Τρεις κατηγορίες της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ αγωνίζονται το Σαββατοκύριακο που διανύουμε στα γήπεδα της επικράτειας της Ένωσης.
Γ΄ Ανδρών, Γυναίκες (Β΄ φάση) και Μίνι Μπάσκετ παίζουν μπάσκετ και το Sport365 σας παρουσιάζει το πρόγραμμα και τους διαιτητές των αγώνων:
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ
Σάββατο 4 Ιουνίου
ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ/ΤΡΩΝ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. – ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ. ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ ΚΩΝ
ΓΣ ΧΩΡΑΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι. – ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΚΟΡΔΩΝΟΥΡΗΣ Κ. – ΜΑΛΑΜΑ ΣΤ.
ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α. – ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ Π. – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. – ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΚΩΣΤΙΑΝΗ ΕΛ. – ΣΟΦΟΥ ΕΥΗ
Β΄ ΦΑΣΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 5 Ιουνίου
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι. – ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ. ΣΑΜΟΥΡΕΛΗ ΣΟΦ. – ΠΕΤΣΟΥΝΗΣ ΣΠ. – ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΕΥΘ. ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ Π.
ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ
Σάββατο 4 Ιουνίου
ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ. ΠΡΑΣΙΝΟΣ Π. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ ΚΩΝ.
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ 1 ΤΕΝΤΑ 20:00 ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ. ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ ΚΩΝ.
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 1 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΚΟΡΔΩΝΟΥΡΗΣ ΚΩΝ.
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ/ΣΕΥΣ 1 – ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ Π. – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ/ΣΕΥΣ 2 ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 16:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ Π. – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
ΑΑΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΠΟΡΦΥΡΗ ΔΕΣΠ. – ΣΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓ.
ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΑΛΕΒΙΖΟΣ Γ. – ΓΚΙΟΥΜΕΣ Ι. – ΚΑΛΟΓΕΡΙΝΗ Ι.
Κυριακή 5 Ιουνίου
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 16:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ Μ. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Μ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ Κ.
ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ/ΤΡΩΝ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 2 ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ.
ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΠΟΕΛ ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:00 DASHI ΛΑΖ. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Μ. – ΣΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓ.
ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΚΑΣΤΡΟ ΔΓΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:30 DASHI ΛΑΖ. ΒΟΛΑΚΟΥ Μ. – ΣΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓ.
ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ Η ΑΜΙΛΛΑ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Μ. – ΣΟΦΟΥ ΕΥΗ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:30 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Μ. – ΣΟΦΟΥ ΕΥΗ
ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ – ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 19:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Μ. – ΣΟΦΟΥ ΕΥΗ
Δευτέρα 6 Ιουνίου
ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ 1 – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΚΑΡΜΟΙΡΗΣ ΕΛΕΥΘ. ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ ΣΩΤ. – ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ.
Τετάρτη 8 Ιουνίου
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 2 ΤΕΝΤΑ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΜΑΛΑΜΑ ΣΤ.
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. ΠΕΤΣΟΥΝΗ ΣΠ. – ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΕΥΘ.
ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΔΓ ΠΥΛΟΥ 19:00 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ – ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ ΣΩΤ.
ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 2 – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ/ΣΕΥΣ 1 ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ Κ.
ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 1 – ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ/ΤΡΩΝ ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 18:30 ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ Κ.
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΚΩΣΤΙΑΝΗ ΕΛ. – ΣΟΦΟΥ ΕΥΗ

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Πλούσιο μπασκετικό πρόγραμμα περιλαμβάνεται την ερχόμενη Κυριακή σε Β΄ και Γ΄ Ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.
Στην Β΄ φάση της Β΄ Ανδρών διεξάγονται αγώνες κρίσιμοι για την άνοδο στην Α΄ κατηγορία, ενώ στην Γ΄ Ανδρών (όλα τα ματς την Κυριακή) οι δυο όμιλοι μπαίνουν αμφότεροι στην «μάχη» με 5 αναμετρήσεις.
Ας δούμε το πρόγραμμα των δυο κατηγοριών:

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ (Β΄ ΦΑΣΗ) – 3η αγωνιστική
Κυριακή 8 Μαΐου
ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. – ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ. ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ ΣΩΤ. – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ. – ΜΑΛΑΜΑ ΣΤ.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. – ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡ. ΚΩΣΤΙΑΝΗ ΕΛ. – ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ Θ. – ΣΟΦΟΥ ΕΥΗ

Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) – 5η αγωνιστική
Κυριακή 6 Μαΐου
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΓΣ ΧΩΡΑΣ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. – ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ. ΜΑΛΑΜΑ ΣΤ. – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ/ΤΡΩΝ – ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ ΔΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤ. – ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ
ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΔΣ ΠΥΛΟΥ 19:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤ. – ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ

Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) – 6η αγωνιστική
Κυριακή 6 Μαΐου
ΟΦ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡ. – ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 18:30 ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ. – ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡΙΑ ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΚΟΡΔΩΝΟΥΡΗΣ Κ.
ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18:00 DASHI ΛΑΖ. – ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Μ. – ΠΟΡΦΥΡΗ ΔΕΣΠ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Μόνοι πρώτοι στην κορυφή του Β΄ ομίλου της Γ΄ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έμειναν οι Λύκοι Σπάρτης, που πήραν τεράστιο «διπλό» επί της Ομόνοιας στο ντέρμπι κορυφής με σκορ 52-49 και σημείωσαν την 4η τους νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις, αφήνοντας στην 2η θέση την Ομόνοια με τρεις νίκες και μια ισοπαλία.
Στο άλλο ματς του ομίλου οι Κροκεές δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν του Βατικιώτη με 66-37 και να φτάσουν τους 6 βαθμούς.
ΑΟ Ομόνοια – ΑΠΣ Λύκοι Σπάρτης 49-52
ΑΣ ο Βατικιώτης – ΑΟ Κροκεών 37-66
Ρεπό: ΟΦ Θύελλα Παραλίας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Λύκοι Σπάρτης 209-180 8
2. ΑΟ Ομόνοια 218-182 7
3. ΑΟ Κροκεών 239-206 6
4. ΑΣ ο Βατικιώτης 163-224 5
5. ΟΦ Θύελλα Παραλίας 194-228 4

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Εκτός της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, αγωνιστική δράση θα υπάρξει και στην Γ΄ Ανδρών, αλλά και στο Μίνι Μπάσκετ.
Στην Γ΄ κατηγορία θα λάβει χώρα η 5η αγωνιστική του Β΄ ομίλου, με δυο αναμετρήσεις να διεξάγονται σε Τέντα και Μολάους.

Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)
Τετάρτη 4 Μαΐου
ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ. ΤΕΝΤΑ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι. – ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΠΑΠΑΓΕΩΡΓ/ΛΟΥ – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ.
ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. – ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Μ. – ΠΟΡΦΥΡΗ ΔΕΣΠ.

ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ
Τετάρτη 4 Μαΐου
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΔΣ ΜΕΓ/ΛΗΣ 15:00 ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ – ΚΑΡΜΠΑΛΙΩΤΗ Π.
ΑΠΟΕΛ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 15:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Μ. – ΠΟΡΦΥΡΗ ΔΕΣΠ.
ΑΑΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΔΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Μ. – ΣΟΥΝΤΑΣ Γ.
Πέμπτη 5 Μαΐου
ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ 1 – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 1 ΤΕΝΤΑ 11:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ Κ.
ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΤΕΝΤΑ 12:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι. ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΣ Μ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ Κ.
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΤΕΝΤΑ 14:00 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π. ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΖΕΡΜΠΙΝΟΣ Κ.
ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 2 – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΤΕΝΤΑ 15:30 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ. ΣΜΥΡΛΗ ΑΛΕΞ. – ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ ΣΩΤ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Στην κορυφή του Α΄ ομίλου της Γ΄ κατηγορίας παρέμεινε η Κορώνη ’90, που επικράτησε δύσκολα του Δαϊκλή με 44-40 και έκανε το «4 στα 4» σε ισάριθμες αγωνιστικές.
Το συγκρότημα του Σπύρου Λευτάκη στηρίχθηκε στην εξαιρετική επιθετική πολυφωνία του για να «κρατήσει» την αντεπίθεση του Δαϊκλή στο β΄ μέρος, με «πρωτεργάτη» τον Γεωργουλό που σταμάτησε στους 12 πόντους.
10λεπτα: 12-11, 15-25, 31-34, 40-44
Διαιτητές: Νάστος - Μητσέας
ΔΑΙΚΛΗΣ (Ιμπέζα): Καλογερόπουλος, Αλεξόπουλος, Σαρρής, Πλάγος 9, Ρούτσης 6, Μέμμος 8, Σταθάς 11 (1), Κοκκίνης 6, Σαραντόπουλος
ΚΟΡΩΝΗ ’90 (Λευτάκης): Γιαλλέλης 3, Κονταγκίνης 5, Μιχαλόπουλος 2, Φωτεινάκης 2, Μπακετέας 5 (1), Καπινιάρης, Διαμαντάκος 6, Τσιριγώτης, Μουρδουκούτας, Γεωργουλός 12, Μαργιάννης, Λιαράκος 3 (1), Λιαράκος 6

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Σε ένα παιχνίδι μπάσκετ με «άρωμα» …διάφορων αθλημάτων, ο ΓΣ Χώρας νίκησε με 38-27 τον Δαϊκλή και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.
Έχοντας στις τάξεις του μεταξύ άλλων τους … ποδοσφαιρικούς Σταύρο Τσουλάκο, Ηλία Ηλιόπουλο, Επαμεινώνδα Τσέρτο, αλλά και τον βολεϊμπολίστα Δήμο Μπουσούνη, η Χώρα έφτασε στην νίκη απέναντι σε ένα σύνολο που είχε στις τάξεις του μεταξύ άλλων, τον τενίστα Τάκη Καλογερόπουλο και τους «ποδοσφαιρικούς» Κώστα Παλαμάρα και Θοδωρή Σταθά!
Ο Τσουλάκος έκανε τα πάντα στο γήπεδο (ριμπάουντ, φοβερές άμυνες και δημιουργία), ο Ηλιόπουλος δημιουργούσε ρήγματα με την ταχύτητά του και σκόραρε (14π.) και η Χώρα άντεξε στις «ορέξεις» του Πλάγου (11π.) που ήταν όμως απελπιστικά μόνος στην επίθεση, με τον Δαϊκλή να γνωρίζει την 2η του ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις.
10λεπτα: 6-5, 10-14, 20-26, 27-38
Διαιτητές: Αναστόπουλος – Νικητόπουλος
ΔΑΪΚΛΗΣ (Ξιάρχος): Καλογερόπουλος 3 (1), Αλεξόπουλος, Σαρρής, Πλάγος 11, Ρούτσης, Μέμμος 5 (1), Σταθάς 4, Δ. Κοκκίνης, Παλαμάρας, Π. Κοκκίνης 4, Σαραντόπουλος
ΓΣ ΧΩΡΑΣ (Τσερπές - Ζωγόπουλος): Ξυδέας 2, Αναστασόπουλος 2, Τσουλάκος 2, Μπουσούνης, Ηλιόπουλος 14, Γ. Ρούτσης 2, Β. Ρούτσης, Περάτος 6 (2), Μπεσής 4, Χαραλαμπόπουλος 3, Επ. Τσέρτος 2, Διον. Τσέρτος

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Σελίδα 1 από 2
Top