Ο Ηλίας Αλεξέας βρίσκεται μέσα στους ορισμούς της ΚΕΔ για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ο Μεσσήνιος ρέφερι θα βρεθεί στο Καυτανζόγλειο της Θεσσαλονίκης ως πρώτος βοηθός στην αναμέτρηση του Ηρακλή με τον ΠΑΣ Γιάννενα (Δευτέρα, 5/12). Διαιτητής ορίστηκε ο Καραντώνης (Ημαθίας).

Το ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ στην Λεωφόρο (4/12, 19:30), ορίστηκε να διευθύνει ο διεθνής  Τάσος Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθηνών.

Στα αξιοσημείωτα ο ορισμός του Τάσου Κάκου για πρώτη φορά ως παρατηρητή. Ο Κερκυραίος πρώην διεθνής ρέφερι είναι στον πίνακα της Football League αλλά η ΚΕΔ την προηγούμενη εβδομάδα αποφάσισε να εφαρμόσει τους ανοιχτούς πίνακες και στους παρατηρητές. Μπορεί δηλαδή να ορίζει διαιτητές και παρατηρητές από μικρότερη κατηγορία, στην Super League.

Στο μεταξύ ο Σταύρος Λάμιας ορίστηκε β’ βοηθός στην αναμέτρηση της Σπάρτης με τον Αιγινιακό για την 4η αγωνιστική της Football League ενώ  ο Δημήτρης Νίκας θα είναι 4ος διαιτητής στο ίδιο ματς.

Αναλυτικά οι ρέφερι της αγωνιστικής στην Σούπερ Λίγκα:

Πλατανιάς - Πανιώνιος
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Παρατηρητής: Καλύβας (Βοιωτίας)
 
Βέροια - Παναιτωλικός
Διαιτητής: Κιοτζένης (Θράκης)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Νατσιούλας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Συμεβωνίδης (Πιερίας)
Παρατηρητής: Κάκος (Κέρκυρας)
 
Κέρκυρα - ΑΕΚ
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας)
Παρατηρητής: Μαυρόπουλος (Μακεδονίας)
 
Ολυμπιακός - Λεβαδειακός
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου), Δόσης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Παρατηρητής: Κουρκούνας (Χανίων)
 
Λάρισα - Ατρόμητος
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κουρομπίλια (Καρδίτσας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)
4ος διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής)
 
Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Παρατηρητής: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
 
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος διαιτητής: Γκράνας (Θράκης)
Παρατηρητής: Μαζαράκης (Κεφαλονιάς)
 
Ηρακλής - ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κασσαβέτης (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
Παρατηρητής: Καλαθενός (Δωδ/νήσου)

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο Γιώργος Μπλάνας ορίστηκε να διευθύνει το Τριφυλιακό ντέρμπι ανάμεσα στο Μιλτιάδη και τον Τέλο Άγρα ενώ στο σημαντικό παιχνίδι της Αναγέννησης με τη Κυπαρισσία διαιτητής ορίστηκε ο Ηλίας Αλεξέας. Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής με τους διαιτητές και τους βοηθούς…

AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ- Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

ΔΗΜ. ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Σάββατο 22/10/16 15:30 ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ

ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Σάββατο 22/10/16 15:30 ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΡΕΚΚΑΣ Η., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.

 

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ - Α.Ε. ΑΒΙΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 22/10/16 18:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ.

 

Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ - Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.

 

ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΜΕΣΣΗΝΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΑΥΚΑΣ Α.

 

Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ

ΠΥΡΓΟΥ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι. .

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ.

 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ

ΜΕΛΙΓΑΛΑ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Βοηθός του διαιτητή Αλέξανδρου Αρετόπουλου στο μεγάλο ντέρμπι του  «Γ. Καραϊσκάκης», μεταξύ Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ ορίστηκε από την ΚΕΔ ο Ηλίας Αλεξέας! Ο Μεσσήνιος ρέφερι θα είναι δεύτερος βοηθός ενώ πρώτος θα είναι ο Χρήστος Ακριβός του συνδέσμου Αθηνών.

Ο Γιώργος Μπλάνας περιλαμβάνεται εκ νέου στους ορισμούς και είναι 4ος στο άλλο σπουδαίο ματς της 8ης αγωνιστικής, στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο που θα γίνει το Σάββατο στο ΟΑΚΑ.

Δείτε αναλυτικά τους ορισμούς της 8ης αγωνιστικής:

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ
Διαιτητής: Καραντώνης Δημήτριος (Ημαθίας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος Ιωάννης, Παρασίου Στέφανος
4ος: Πουλήμας Νικόλαος

ΑΕΚ-Πανιώνιος  
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Κούλα Χασάν, Μεσσήνης Παναγιώτης,
4ος: Μπλάνας Γεώργιος

Λεβαδειακός-Παναιτωλικός
Διαιτητής: Γιαννουλάκης Γεώργιος (Χανίων)
Βοηθοί: Καλφάκης Εμμανουήλ, Κοντιζάς Ιωάννης
4ος: Νεοφυτιάδης Ιωάννης

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Αρετόπουλος Αλέξανδρος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Ακρίβος Χρήστος, Αλεξέας Ηλίας
4ος: Κιοτζένης Ευάγγελος

