Ο Παναγιώτης Κέκελος (φωτο) του συνδέσμου Αιτωλοακαρνίας θα διευθύνει την κρίσιμη αναμέτρηση του Τσικλητήρα στο Ζευγολατιό για την εξ’ αναβολής 16η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, το Σάββατο (15:00).

Βοηθοί του θα είναι οι Χρήστος Κουτρουμάνος και Γιώργος Γαλανόπολυος του ίδιου συνδέσμου. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ – ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Κέκελος, Κουτρουμάνος-Γαλανόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)
 
ΑΧΑΪΚΗ – ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: Δρούζας, Λέκκας-Λυκομήτρος (Αργολίδας)
 
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Τσιρογιάννης, Οικονόμου-Νικολακόπουλος (Αχαΐας)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Πουλόπουλος, Ζερβάκης-Μουμπογιατζόγλου (Πειραιά)
 
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Ρούσσος, Γκότσης-Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας)
 
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Μαρκαντωνάτος, Καραμέρος-Κορδάτος (Ηλείας)
 
ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Μαλαμάς, Κυριακόπουλος (Ανατολικής Αττικής)-Αραβίδης (Αθηνών)

Ο Ηλίας Νικολόπουλος θα σφυρίξει την αναμέτρηση της πρωτοπόρου στην Α’ τοπική, Καλαμάτας στο Διαβολίτσι για την 20η αγωνιστική της Α’ τοπικής.

Στην Κυπαρισσία, για την αναμέτρηση της τοπικής ομάδας με την Αναγέννηση Παραλίας θα βρεθεί το Σάββατο ο Δημήτρης Νίκας μαζί με την Σοφία Αθανασοπούλου και το Νίκο Γκούμα οι οποίοι θα κάνουν πρόβα Γ΄ Εθνικής μιας και την επομένη θα βρεθούν στο ΔΑΚ Μεγαλόπολης για την αναμέτρηση της Δόξας με την Παναχαϊκή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στην Α’ τοπική:

Α΄ Κατηγορία (20η αγωνιστική)

Α.Ε. ΑΒΙΑΣ - Α.Ο. ΦΑΡΑΙ
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ Σάββατο 18/02/17 15:30 ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ  
ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Σάββατο 18/02/17 15:30 ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ.

Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ  
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 18/02/17 15:30 ΝΙΚΑΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν.

Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ  
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ Σάββατο 18/02/17 15:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ - Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ  
ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 19/02/17 15:30 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Κυριακή 19/02/17 15:30 ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΓΙΑΝΝΑΚΛΗΣ Δ.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ  
ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Κυριακή 19/02/17 15:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.


Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Ο Χρήστος Βεργέτης από την Τρίπολη θα είναι ο διαιτητής στην αναμέτρηση του Τσικλητήρα με την Βάρδα για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο αρκάδας ρέφερι δεν είναι άγνωστος στους "ροσονέρι" καθώς είχε σφυρίξει την ομάδα της Πύλου και στον εντός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Αμαλιάδας (0-0) στις 18 Δεκέμβρη.

Βοηθοί του θα είναι οι Νίκος Καματάκης, Δημήτρης Κύριος, επίσης του συνδέσμου Αρκαδίας.

Στο μεταξύ, μεσσηνιακή τριάδα ορίστηκε στην αναμέτρηση της Δόξας Μεγαλόπολης με την πρωτοπόρο Παναχαϊκή. Διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Νίκας με βοηθούς την Σοφία Αθανασοπούλου και το Νίκο Γκούμα.

Αναλυτικά οι ορισμοί της ΚΕΔ για τον 3ο όμιλο:

20η αγωνιστική- Κυριακή 19/2 (15:00)

ΠΑΟ Βάρδας - Τσικλητήρας Πύλου: Βεργέτης, Καματάκης- Κύριος (Αρκαδίας)
Δόξα Μεγαλ.  - Παναχαϊκή: Νίκας, Αθανασοπούλου- Γκούμας (Μεσσηνίας)
Ζευγολατιό – Λουτράκι: Καλογερόπουλος, Κοκαρίδας- Γεωργακόπουλος (Αθηνών)
Αιολικός - Αστέρας Αμαλ.: Μπαιρακτάρης, Νικολάου- Γκόντα (Αθηνών)
Φωστήρας – Χαλκίδα: Ατσικνούδας (Δωδ/νησου), Ζερβάκης- Βογιατζιδάκη (Πειραιά)
Θήβα – Ερμιονίδα: Καλαμάτας, Δέλχας- Χατζηκαμαγιάννης (Ευβοίας)
Αχαϊκή – Παναρκαδικός: Ρούτσης, Τριαντάφυλλος- Σπηλιώτης (Κορινθίας)
 

To σήμα FIFA του διεθνούς βοηθού για το 2017 πήρε ο Ηλίας Αλεξέας μαζί με ακόμη 27 διαιτητές και βοηθούς, άνδρες και γυναίκες σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του σεμιναρίου διαιτητών, βοηθών διαιτητών και παρατηρητών διαιτησίας Super League που διοργάνωσε η ΚΕΔ.

