Πέμπτη, 24 Νοέμβριος 2016 15:01

ΕΠΣΜ: Καμπάνες σε Κούτρη, Θοδ. Σαρρή

Βαρύς έπεσε ο πέλεκυς της Πειθαρχικής επιτροπής της ΕΠΣΜ στον Θοδωρή Σαρρή του Νέστορα Πύλου ο οποίος τιμωρήθηκε με αποκλεισμό τεσσάρων αγωνιστικών για την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε στο ματς με τον Ίκαρο.
Μία αγωνιστική τιμωρία επιβλήθηκε στον αδελφό του, Ηλία ενώ μία αγωνιστική δέχτηκαν και οι Μήτρος, Μάλαμας του Ίκαρου.

Ο Γιάννης Κούτρης τιμωρήθηκε με τρείς αγωνιστικές για την κόκκινη στην Ανδρούσα. Αναλυτικά οι ποινές:

 

Α ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        
  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ. ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
ΠΑΤΣΙΩΤΗΣ Ν ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1 10,00 € 2η ΚΙΤΡΙΝΗ
ΚΟΥΤΡΗΣ Ι ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3 30,00 €  
ΜΑΚΡΥΝΙΩΤΗΣ Ν ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 1 10,00 € 2η ΚΙΤΡΙΝΗ
         
       Α1 ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        
  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ. ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ Α ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 1 10,00 € 2η ΚΙΤΡΙΝΗ
         
      Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        
  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ. ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ Χ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ 1 10,00 €  
ΚΟΥΡΑΣ Α ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ 1 10,00 €  
VANGJELI O ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1 10,00 €  
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1 10,00 € 2η ΚΙΤΡΙΝΗ
         
     Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        
  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ. ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ  
ΣΑΡΡΗΣ Η ΝΕΣΤΩΡ ΠΥΛΟΥ 1 10,00 €  
ΣΑΡΡΗΣ Θ ΝΕΣΤΩΡ ΠΥΛΟΥ 4 40,00 €  
ΜΗΤΡΟΣ Γ ΑΠΟΚ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1 10,00 €  
ΜΑΛΑΜΑΣ Α ΑΠΟΚ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1 10,00 €  



Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Με ανακοίνωσή της η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Μεσσηνίας καλεί, τη Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου, σε επιμορφωτική συγκέντρωση τους διαιτητές-μέλη της. Αναλυτικά…

«Καλούνται όλοι οι διαιτητές , εν ενεργεία και μη εν ενεργεία την Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 19:00΄ στην αίθουσα συγκεντρώσεων του ΑΚ της ΕΠΣΜ στον Κορδία σε επιμορφωτική συγκέντρωση με θέματα που απέστειλε η ΚΕΔ/ΕΠΟ (5 video test για ανάλυση και αποστολή στην ΚΕΔ των συμπερασμάτων).

Η παρουσία όλων απαραίτητη στην συγκέντρωση.

Μετά το πέρας της συγκέντρωσης θα δοθούν και τα Φ.Α. στους διαιτητές που θα οριστούν στους αγώνες του Σαββατοκύριακου»

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Όπως γράψαμε και χθες(12/9), στο ρεπορτάζ για τη παρουσίαση των τροποποιήσεων των κανόνων παιχνιδιών, εντός των επόμενων ημερών αναμένεται η έναρξη της Σχολής Διαιτησίας, με την ΕΠΣΜ να ανακοινώνει το «ξεκίνημά» της τη προσεχή Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου.

Η ανακοίνωση… «Η Επιτροπή Διαιτησίας ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας Σχολής Διαιτησίας της οποίας τα μαθήματα θα ξεκινήσουν την Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2016.

Οι υποψήφιοι νέοι Διαιτητές μπορούν να υποβάλλουν αίτηση, προσκομίζοντας ποινικό μητρώο και πιστοποιητικό γέννησης, στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας (Σπετσών 20 & Δαμοφώντος, Καλαμάτα), έως την Παρασκευή 16/9/2016, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Σε περίπτωση αλλοδαπών υποψήφιων νέων Διαιτητών, επιπρόσθετα απαιτείται άδεια παραμονής και φωτοτυπία διαβατηρίου.

Δικαίωμα να υποβάλουν τη σχετική αίτηση (η εν λόγω αίτηση υπάρχει στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας καθώς και στο link στο τέλος της σελίδας),, έχουν όσοι γεννήθηκαν από το έτος 2000 (16 χρόνων) μέχρι το έτος 1980 (35 χρόνων) και είναι τουλάχιστον απόφοιτοι Γυμνασίου.

Η τελική επιλογή των μαθητών της σχολής θα πραγματοποιηθεί ύστερα από προσωπική συνέντευξη του υποψήφιου με την ΕΔ/ΕΠΣ Μεσσηνίας, την Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2016 στην αίθουσα του Αθλητικού Κέντρου της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας και ώρα 18.00.

