Ύστερα από το κενό που προηγήθηκε, λόγω των εορτών των αποκριών, οι ομάδες της Α τοπικής επιστρέφουν στη δράση και πάλι για τη διεξαγωγή της 25ης αγωνιστικής τα αποτελέσματα της οποίας θα κρίνουν πολλά στις μάχες που δίνουν τα σωματεία για τίτλο και παραμονή.

Τρεις αγώνες θα γίνουν το Σάββατο, με το ενδιαφέρον να στρέφεται σε Μεσσήνη, Καλαμάτα καθώς οι γηπεδούχοι καίγονται για τη νίκη, ωστόσο το κυρίως μενού θα δοθεί τη Κυριακή.

Στο «στόχαστρο» το ματς του Απόλλωνα με το Διαβολίτσι που έχει χαρακτήρα τελικού και για τους δυο αλλά και η καυτή έξοδος της Κυπαρισσίας στη Σπερχογεία.

Η πρωτοπόρος Πύλος υποδέχεται τον «ζημιάρη» Πανθουριακό ενώ Άγρας και Δώριο δεν βλέπουν τίποτε άλλο πλην της νίκης στα παιχνίδια με ομάδες που είναι «άνετες» όπως η Ανδρούσα και ο Ολυμπιακός αντίστοιχα. Αναλυτικότερα…

1. ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. - Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ Σάββατο 19/03/16 16:00

2. ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Σάββατο 19/03/16 16:00

3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - Α.Ο. ΦΑΡΑΙ ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 19/03/16 16:00

 

4. Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 20/03/16 16:00

5. ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ - Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΠΥΛΟΥ Κυριακή 20/03/16 16:00

6. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 20/03/16 16:00

7. ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Κυριακή 20/03/16 16:00

8. Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ - Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ" Κυριακή 20/03/16 16:00

Το πρόγραμμα των αγώνων του 1ου Ομίλου του πρωταθλήματος της Γ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, στον οποίο μετέχουν Πρωτέας Καλαμάτας, Εράνη Φιλιατρών, Κορώνη 90, ΓΣ Χώρας, Δαικλής Καλαμάτας και ΑΣ Τριφυλίας, ανακοινώθηκε από τη διοργανώτρια αρχή και η πρεμιέρα ορίστηκε για τις 10 Απριλίου. Αναλυτικά…

1η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ/ΤΡΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 10-04-2016 ΤΕΝΤΑ 20:30

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ ΚΥΡΙΑΚΗ 10-04-2016 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00

ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ - ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 10-04-2016 ΔΣ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:00

 

2η Αγωνιστική

ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ - ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 17-04-2016 ΔΣ ΠΥΛΟΥ 16:00

ΣΑΚ ΔΑΊΚΛΗΣ - ΓΣ ΧΩΡΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 16-04-2016 ΤΕΝΤΑ 20:00

ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ - ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 17-04-2016 ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 19:00

 

3η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 24-04-2016 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

16:00 ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 23-04-2016 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00

ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ - ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ ΚΥΡΙΑΚΗ 24-04-2016 ΔΓ ΓΑΡΓΑΛ/ΝΩΝ 18:00

4η Αγωνιστική

ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ - ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΤΕΤΑΡΤΗ 27-04-2016 ΔΣ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:00

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ TΕΤΑΡΤΗ 27-04-2016 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00

ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ - ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ ΤΕΤΑΡΤΗ 27-04-2016 ΔΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 19:00

 

5η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΓΣ ΧΩΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 08-05-2016 ΤΕΝΤΑ 20:00

ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ - ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 08-05-2016 ΔΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00

ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ - ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 08-05-2016 ΔΣ ΠΥΛΟΥ 19:00

 

6η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ - ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 15-05-2016 ΔΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00

ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ - ΓΣ ΧΩΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 15-05-2016 ΔΣ ΠΥΛΟΥ 19:00

ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ - ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 15-05-2016 ΤΕΝΤΑ 15:00

 

7η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ ΤΕΤΑΡΤΗ 18-05-2016 ΤΕΝΤΑ 18:00

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗ 18-05-2016 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00

ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ - ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ ΤΕΤΑΡΤΗ 18-05-2016 ΔΣ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:00

 

8η Αγωνιστική

ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ - ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 21-05-2016 ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 20:00

ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ - ΓΣ ΧΩΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 22-05-2016 ΔΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 19:00

ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ - ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ ΣΑΒΒΑΤΟ 21-05-2016 ΔΣ ΠΥΛΟΥ 17:00

 

9η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 29-05-2016 ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 19:00

ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ - ΓΣ ΧΩΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 29-05-2016 ΔΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 19:00

ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ - ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 29-05-2016 ΔΣ ΠΥΛΟΥ 16:00

 

10η Αγωνιστική

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 04-06-2016 ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00

ΣΑΚ ΔΑΪΚΛΗΣ - ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡ ΣΑΒΒΑΤΟ 04-06-2016 ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 18:00

ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ - ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ ΣΑΒΒΑΤΟ 04-06-2016 ΔΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 18:00

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Top