Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίζεται το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας που έχει «σημαδευτεί» από τις διακοπές αγώνων λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών. Δεν αποκλείεται μάλιστα να έχουμε νέες διακοπές-αναβολές σε περίπτωση που ο καιρός κάνει και πάλι τα δικά του, κάτι που δεν δείχνει και τόσο μακρινό ως σενάριο.

Η πρωτοπόρος Καλαμάτα δοκιμάζεται στην έδρα του ουραγού Αστέρα Αρφαρών και έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στις επιτυχίες, μετά τα άσχημα αποτελέσματα σε πρωτάθλημα και κύπελλο, ανοίγοντας ταυτόχρονα την απόσταση από τη δεύτερη θέση.

Ο Πάμισος θα ψάξει τη νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι με τον επικίνδυνο και ανεβασμένο Εθνικό Μελιγαλά, όντας βεβαίως το φαβορί, ενώ δύσκολη δοκιμασία περιμένει τη Κυπαρισσία στη Καλαμάτα απέναντι στον Απόλλωνα που «καίγεται» για βαθμούς και… ανάσες αισιοδοξίας.

Οι γηπεδούχοι μένουν καθηλωμένοι στα χαμηλά της βαθμολογίας και επιζητούν την αντεπίθεση αλλά κάτι ανάλογο ζητά και ο ΑΟΚ που έχει χάσει την επαφή με τις πρώτες θέσεις. Η αναμέτρηση στο Διαβολίτσι ανάμεσα στον τοπικό ΑΟΔ και την Ανδρούσα παρουσιάζει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον με τις δυο ομάδες να θέλουν το τρίποντο το οποίο θα τις απομακρύνει από τα χαμηλά. Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές…

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΑΡΦΑΡΩΝ 15:00 ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.

 

ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ

ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΝΙΚΑΣ Δ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.

 

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ - Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 15:00 ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" 15:00 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.

Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2016 12:54

Χέρι-χέρι με την Αχαϊα οι Μικτές Μεσσηνίας

Οι Μικτές Μεσσηνίας διπλασίασαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων- όπως το ονομάζει απο φέτος η ΕΠΟ- και συνεχίζουν στην κορυφή της βαθμολογίας τόσο στην κατηγορία των Νέων όσο και στων Παίδων. Οι μικροί του Ηλία Μαστορέα πάνε χέρι- χέρι με την Αχαϊα η οποία επίσης έχει το απόλυτο στις δυο αγωνιστικές (και οι δυο έχουν κάνει το ρεπό τους).

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής η Μεσσηνιακές ομάδες θα υποδεχτούν στον Κορδία τις αντίστοιχες της Ηλείας ενώ η Αχαία θα παίξιε στην Σπάρτη με την Λακωνία.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Πάιδες και Νέους, έχουν ως εξής:

Αποτελέσματα- Επόμενη αγωνιστική

ΝΕΩΝ    
3η Αγωνιστική    
ΜΙΚΤΗ ΗΛΕΙΑΣ ΝΕΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΩΝ 23/11/16 0-3
ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΝΕΩΝ 23/11/16 6-1
ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΝΕΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ ΝΕΩΝ 23/11/16 Αναβλήθηκε
Ρεπό: ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ ΝΕΩΝ    
     
4η Αγωνιστική    
ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΗΛΕΙΑΣ ΝΕΩΝ 30/11/16  
ΜΙΚΤΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΝΕΩΝ 30/11/16  
ΜΙΚΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΝΕΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ ΝΕΩΝ 30/11/16  
Ρεπό: ΜΙΚΤΗ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ ΝΕΩΝ    
     
     
ΠΑΙΔΩΝ    
3η Αγωνιστική    
ΜΙΚΤΗ ΗΛΕΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 23/11/16 1-1
ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 23/11/16 4-0
ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΠΑΙΔΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ 23/11/16 Αναβλήθηκε
Ρεπό: ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ ΠΑΙΔΩΝ    
     
4η Αγωνιστική    
ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΗΛΕΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 30/11/16  
ΜΙΚΤΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΠΑΙΔΩΝ 30/11/16  
ΜΙΚΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 30/11/16  

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

  ΝΕΟΙ              
  Ομάδα ΒΑΘΜ. ΑΓ. Ν Ι Η Υ Κ
1. ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ ΝΕΩΝ 6 2 2 0 0 9 2
2. ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΩΝ 6 2 2 0 0 9 3
3. ΜΙΚΤΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΩΝ 6 3 2 0 1 6 4
4. ΜΙΚΤΗ ΗΛΕΙΑΣ ΝΕΩΝ 6 3 2 0 1 3 3
5. ΜΙΚΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΝΕΩΝ 0 2 0 0 2 1 7
6. ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΝΕΩΝ 0 2 0 0 2 4 8
7. ΜΙΚΤΗ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ ΝΕΩΝ 0 2 0 0 2 0 5
                 