Το πρόγραμμα της σειράς μαθημάτων θα ανακοινωθεί έγκαιρα πριν από την έναρξη της σχολής Περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα : 2721025954 - 6942552040 & 6975300485

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Η αποστολή της αίτησης μπορεί να γίνει και στο e-mail της ΕΠΣΜ => Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. καθώς και στο FAX : 2721028677

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ=>http://www.epsmes.gr/static/files/Aitisi%20Sxolis%20Diaitisias.pdf»

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Με κρίσιμες αναμετρήσεις θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής Μεσσηνίας καθώς μπορεί να λείπει το θεωρητικά μεγάλο ντέρμπι αλλά η πρεμιέρα περιλαμβάνει αμφίρροπα ματς.
Η Καλαμάτα, θα κάνει πρεμιέρα με τον Τέλλο Αγρα, όπως δηλαδή και στο Κύπελλο ενώ σημαντικό ματς θα γίνει “Γ. Λουκαρέας” όπου ο Απόλλωνας θα υποδεχτεί τον Πανθουριακό.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος:

1η αγωνιστική
Καλαμάτα-Τέλλος Αγρας
Κυπαρισσία-Ανδρούσα
Απόλλωνας Καλ.-Πανθουριακός
ΑΕ Αβίας-Εθνικός Μελιγαλά
ΑΟ Διαβολιτσίου-Εράνη Φιλιατρών
Φαραί-Ολυμπιακός Καλαμάτας
Πάμισος-Αστέρας Αρφαρών
Μιλτιάδης-Αναγέννηση Παραλίας

2η αγωνιστική
Κυπαρισσία-Καλαμάτα
Τέλλος Αγρας-Απόλλωνας Καλ.
Ανδρούσα-ΑΕ Αβίας
Πανθουριακός-ΑΟ Διαβολιτσίου
Εθνικός Μελιγαλά-Φαραί
Εράνη Φιλιατρών-Πάμισος
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Αναγέννηση Παραλίας
Αστέρας Αρφαρών-Μιλτιάδης

3η αγωνιστική
Καλαμάτα-Απόλλωνας Καλ.
ΑΕ Αβίας-Κυπαρισσία
ΑΟ Διαβολιτσίου-Τέλλος Αγρας
Φαραί-Ανδρούσα
Πάμισος-Πανθουριακός
Αναγέννηση Παραλίας-Εθνικός Μελιγαλά
Μιλτιάδης-Εράνη Φιλιατρών
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Αστέρας Αρφαρών

4η αγωνιστική
ΑΕ Αβίας-Καλαμάτα
Απόλλωνας Καλ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Κυπαρισσία-Φαραί
Τέλλος Αγρας-Πάμισος
Ανδρούσα-Αναγέννηση Παραλίας
Πανθουριακός-Μιλτιάδης
Εθνικός Μελιγαλά-Αστέρας Αρφαρών
Εράνη Φιλιατρών-Ολυμπιακός Καλαμάτας

5η αγωνιστική
Καλαμάτα-ΑΟ Διαβολιτσίου
Φαραί-ΑΕ Αβίας
Πάμισος-Απόλλωνας Καλ.
Αναγέννηση Παραλίας-Κυπαρισσία
Μιλτιάδης-Τέλλος Αγρας
Αστέρας Αρφαρών-Ανδρούσα
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Πανθουριακός
Εθνικός Μελιγαλά-Εράνη Φιλιατρών

6η αγωνιστική
Φαραί-Καλαμάτα
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πάμισος
ΑΕ Αβίας-Αναγέννηση Παραλίας
Απόλλωνας Καλ.-Μιλτιάδης
Κυπαρισσία-Αστέρας Αρφαρών
Τέλλος Αγρας-Ολυμπιακός Καλαμάτας
Ανδρούσα-Εράνη Φιλιατρών
Πανθουριακός-Εθνικός Μελιγαλά

7η αγωνιστική
Καλαμάτα-Πάμισος
Αναγέννηση Παραλίας-Φαραί
Μιλτιάδης-ΑΟ Διαβολιτσίου
Αστέρας Αρφαρών-ΑΕ Αβίας
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Απόλλωνας Καλ.
Εράνη Φιλιατρών-Κυπαρισσία
Εθνικός Μελιγαλά-Τέλλος Αγρας
Ανδρούσα-Πανθουριακός

8η αγωνιστική
Αναγέννηση Παραλίας-Καλαμάτα
Πάμισος-Μιλτιάδης
Φαραί-Αστέρας Αρφαρών
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ολυμπιακός Καλαμάτας
ΑΕ Αβίας-Εράνη Φιλιατρών
Απόλλωνας Καλ.-Εθνικός Μελιγαλά
Κυπαρισσία-Πανθουριακός
Τέλλος Αγρας-Ανδρούσα