Τα σήματα παρέδωσε στους διεθνείς ο πρόεδρος της ΠΔΕ/ΕΠΟ Ιωάννης Δρόσος παρέδωσε στους διεθνείς διαιτητές και βοηθούς διαιτητές, άνδρες και γυναίκες, τα σήματα FIFA για το 2017,

Οι διαιτητές και βοηθοί διαιτητές για το 2017 που θα εκπροσωπούν το ελληνικό ποδόσφαιρο σε διεθνές επίπεδο είναι:
Άνδρες διαιτητές: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, Αλέξανδρος Αρετόπουλος, Γεώργιος Κομίνης, Γεώργιος Κύζας, Σταύρος Μάνταλος, Αναστάσιος Παπαπέτρου.

Άνδρες βοηθοί: Χρήστος Ακρίβος, Δαμιανός Ευθυμιάδης, Ηλίας Αλεξέας, Λάζαρος Δημητριάδης, Πολυχρόνης Κωσταράς, Χασάν Κούλα, Τρύφων Πετρόπουλος, Ιωάννης Τουμπακάρης, Ευθύμιος Κούρεντας, Ιωάννης Σίπκας.

Γυναίκες διαιτητές: Ευθαλία Μήτση, Ελένη Λαμπαδαρίου, Ελένη Αντωνίου, Ανδρομάχη Τσιοφλίκη.

Γυναίκες βοηθοί: Παναγιώτα Κουτσουμπού, Χρυσούλα Κουρομπύλια, Ανδρονίκη Νιώτη, Γεωργία Κομισοπούλου.

Διαιτητές Σάλας: Βασίλειος Χριστοδουλής, Κωνσταντίνος Κομματάς, Αντώνιος Αδαμόπουλος.


Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Ο Λάκωνας Αλέξης Αγρανιώτης ορίστηκε από την ΚΕΔ να διευθύνει την αναμέτρηση του Τσικλητήρα με τον Φωστήρα για την 19η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, την ερχόμενη Κυριακή.

Ο ρέφερι από την Σπάρτη είχε βρεθεί και πάλι στην Πύλο, στα τέλη Νοέμβρη για το ματς με το Λουτράκι όπου οι «ροσονέρι» είχαν κάνει μια από τις καλύτερες εμφανίσεις τους και είχαν πετύχει την πρώτη τους νίκη στην φυσική τους έδρα με το ευρύ 3-0. Ο Αγρανιώτης ήταν άριστος σ’ εκείνο το ματς.

Αυτή την φορά δεν θα έχει τους ίδιους βοηθούς που θα είναι οι επίσης Λάκωνες Παναγιώτης Παναγάκος, Μιχάλης Χατζημανώλης.
Αναλυτικά οι διαιτητές στην 19η αγωνιστική του 3ου ομίλου:

Κυριακή 12/2 15:00
Τσικλητήρας Πύλου- Φωστήρας: Αγρανιώτης, Παναγάκος- Χατζημανώλης (Λακωνίας)
ΠΑΟ Βάρδας- Δόξα Μεγαλόπολης: Χρονάς, Ανδριανός- Ζότλης (Αχαϊας)
Χαλκίδα- Θήβα: Σπυριάδης (Χίου), Βιντσεντζάτος- Γουρνιάς (Αν. Αττικής)
Παναχαϊκή- Ζευγολατιό: Παναγιωτόπουλος, Καλύβας- Λύσσαρης (Αιτ/νιας)
Λουτράκι- Αχαϊκή: Τσουκαλάς, Κολιάκος- Λύρης (Αθηνών)
Παναργειακός- Αστέρας Αμαλ.: Γκάμαρης, Κουντουρέλης- Νικολάδος (Αθηνών)
Παναρκαδικός- Αιολικός (13:30): Αλιάγας, Πλακας- Βαλκάνος (Δυτ. Αττικής)

Παρασκευή, 03 Φεβρουάριος 2017 10:56

Οι "σφυρίχτρες" της 17ης αγωνιστικής της Α1

Η ΕΠΣ Μεσσηνίας ανακοίνωσε τους διαιτητές και βοηθούς των παιχνιδιών της 17ης αγωνιστικής της Α1. Πιο αναλυτικά…

Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ" Σάββατο 04/02/17 15:00 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ.

 

Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ Σάββατο 04/02/17 15:00 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΓΙΑΝΝΑΚΛΗΣ Δ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ

ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ Κυριακή 05/02/17 15:00 ΝΙΚΑΣ Δ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ.

 

ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ

ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 05/02/17 15:00 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΜΑΝΤΑΣ Ι.

 

Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ - ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ

ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 05/02/17 15:00 ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ.

 

Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ.

ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 05/02/17 15:00 ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι.

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ.

ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 05/02/17 18:00 ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΡΕΚΚΑΣ Η., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας
Σελίδα 1 από 8
Top