  ΠΑΙΔΕΣ              
  Ομάδα ΒΑΘΜ. ΑΓ. Ν Ι Η Υ Κ
1. ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 6 2 2 0 0 11 0
2. ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 6 2 2 0 0 8 2
3. ΜΙΚΤΗ ΗΛΕΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 5 3 1 2 0 7 2
4. ΜΙΚΤΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 4 3 1 1 1 7 5
5. ΜΙΚΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 1 2 0 1 1 1 5
6. ΜΙΚΤΗ ΚΕΦ/ΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ 0 2 0 0 2 0 10
7. ΜΙΚΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΠΑΙΔΩΝ 0 2 0 0 2 1 11

 

 

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας
Παρασκευή, 18 Νοέμβριος 2016 11:36

Οι "σφυρίχτρες" της Β κατηγορίας

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγα λεπτά οι διαιτητές και βοηθοί των αναμετρήσεων της Β κατηγορίας. Πιο συγκεκριμένα…

 1ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Α.Ο. ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ

ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.

 

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ - ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ - ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ

ΒΑΛΥΡΑΣ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΡΕΚΚΑΣ Η., ΜΠΟΤΗ Σ., ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.

 

]ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ - Α.Ε. ΜΑΝΗΣ

ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ.

 

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ - ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ" Κυριακή 20/11/16 15:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.

 

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 20/11/16 15:00 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ., ΖΕΡΒΑ Μ.

 

2ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ - Π.Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ.

 

Α.Ο. ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ - ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ

ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΚΑΥΚΑΣ Α., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.

 

Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ - ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ

ΛΟΓΓΑΣ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α.

 

Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ - ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΖΕΡΒΑ Μ., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ.

 

Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ - ΑΣ ΦΥΤΕΙΑΣ

ΜΕΘΩΝΗΣ Σάββατο 19/11/16 15:00 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ

ΜΕΣΣΗΝΗΣ Κυριακή 20/11/16 15:00 ΜΑΝΤΑΣ Ι., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε.

Συνέχεια στο παιδικό πρωτάθλημα με μεγάλα σκορ και τον Αίαντα να νικά στο ντέρμπι του 1ου ομίλου τη Καλαμάτα με 5-4 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Αναλυτικά τα αποτελέσματα…

1ος ΟΜΙΛΟΣ (3Η αγωνιστική)

ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-1

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ 3-1

Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 4-5

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1-4

Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ - Α.Ε. ΜΑΝΗΣ 2-1

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)

Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ 2-0

Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ - ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ 0-2

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛ 2-3

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)

ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 4-4

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 0-11

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)

Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0-11

Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 2-2

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣΜ καλεί όλους τους Διαιτητές και βοηθούς διαιτητές των Τοπικών πρωταθλημάτων όπως την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 18:00΄ να παρευρίσκονται στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ στον Κορδία με αθλητική περιβολή προκειμένου να υποβληθούν στο τεστ φυσικής κατάστασης.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Βαρύς έπεσε ο πέλεκυς στον ποδοσφαιριστή της ΑΕ Μάνης, Γιάννη Σαραντέα που τιμωρήθηκε με ποινή 5 αγωνιστικών, όντας αρχηγός, για την αποβολή του στο πρόσφατο παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο την ΑΕ Γαργαλιάνων.

Δεν είχαμε τιμωρίες σε Α και Α1 κατηγορία, με τη σχετική λίστα των τιμωρημένων της Β' και Γ' ΕΠΣΜ, να διαμορφώνεται ως εξής:

Β' ΕΠΣΜ

ΚΑΜΠΑΝΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΕ ΜΑΝΗΣ 1 αγωνιστική + 10€ 2η ΚΙΤΡΙΝΗ

ΣΑΡΑΝΤΕΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΕ ΜΑΝΗΣ 5 αγωνιτικές 50€ ΑΡΧΗΓΟΣ

ΝΤΑΪΦΩΤΗΣ ΦΩΤΗΣ ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 αγωνιστικές + 20€

ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ 2 αγωνιστικές + 20€

 

Γ' ΕΠΣΜ

 ΤΣΙΓΑΡΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΑΠΣ ΑΡΙΣ 2 αγωνιστικές + 20€

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας
Σελίδα 1 από 8
Top