9η αγωνιστική
Καλαμάτα-Μιλτιάδης
Αστέρας Αρφαρών-Αναγέννηση Παραλίας
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Πάμισος
Εράνη Φιλιατρών-Φαραί
Εθνικός Μελιγαλά-ΑΟ Διαβολιτσίου
Πανθουριακός-ΑΕ Αβίας
Ανδρούσα-Απόλλωνας Καλ.
Τέλλος Αγρας-Κυπαρισσία

10η αγωνιστική
Αστέρας Αρφαρών-Καλαμάτα
Μιλτιάδης-Ολυμπιακός Καλαμάτας
Αναγέννηση Παραλίας-Εράνη Φιλιατρών
Πάμισος-Εθνικός Μελιγαλά
Φαραί-Πανθουριακός
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ανδρούσα
ΑΕ Αβίας-Τέλλος Αγρας
Απόλλωνας Καλ.-Κυπαρισσία

11η αγωνιστική
Καλαμάτα-Ολυμπιακός Καλαμάτας
Εράνη Φιλιατρών-Αστέρας Αρφαρών
Εθνικός Μελιγαλά-Μιλτιάδης
Πανθουριακός-Αναγέννηση Παραλίας
Ανδρούσα-Πάμισος
Τέλλος Αγρας-Φαραί
Κυπαρισσία-ΑΟ Διαβολιτσίου
Απόλλωνας Καλ.-ΑΕ Αβίας

12η αγωνιστική
Εράνη Φιλιατρών-Καλαμάτα
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Εθνικός Μελιγαλά
Αστέρας Αρφαρών-Πανθουριακός
Μιλτιάδης-Ανδρούσα
Αναγέννηση Παραλίας-Τέλλος Αγρας
Πάμισος-Κυπαρισσία
Φαραί-Απόλλωνας Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΕ Αβίας

13η αγωνιστική
Καλαμάτα-Εθνικός Μελιγαλά
Πανθουριακός-Εράνη Φιλιατρών
Ανδρούσα-Ολυμπιακός Καλαμάτας
Τέλλος Αγρας-Αστέρας Αρφαρών
Κυπαρισσία-Μιλτιάδης
Απόλλωνας Καλ.-Αναγέννηση Παραλίας
ΑΕ Αβίας-Πάμισος
ΑΟ Διαβολιτσίου-Φαραί

14η αγωνιστική
Πανθουριακός-Καλαμάτα
Εθνικός Μελιγαλά-Ανδρούσα
Εράνη Φιλιατρών-Τέλλος Αγρας
Ολυμπιακός Καλαμάτας-Κυπαρισσία
Αστέρας Αρφαρών-Απόλλωνας Καλ.
Μιλτιάδης-ΑΕ Αβίας
Αναγέννηση Παραλίας-ΑΟ Διαβολιτσίου
Πάμισος-Φαραί

15η αγωνιστική
Καλαμάτα-Ανδρούσα
Τέλλος Αγρας-Πανθουριακός
Κυπαρισσία-Εθνικός Μελιγαλά
Απόλλωνας Καλ.-Εράνη Φιλιατρών
ΑΕ Αβίας-Ολυμπιακός Καλαμάτας
ΑΟ Διαβολιτσίου-Αστέρας Αρφαρών
Φαραί-Μιλτιάδης
Πάμισος-Αναγέννηση Παραλίας

Τα χρήματα τα οποία θα πρέπει να καταβάλουν σε διαιτητές και βοηθούς που θα «καλούνται» να σφυρίξουν στα φιλικά παιχνίδια ανακοίνωσε η ΕΠΣ Μεσσηνίας μέσω της παρακάτω ανακοίνωσης…

«Από την Επιτροπή Διαιτησίας ανακοινώνεται ότι τα σωματεία που επιθυμούν να ορίζονται διαιτητές στους φιλικούς αγώνες , θα πρέπει να ενημερώνουν εγγράφως με αποστολή FAX στο 2721028677 την ΕΔ/ΕΠΣΜ και όχι τηλεφωνικά , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 48 ΩΡΕΣ πριν από την τέλεση του φιλικού τους αγώνα, αναφέροντας τα πλήρη στοιχεία ( ομάδες, ημέρα , ώρα, γήπεδο ).

Η διεξαγωγή του φιλικού θα πραγματοποιείται με την ορισθείσα από την Επιτροπή τριάδα των διαιτητών.

Το εξοδολόγιο της αποζημίωσης διαιτησίας διαμορφώνεται ως εξής :

Με ομάδες Γ΄ Εθνικής κατηγορίας 100 ευρώ.

Με ομάδες Α΄ & Α1 κατηγορίας 70 ευρώ, με ομάδες Β΄ κατηγορίας 50 ευρώ και ομάδες Γ΄ κατηγορίας 40 ευρώ.

