A’ κατηγορία (9η αγωνιστική)

 

 

Ολυμπιακός Καλ.- Πάμισος

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Α1 κατηγορία (8η αγωνιστική)

 

 

Ασπρόχωμα- Ολυμπιακός Αναλ.

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Σπερχογεία- Απόλλωνας Πετ.

2-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Αστ. Μικρομάνης- Δώριο

0-2

 ΤΕΛΙΚΟ

Αίαντας Καλ. - Παπαφλέσσας Χώρας

1-1

ΤΕΛΙΚΟ

Μεσσηνιακός-Χανδριναϊκός

0-0

ΤΕΛΙΚΟ

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος (7η αγωνιστική)

 

 

Πανευαϊκός- Διαγόρας Κοπ.

0-5

 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟ Καλού Νερού- Δόξα Καλ.

1-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Βαλ.- Θύελλα Μερόπης

2-1

TEΛΙΚΟ 

Ατρόμητος Πλατύ- ΑΕ Μάνης

2-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

 

 

Θύελλα Χαρακοπιού- ΠΑΟ Καλλιθέας

0-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Στενωσιά- Πράσινα Πουλιά

1-0

 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕ Λογγάς- ΑΟ Φυτειάς

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Πατίστα-ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα

3-1

 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΟ Μεθώνης- ΑΣ Φυτειάς

3-0

 TEΛΙΚΟ

 

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Με προπόνηση στο γήπεδο της ΕΠΣΜ το μεσημέρι της Παρασκευής, η Καλαμάτα ολοκλήρωσε την προετοιμασία της για την αναμέτρηση τη Κυριακής με τον Μιλτιάδη.
Στο 4ο ματς που θα παίξει φέτος η Μαύρη Θύελλα στον Κορδία, θα κυνηγήσει το όγδοο τρίποντο που θα της δώσει αέρα 6 βαθμών στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά τις αλλαγές στο ματς του Κυπέλλου με την Ανδρούσα, οι μελανόλευκοι θα επιστρέψουν στο γνωστό αγωνιστικό σχήμα με τους Καλογερόπουλο, Λιόλιο στα άκρα της άμυνας, Καντούση, Μπαστακό στόπερ, Μπεγέτη, Νάτση στον άξονα, Τσουλάκο αριστερά, Νικολόπουλο δεξιά και Αθανασόπουλο, Καλαντζή.

Προβλήματα τραυματισμών δεν υπάρχουν πέραν των τριών που βρίσκονται μόνιμα στο απουσιολόγιο ενώ η 18άδα του ματς θα ανακοινωθεί στο γήπεδο, πριν την έναρξη, όπως συμβαίνει σε κάθε αγωνιστική.

Κατηγορία Καλαμάτα

Ο Γιώργος Μπλάνας ορίστηκε από την Επιτροπή διαιτησίας της ΕΠΣΜ να διευθύνει την αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Πάμισο για την 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα τη Α’ τοπικής. Ο Μπλάνας δεν ορίστηκε σε ματς Σούπερ Λίγκας το διήμερο οπότε θα σφυρίξει και το Σαββατιάτικο ματς μεταξύ της Αναγέννησης Παραλίας και του Φαραί στο γήπεδο του Κορδία.

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου:


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - Α.Ο. ΦΑΡΑΙ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΠΣΜ

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ"

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ.

Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ - Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ

ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

ΠΥΡΓΟΥ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - Α.Ε. ΑΒΙΑΣ

ΑΡΦΑΡΩΝ

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΝΙΚΑΣ Δ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ

ΜΕΛΙΓΑΛΑ

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.


Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Α’ κατηγορία (2η αγων.)

Κυπαρισσία- Καλαμάτα 1-1
Τέλος Άγρας- Απόλλων Καλ. 2-2
Πανθουριακός- ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1
Εθνικός Μελ.- ΑΟ Φαραί 2-1
Εράνη Φιλ.- Πάμισος 3-4
Αστέρας Αρφαρών- Μιλτιάδης 0-1


Α1 κατηγορία (1η αγων.)

Δώριο- Νέος Άρις 2-1
Ομόνοια- Αστ. Μικρομάνης 3-1
Ακρίτας Κορ.- Παπαφλέσσας Χώρας 2-0

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Αυγουστιάτικη θα είναι η σέντρα του Κυπέλλου Μεσσηνίας η οποία θα αποτελέσει και φέτος την έναρξη των επίσημων ποδοσφαιρικών διοργανώσεων του νομού. Σύμφωνα με τον προγραμματισμό της ΕΠΣΜ οι αγώνες της πρώτης φάσης θα γίνουν την Κυριακή 21/8 με την συμμετοχή ομάδων της Α1, Β’ και Γ’ τοπικής (νοκ άουτ ματς στην έδρα της ομάδας που προέρχεται από μικρότερη κατηγορία).
Οι ομάδες της Α’ τοπικής θα μπούν στην διοργάνωση από την Β’ φάση (27-28/8 οι πρώτοι αγώνες και 3-4/9 οι ρεβάνς).

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής θα γίνει το Σαββατοκύριακο 23-24 Σεπτεμβρίου.

Η αγωνιστική δράση στην Α1 θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 1-2 Οκτωβρίου και μια εβδομάδα μετά (8 και 9 Οκτωβρίου) θα γίνει η σέντρα στην Β’ τοπική η οποία θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους.

Τέλος, η Γ’ τοπική προγραμματίζεται να ξεκινήσει στις 15-16 Οκτωβρίου.

Θυμίζουμε πως στις 8 Αυγούστου θα… μυρίσει πρωτάθλημα στην Μεσσηνία καθώς πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα αλλά και τα Κύπελλο Μεσσηνίας. Οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων θα πρέπει να έχουν κατατεθεί στην ΕΠΣΜ, μια εβδομάδα νωρίτερα, την Δευτέρα 1 Αυγούστου.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο Κώστας Ψηλοπαναγιώτης ορίστηκε να διευθύνει την κρίσιμη αναμέτρηση μεταξύ του Μεσσηνιακού και του Παμίσου, ματς το οποίο ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική κατηγορία. Επίσης, ο Πλακογιάννης θα σφυρίξει στην αναμέτρηση του ΑΟ Διαβολιτσίου με τον Τέλο Άγρα ενώ στην καλαματιανή αναμέτρηση του «Γ. Λουκαρέας» μεταξύ Ολυμπιακού και Απόλλωνα θα σφυρίξει ο Μπλάνας. Αναλυτικά:

 

 

Α΄ Κατηγορία
(24η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητές

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. - ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ

Σάββατο

05/03/16

15:30

ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ.,

ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΡΕΚΚΑΣ Η.

Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

ΠΥΡΓΟΥ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

Σάββατο

05/03/16

15:30

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΓΙΑΝΝΑΚΛΗΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ.

Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ

Σάββατο

05/03/16

15:30

ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.

Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ - Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ

ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ

Σάββατο

05/03/16

15:30

ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.,

ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ - Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ

Σάββατο

05/03/16

19:00

ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΡΕΚΚΑΣ Η., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ

ΜΕΛΙΓΑΛΑ

Κυριακή

06/03/16

15:30

ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ"

Κυριακή

06/03/16

15:30

ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π.

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ - ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

Κυριακή

06/03/16

15:30

ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ.

Σελίδα 1 από 2
Top