-Πήγασος 67-57

ΠΑΟΚ Καλ-Αναγέννηση 48-63

Λακωνικός Κρόνος-Γύθειο 58-51

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Πολλά αμφίρροπα ματς περιλαμβάνει η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της β κατηγορίας ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, με τη διοργανώτρια αρχή να ανακοινώνει πριν από λίγο τους διαιτητές. Αναλυτικά…

ΣΑΒΒΑΤΟ 03-12-2016

ΠΑΟΚ ΚΑΛ. - ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

ΤΕΝΤΑ 16:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι. ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.

 

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ

ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ Ι.

 

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ - ΑΕΜ ΠΟΛΥΒ.

ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 20:00 ΜΑΓΚΑΦΑΣ ΠΑΝ. ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ.

 

ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ - ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ.

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ Γ.

 

ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠ. - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ Γ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 04-12-2016

ΓΣ ΓΑΡΓΛΙΑΝΩΝ - ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ.

ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ. ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.

 

ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ - ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧ/ΤΗ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

 

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒ. ΚΑΣΤΡΟ - ΑΠΟΕΛ

ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Mε τέσσερα παιχνίδια άνοιξε το πρόγραμμα της πρώτης μέρας της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας.

Για τον 1ο όμιλο και στο γειτονικό ντέρμπι, ο Δίωνας Κυπαρισσίας νίκησε στη παράταση με 62-50 τον ΓΣ Γαργαλιάνων, πετυχαίνοντας επιμέρους σκορ 14-2 στο έξτρα πεντάλεπτο, ενώ στο ντέρμπι του 2ου ομίλου η Μονεμβάσια κέρδισε εκτός του Γύθειο με 48-47 χάριν σε τρίποντο του Φωτόπουλου τρία δεύτερα πριν το τέλος.

Με το δεξί ξεκίνησε ο Λακωνικός, που θεωρείται από πολλούς ως το φαβορί του ομίλου, αλλά και ο Φιλαθλητικός.

Αναλυτικότερα…

Δίων Κυπαρισσίας-ΓΣ Γαργαλιάνων 62-50(48-48 κ.α)

Γύθειο-ΑΟ Κάστρο Μονεμβάσιας 47-48

Άρης Σκάλας-Λακωνικός Κρόνος 55-73

Φιλαθλητικός-Άρης Σκάλας 48-33

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Mε τέσσερα παιχνίδια ανοίγει σήμερα(26/11) το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Δίωνα Κυπαρισσίας και ΓΣ Γαργαλιάνων είναι το μοναδικό ματς του 1ου Ομίλου ενώ τα υπόλοιπα 3 ανήκουν στον 2ο όμιλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές…

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ - ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ

ΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.

 

ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝ ΓΥΘΕΙΟΥ - ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

 

ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ - ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

 

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ. ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

 Με τον ΑΟ Θουρίας να κλείνει την α φάση με 14 νίκες, στα ισάριθμα παιχνίδια που έδωσε, εξασφαλίζοντας μαζί με τον Πελασγό Μεγαλόπολης τα εισιτήρια για τη διεκδίκηση της ανόδου και τον Εθνικό Μελιγαλά να υποβιβάζεται, έπεσε η αυλαία του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας στον 1ο όμιλο, στον οποίο μετείχαν τα Μεσσηνιακά σωματεία.

Ας δούμε τα αποτελέσματα της τελευταίας(14ης) αγωνιστικής και πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία στον 1ο όμιλο…

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΟ Θουρίας- Πελασγός 69-47

Αναγέννηση- Πήγασος 73-57

Πολύβιος-Δίωνας 54-55

Εθνικός Μελ- ΠΑΟΚ 56-54

 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική-14 αγώνες)

ΑΟ Θουρίας 28

Πελασγός 23

ΠΑΟΚ Καλαμάτας 22

Πολύβιος 21

Πήγασος 19

Δίωνας19

Αναγέννηση 18

Εθνικός Μελιγαλά 17

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Χωρίς τη μεγάλη έκπληξη άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας που περιελάμβανε τη διεξαγωγή των 6 εκ των 8 αναμετρήσεων του προγράμματος. Τα φαβορί επικράτησαν εύκολα ή δύσκολα και η μάχη σε κορυφή και… χαμηλά συνεχίζεται με την ίδια ένταση στους δυο ομίλους. Αναλυτικότερα…

Α ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο. Θουρίας- Δίων Κυπαρισσίας 52-46

Αναγέννηση- Πολύβιος 63-71

Εθνικός Μελιγαλά- Πήγασος 50-60

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Λακωνικός- Κάστρο 58-43

ΑΠΟΕΛ Μολάων- Ολυμπιάδα Δαφνίου 59-39

Φιλαθλητικός- Αστέρας Βλαχιώτη 56-40

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Top