A’ κατηγορία (9η αγωνιστική)

 

 

Ολυμπιακός Καλ.- Πάμισος

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Α1 κατηγορία (8η αγωνιστική)

 

 

Ασπρόχωμα- Ολυμπιακός Αναλ.

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Σπερχογεία- Απόλλωνας Πετ.

2-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Αστ. Μικρομάνης- Δώριο

0-2

 ΤΕΛΙΚΟ

Αίαντας Καλ. - Παπαφλέσσας Χώρας

1-1

ΤΕΛΙΚΟ

Μεσσηνιακός-Χανδριναϊκός

0-0

ΤΕΛΙΚΟ

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος (7η αγωνιστική)

 

 

Πανευαϊκός- Διαγόρας Κοπ.

0-5

 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟ Καλού Νερού- Δόξα Καλ.

1-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Βαλ.- Θύελλα Μερόπης

2-1

TEΛΙΚΟ 

Ατρόμητος Πλατύ- ΑΕ Μάνης

2-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

 

 

Θύελλα Χαρακοπιού- ΠΑΟ Καλλιθέας

0-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Στενωσιά- Πράσινα Πουλιά

1-0

 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕ Λογγάς- ΑΟ Φυτειάς

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Πατίστα-ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα

3-1

 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΟ Μεθώνης- ΑΣ Φυτειάς

3-0

 TEΛΙΚΟ

 

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Παρασκευή, 21 Οκτώβριος 2016 13:27

ΕΠΣΜ: Οι διαιτητές στην Β΄ τοπική

Οι διαιτητές των αγώνων του Σαββαρτοκύριακου στην Β’ κατηγορία, έχουν ως εξής:

Β΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ - Α.Ο. ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ (ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ.

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Ε. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ Γ.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ - ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ - ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ (ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Κυριακή 23/10/16 15:30): ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ.

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.


Β΄ Κατηγορία - 2ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ - Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ (ΚΟΡΩΝΗΣ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΜΑΝΤΑΣ Ι., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ.

ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 23/10/16 12:30: ΣΑΚΚΑΣ Β., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ - ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ (ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 23/10/16 15:30): ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΖΕΡΒΑ Μ., ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ Γ.

ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ - Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ.

Π.Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ (ΜΕΘΩΝΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΜΑΝΤΑΣ Ι., XHEMALAJ E., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π.

Α.Ο. ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ - ΑΣ ΦΥΤΕΙΑΣ (ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΡΕΚΚΑΣ Η., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Αυγουστιάτικη θα είναι η σέντρα του Κυπέλλου Μεσσηνίας η οποία θα αποτελέσει και φέτος την έναρξη των επίσημων ποδοσφαιρικών διοργανώσεων του νομού. Σύμφωνα με τον προγραμματισμό της ΕΠΣΜ οι αγώνες της πρώτης φάσης θα γίνουν την Κυριακή 21/8 με την συμμετοχή ομάδων της Α1, Β’ και Γ’ τοπικής (νοκ άουτ ματς στην έδρα της ομάδας που προέρχεται από μικρότερη κατηγορία).
Οι ομάδες της Α’ τοπικής θα μπούν στην διοργάνωση από την Β’ φάση (27-28/8 οι πρώτοι αγώνες και 3-4/9 οι ρεβάνς).

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής θα γίνει το Σαββατοκύριακο 23-24 Σεπτεμβρίου.

Η αγωνιστική δράση στην Α1 θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 1-2 Οκτωβρίου και μια εβδομάδα μετά (8 και 9 Οκτωβρίου) θα γίνει η σέντρα στην Β’ τοπική η οποία θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους.

Τέλος, η Γ’ τοπική προγραμματίζεται να ξεκινήσει στις 15-16 Οκτωβρίου.

Θυμίζουμε πως στις 8 Αυγούστου θα… μυρίσει πρωτάθλημα στην Μεσσηνία καθώς πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα αλλά και τα Κύπελλο Μεσσηνίας. Οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων θα πρέπει να έχουν κατατεθεί στην ΕΠΣΜ, μια εβδομάδα νωρίτερα, την Δευτέρα 1 Αυγούστου.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Σάββατο, 12 Δεκέμβριος 2015 09:45

A', A1, B', Γ' τοπική: Όλα τα αποτελέσματα

Α΄ Κατηγορία
(14η αγωνιστική)
Ανδρούσα- Εθνικός Μελιγαλά 1-1
Αστέρας Αρφαρών- Πάμισος 0-3
Α.Ο. Φαραί – Ολυμπιακός Καλαμάτας 1-2

Α1 Κατηγορία
(12η αγωνιστική)
Χανδριναϊκός. - Α.Ε. Αβίας 1-1
Αίαντας Καλ/τας - Ασπρόχωμα 0-1
Αναγέννηση Παραλίας – Κεραυνός Καλ/τας 2-1

Β΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Διαγόρας Κοπανακίου – Θύελλα Μερόπης 1-0
ΠΑΟ Καλού Νερού - Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-1

Β΄ Κατηγορία - 2ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Παναθηναϊκός Καλ/τας - ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα 0-2

Γ΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
Θύελλα Παραλίας - Α.Ο. Βέργας 0-3 α.α.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Top