Μεταξύ ομάδων διαφορετικής κατηγορίας θα ισχύει το ποσό που αναφέρεται στην ανώτερη κατηγορία (στα ανωτέρω ποσά δεν συμπεριλαμβάνονται τα τυχόν έξοδα μετακίνησης).

Σύμφωνα με τον ισχύοντα κανονισμό διαιτησίας δεν μπορεί κανένας διαιτητής της Ένωσής μας να διαιτητεύσει φιλικό αγώνα χωρίς να ορισθεί από την Επιτροπή Διαιτησίας.

Σε διαφορετική περίπτωση που ο διαιτητής θα διευθύνει αγώνα χωρίς την έγκριση της Επιτροπής , θα τιμωρείται βάση του Κανονισμού διαιτησίας.

Αναλυτικά η αποζημίωση ανά κατηγορία έχει ως παρακάτω...

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ => ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ 50 ΒΟΗΘΟΙ 50 (25 Χ 2)

Α & Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ => ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ 30 ΒΟΗΘΟΙ 40 (20 Χ 2)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ => ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ 20 ΒΟΗΘΟΙ 30 (15 Χ 2)

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ => ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ 20 ΒΟΗΘΟΙ 20 (10 Χ 2)»

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο Γιάννης Αθανασόπουλος στην επίθεση και ο Δημήτρης  Αθανασόπουλος ο οποίος κατέβασε… ρολά έκαναν την διαφορά για την Υαλοτεχνική στο ντέρμπι κορυφής με τους Μηχανικούς για το πρωτάθλημα μαζικού αθλητισμού.

Η Υαλοτεχνική επιβλήθηκε με 3-1 και μάλιστα με ανατροπή και πέρασε μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα δίνοντας νέο ενδιαφέρον ενόψει της συνέχειας και των πλεϊ οφ.

Οι Μηχανικοί, οι οποίοι γνώρισαν την πρώτη απώλεια στην σεζόν, προηγήθηκαν με τον Λουμάκη μόλις στο 6’ αλλά η ομάδα του Νικήτα Παπανικολόπουλου αφού ισοφάρισε με το Νίκα στο 12’, πέρασε μπροστά με τον Μπαρμπίτσα στο 38΄και σφράγισε τη νίκη με έξοχο πλασέ του Αθανασόπουλου στο 50’.

ΥΑΛΟΤΕΧΝΙΚΗ: Αθανασόπουλος Δ., Γιαννακόπουλος Μ., Λύγουρης, Τσίρμπας, Κορδελάκος, Τρικουράκης, Μπαρμπίτσας, Τσιγαρίδης, Γρηγορόπουλος, Νίκας, Αθανασόπουλος (αρχική 11άδα), Σκλήρης, Γιακουμής
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αλευράς, Γιαννακόπουλος, Σακκάς, Βρυώνης, Νταγιόπουλος, Ξενάκης, Μπλέτσας, Δεμπεγιώτης, Ηρακλής, Παπακωνσταντίνου, Λουμάκης (αρχική 11άδα), Μαρινάκης, Πλάγος, Αθανασάκης

Σε άλλο ματς, εξ΄αναβολής ματς της 5ης αγωνιστικής, η ομάδα Genesis/Κάρβουνα Μπούνας επιβλήθηκε με 6-1 των Ξυλοκόπων.

Genesis: Τενέντες, Εκμετζίδης, Φασουλής, Κορρέτα, Ντανταβασίλης, Μπαχράμης Κ., Μάνα, Μπαχράμης Π., Λούτα, Ψυχογιόπουλος, Παλαμάρας (αρχική 11άδα), Πολίμος, Μπακέας, Γεωργιτσέας, Φωτόπουλος, Μαυρέας

ΞΥΛΟΚΟΠΟΙ: Καπνίσης, Κοκώνης, Λαμπρόπουλος, Kοκορόσκος, Σαρδέλας, Mοσχούτας, Λαγγιώνης, Παπαγεωργακοπουλος, Μαρκόπουλος, Σταυρινος, Παπαγεωργίου (αρχική 11άδα) Πεχλιβάνης, Κωνσταντόπουλος

Η 11η αγωνιστική συνεχίζεται με τα παρακάτω ματς:
Οδός Αμφείας - ΞΥΛΟΚΟΠΟΙ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ", Τετάρτη 15/06, 19:00): ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε.
GENESIS ΚΑΡΒΟΥΝΑ "ΜΠΟΥΝΑΣ" - Καφέ Πλάστιγγα (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ", Τετάρτη 15/06, 21:00) ΝΙΑΡΧΟΣ Γ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ Β.
ALARMS.GR - ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ", Πέμπτη 16/06, 21:15): ΚΑΥΚΑΣ Α., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Σελίδα 1 από 3
Top