Κέρκυρα-Αστέρας
Διαιτητής: Φωτιάδης Ανανίας (Σερρών)
Βοηθοί: Σίπκας Ιωάννης, Γκαβέρας Δημήτριος  
4ος: Φουκάκης Γεώργιος

Ηρακλής-Ατρόμητος  
Διαιτητής: Τίκας Τριαντάφυλλος (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Δίπλαρης Αντώνιος, Βεργέτης Δημήτριος  
4ος: Δελφάκης Ιωάννης

Πλατανιάς-Ξάνθη
Διαιτητής: Μάνταλος Σταύρος (Καβάλας)
Βοηθοί: Γεωργαράκος Νικόλαος, Κωνστάντιος Κωνσταντίνος   
4ος: Βοσκάκης Μιχάλη

Βέροια-Παναθηναϊκός   
Διαιτητής: Βάτσιος Αριστείδης (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Δημητριάδης Λάζαρος, Λάζαρης Γεώργιος   
4ος: Γκράνας Χρήστος

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Στην λίστα των υποψηφίων διεθνών βοηθών και για το 2017 συμπεριέλαβε τον Ηλία Αλεξέα η ΕΠΟ. Η ποδοσφαιρική Ομοσπονδία προτείνει τον Μεσσήνιο διαιτητή στην σχετική λίστα των 10 συνολικά βοηθών.

Η καταληκτική ημερομηνία των δηλώσεων που έθεσε η FIFA σε όλες τις ομοσπονδίες είναι στις 2 Οκτωβρίου οπότε η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ συνεδρίασε την Παρασκευή κα υπέβαλλε τις λίστες ως εξής:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ FIFA 2017: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος, Παπαπέτρου Αναστάσιος, Κύζας Γεώργιος, Αρετόπουλος Αλέξανδρος, Μάνταλος Σταύρος, Κομίνης Γεώργιος, Καλογερόπουλος Χαράλαμπος.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ FIFA 2017: Κωσταράς Πολυχρόνης, Δημητριάδης Λάζαρος, Πετρόπουλος Τρύφων, Κούρεντας Ευθύμιος, Τουμπακάρης Ιωάννης, Ευθυμιάδης Δαμιανός, Ακρίβος Χρήστος, Αλεξέας Ηλίας, Κούλα Χασάν, Σίπκας Ιωάννης.

ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ FIFA 2017: Μήτση Ευθαλία, Αντωνίου Ελένη, Τσιοφλίκη Ανδρομάχη, Λαμπαδαρίου Ελένη.

ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ FIFA 2017: Κουρομπίλια Χρυσούλα, Κομισοπούλου Γεωργία, Κουτσουμπού Παναγιώτα, Νιώτη Ανδρονίκη.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ FIFA ΣΑΛΑΣ 2017: Χριστοδουλής Βασίλειος, Κομματάς Κωνσταντίνος, Αδαμόπουλος Κωνσταντίνος.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Πέμπτη, 22 Σεπτέμβριος 2016 10:54

Σε διεθνή αγώνα στο Ισραήλ ο Αλεξέας

Η UEFA ενημέρωσε την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία για τους παρακάτω ορισμούς Ελλήνων διαιτητών σε αγώνες των διοργανώσεών της και ανάμεσα στα ονόματα συγκαταλέγεται και του Ηλία Αλεξέα.

Ο Μεσσήνιος βοηθός θα βρεθεί, μαζί με τον Ευθύμιο Κουρεντά, στο πλευρό του διαιτητή Αλέξανδρου Αρετόπουλου και τον αγώνα Maccabi Haifa FC Youth-FC Shakhtyor Soligorsk Youth (5/10/2016) για τη φάση των ομίλων του UEFA Youth League 2016-2017.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Αυτή την φορά «έσπασε» το Μεσσηνιακό δίδυμο της Σούπερ Λιγκ καθώς Ηλίας Αλεξέας και Γιώργος Μπλάνας θα βρεθούν σε διαφορετικά γήπεδα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Ο Αλεξέας ορίστηκε από την ΚΕΔ πρώτος βοηθός στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννενα που θα διεξαχθεί στη Λεωφόρο, την Κυριακή στις 16:00, ενώ ο Μπλάνας θα είναι 4ος διαιτητής στο Ατρόμητος – Παναιτωλικός, στο γήπεδο Περιστερίου στις 18:15, επίσης την Κυριακή.

Αναλυτικά οι ορισμοί της ΚΕΔ:

Σάββατο (17/09)
Ξάνθη-Πανιώνιος (16:00)
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Πλατανιάς-Λεβαδειακός (18:15)
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Μπέτσογλου (Κορινθίας)
4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Βέροια-ΑΕΚ (20:00)
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Κυριακή (18/09)

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα (16:00)
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου)
4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Κέρκυρα-ΑΕΛ (18:15)
Διαιτητής: Γκράνας (Θράκης)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Χούσκογλου (Θράκης)
4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Ατρόμητος-Παναιτωλικός (18:15)
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Κουράκης (Ηρακλείου)
4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

Ηρακλής-Ολυμπιακός (20:30)
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Καλφάκης (Χανίων)
4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Δευτέρα (19/09, 19:30)

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Βερρής (Λέσβου), Κουρέντας (Τρικάλων)
4ος: Τίκας (Καρδίτσας)

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Σελίδα 1 από 2
Top