Τα «δελφινάκια» του Ναυτικού ομίλου Καλαμάτας βρέθηκαν στον… αφρό σε δυο κολυμβητικές συναντήσεις που έγιναν στην Αθήνα και τη Πάτρα φανερώνοντας την καλή δουλειά που γίνεται στον Ποσειδώνα.

Στις 15/5 η προαγωνιστική ομάδα αγωνίστηκε στα Μελίσσια στα πλαίσια των εορταστικών εκδηλώσεων για τα 10 χρόνια λειτουργίας του κολυμβητηρίου. Οι αγώνες έγιναν με την συμμετοχή 6 ομάδων (ΑΟ Πεντελικόν, Ροή, Ατλαντίς, Αργώ, Δ. Μελισσίων και ΝΟΚ) είχαν εορταστικό χαρακτήρα, δεν υπήρχε ηλεκτρονική χρονομέτρηση και δόθηκε η δυνατότητα και σε καινούργια παιδιά να συμμετέχουν και να περάσουν ένα όμορφο απόγευμα.

Για την ιστορία ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας αναδείχτηκε πολυνίκης σύλλογος. Στους αγώνες πήραν μέρος οι: Μίχου Χριστίνα, Μητροπούλου Εβελίνα, Μαρκοπούλου Σοφία και Γεωργία, Σγάντζος Γιάννης, Κλεφτόγιαννη Κλαίρη και Λυκούργος, Σπυρόπουλος Αριστείδης, Μαρούλη Βαλεσία, Προφητάκης Γιώργος, Μπάντιος Άγγελος, Νικολακέας Γιώργος, Χρυσομάλλης Μάριος, Λιανού Έλενα, Μακρέας Βασίλης, Γκότση Εβελίνα, Χάππα Αναστασία, Σκουρτσίδης Κανέλλος, Μανδηλάρη Μαρία και Κατερίνα, Τσαΐρη Φιλαρέτη, Οικονομοπούλου Βασιλική, Καντζηλιέρη Ευαγγελία και Λαπιώτη Αγάπη. Την αποστολή συνόδευσαν ο προπονητής Λαγοπάτης Παναγιώτης και η έφορος Τσάκωνα Βάσω.

Στην 1η θερινή ημερίδα ορίων και προαγωνιστικών κατηγοριών συμμετείχε η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας το Σάββατο 21/5 στην Πάτρα. Στους αγώνες συμμετείχαν 31 παιδιά (10 στις αγωνιστικές κατηγορίες και 21 στις προαγωνιστικές).

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

  • Τσάκαλης Βασίλης 50ΕΛ 25’’33    3ος

                                100ΕΛ    56’’46    2ος

                                50ΥΠ      30’’11    3ος

                                200ΜΑ  2’27’’43                1ος

  • Αντωνόπουλος Γιάννης 50ΕΛ 28’’53    11ος

                                100ΕΛ    1’02’’66                6ος

                                50ΥΠ      31’’75    4ος

                                100ΥΠ    1’11’’11                1ος

  • Χάππας Παναγιώτης 50ΕΛ      30’’97    14ος

                                50ΠΡ      36’’08    8ος

                                100ΠΡ   1’20’’52                7ος

                                200ΠΡ   2’53’’57                5ος

  • Παπαμανωλόπουλος Θανάσης 50ΠΕΤ 29’’53    2ος

                                50ΠΡ      33’’00    3ος

                                100ΠΡ   1’13’’13                2ος

                                200ΠΡ   2’39’’10                3ος

  • Τσάκαλης Γιώργος 50ΠΕΤ    30’’38    3ος

                                50ΠΡ      34’’56    3ος

                                100ΠΡ   1’17’’37                5ος

                                200ΠΡ   2’39’’10                3ος

  • Λουκαρέα Σταυρούλα 50ΕΛ      28’’34    2η

                                100ΕΛ    1’02’’44                1η

                                200ΕΛ    2’18’’05                2η

                                100ΥΠ    1’08’’59                1η

  • Λαπιώτη Βασιλική 50ΕΛ      29’’98    7η

                                100ΕΛ    1’04’’01                3η

                                50ΠΕΤ    31’’45    3η

                                100ΠΕΤ 1’12’’65                2η

  • Γκότση Παναγιώτα 50ΕΛ      38’’79    18η

                                100ΕΛ    1’24’’19                15η

                                50ΥΠ      49’’94    9η

                                50ΠΡ      55’’04    10η

  • Σκιαδοπούλου Όλγα 100ΥΠ    1’09’’95                2η

                                200ΥΠ    2’31’’97                1η

                                50ΠΕΤ    31’’35    2η

                                100ΠΕΤ 1’08’’55                1η

  • Σκιαδοπούλου Ειρήνη 50ΠΕΤ    33’’58    5η

                                50ΠΡ      37’’41    2η

                                100ΠΡ   1’24’’49                2η

                                200ΠΡ   3’02’’82                1η

 

   ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ:

  • Μαρούλη Βαλεσία 50ΕΛ      39’’04    2η

                                100ΕΛ    1’30’’00                1η

  • Σγάντζος Γιάννης 100ΕΛ    1’28’’60                3ος

                                50ΠΡ      55’’10    4ος

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ:

  • Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΥΠ      43’’67    4η

                                200ΜΑ  3’48’’97                5η

  • Μενούνου Ματίλντα 50ΠΡ      53’’81    3η

                                100ΠΡ   2’01’’14                3η

  • Πετρούλιας Γρηγόρης 50ΠΡ      1’02’’32                3ος

                                100ΠΡ   2’18’’00                1ος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ:

  • Λαπιώτη Αγάπη 50ΕΛ      33’’27    2η

                                100ΕΛ    1’10’’94                2η

                                200ΜΑ  3’02’’65                1η

  • Γεωργακοπούλου Βασιλική 50ΕΛ      39’’08    5η

                                200ΕΛ    3’04’’65                6η

                                100ΥΠ    1’32’’67                4η

  • Κλεφτόγιαννη Κλαίρη 50ΕΛ      42’’42    8η

                                200ΕΛ    3’12’’51                7η

                                100ΠΡ   1’57’’71                7η

  • Μάρισελ Ξάνθη 50ΕΛ      43’’20    10η

                                100ΕΛ    1’34’’85                10η

  • Τσαϊρη Φιλαρέτη 100ΕΛ    1’22’’19                5η

                                50ΠΕΤ    50’’80    9η

                                200ΜΑ  3’34’’17                4η

  • Λιανού Έλενα 100ΕΛ    1’26’’02                8η

                                400ΕΛ    6’40’’37                5η

                                50ΠΕΤ    48’’56    8η

  • Χάππα Αναστασία 200ΕΛ    2’34’’37                1η

                                400ΕΛ    5’30’’14                1η

                                50ΠΕΤ    35’’89    1η

  • Κουτσιούκου Παναγιώτα 200ΕΛ    2’48’’14                3η

                                50ΠΕΤ    44’’23    5η

                                200ΜΑ  3’28’’94                3η

  • Μακρέας Βασίλης 100ΕΛ    1’14’’52                2ος

                                400ΕΛ    6’00’’19                4ος

                                50ΠΕΤ    41’’12    2ος

  • Σκουρτσίδης Κανέλλος 200ΕΛ 2’52’’51                6ος

                                50ΠΡ      45’’01    2ος

                                200ΜΑ  3’11’’72                3ος

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ:

  • Οικονομοπούλου Βασιλική 50ΕΛ      37’’14    6η

                                200ΕΛ    2’59’’18                4η

                                50ΥΠ      45’’04    8η

  • Καντζηλιέρη Ευαγγελία 50ΕΛ      37’’18    7η

                                400ΕΛ    5’51’’59                3η

                                50ΠΕΤ    44’’82    3η

  • Πετρέα Αποστολίνα 200ΕΛ    3’04’’62                5η

                                400ΕΛ    6’20’’14                5η

                                50ΥΠ      41’’49    7η

  • Κανουλά Ρεβέκκα 200ΕΛ    3’05’’84                6η

                                100ΥΠ    1’35’’41                5η

                                100ΠΡ   1’49’’06                3η

  • Γκότση Ευαγγελία 200ΕΛ    3’06’’84                7η

                                50ΥΠ      49’’94    9η

                                100ΥΠ    1’41’’87                7η

  • Προφητάκης Γιώργος 50ΕΛ      39’’64    2ος

                                200ΕΛ    3’03’’80                4ος

                                100ΠΡ   1’45’’31                3ος

Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι προπονητές Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπακολιάς Στάθης και η έφορος Κούτρα Γεωργία.

 

Κατηγορία Σπορ
Top