Mε τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής συνεχίζεται η δράση στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ η οποία περιλαμβάνει από ένα σπουδαίο ματς σε κάθε όμιλο.

Για τον 1ο όμιλο η Αναγέννηση υποδέχεται αύριο Σάββατο(14/1) τον Πολύβιο, παιχνίδι το οποίο θα διευθύνουν οι κκ Νάστος, Τσιμπούρης, ενώ στον 2ο όμιλο επίσης αύριο ο πρωτοπόρος Λακωνικός υποδέχεται τον ΑΟ Κάστρο Μονεμβασιάς.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές…

ΣΑΒΒΑΤΟ 14-01-2017

ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ

ΤΕΝΤΑ 20:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.

 

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ - ΓΣ ΧΩΡΑΣ

ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 15:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.

 

 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ - ΠΑΟΚ ΚΑΛ/ΤΑΣ

ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 18:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.

 

 ΑΠΟΕΛ - ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18:00 ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ. ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ ΔΗΜ.

 

 ΑΣ ΛΑΚΩΝ ΚΡΟΝΟΣ - ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ.

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 15-01-2017

 ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. - ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ

ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ.

 

 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ - ΦΙΛΑΘΛ/ΚΟΣ ΓΣ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

 

 ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ - ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠ.

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Mε τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής ξεκινά και πάλι, το Σαββατοκύριακο, η δράση στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας Ανδρών.

Το κυρίως μενού δίνεται το Σάββατο με 5 αναμετρήσεις και η αυλαία πέφτει τη Κυριακή με τα υπόλοιπα τρία ματς.

Ο σπαρτιατικός «εμφύλιος» ανάμεσα στους Λύκους και το Λακωνικό Κρόνο, για τον 2ο Όμιλο, που διεξάγεται το Σάββατο με διαιτητές τους Κυριακόπουλο, Πουλουπάτη και το Αναγέννηση-Πάνας Κανδήλας στον 1ο Όμιλο, που διεξάγεται τη Κυριακή με διαιτητές τους Κυριακόπουλο και Μπακετέα είναι σίγουρα οι αναμετρήσεις οι οποίες ξεχωρίζουν.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα και οι διαιτητές…

ΣΑΒΒΑΤΟ 07-01-2017

ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ - ΠΑΟΚ ΚΑΛ.

ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 18:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ Κ, ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ Σ.

 

ΑΠΟΕΛ - ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ

ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 15:30 DASHI ΛΑΖ.,ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.

 

ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ - ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ.

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00 DASHI ΛΑΖ, ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.

 

ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠ. - ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι, ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ Γ.

 

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚ.

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι, ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ Γ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 08-01-2017

ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ.

ΤΕΝΤΑ 18:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι, ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.

 

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ

ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

 

ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ - ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ.

ΔΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 20:00 ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ. ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη τιμητική τους κύλησε η πρώτη μέρα της 2ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας όπου ξεχώρισαν τα «μεγάλα» διπλά Αναγέννησης, Πολύβιου και Φιλαθλητικού.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα…

Λύκοι Σπάρτης-Φιλαθλητικός 56-61

Δίων Κυπ-Πολύβιος 53-68

ΓΣ Χώρας-Πήγασος 67-57

ΠΑΟΚ Καλ-Αναγέννηση 48-63

Λακωνικός Κρόνος-Γύθειο 58-51

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Πολλά αμφίρροπα ματς περιλαμβάνει η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της β κατηγορίας ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, με τη διοργανώτρια αρχή να ανακοινώνει πριν από λίγο τους διαιτητές. Αναλυτικά…

ΣΑΒΒΑΤΟ 03-12-2016

ΠΑΟΚ ΚΑΛ. - ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

ΤΕΝΤΑ 16:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι. ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.

 

ΓΣ ΧΩΡΑΣ - ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ

ΔΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ Ι.

 

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ - ΑΕΜ ΠΟΛΥΒ.

ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 20:00 ΜΑΓΚΑΦΑΣ ΠΑΝ. ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜ.

 

ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ - ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ.

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ Γ.

 

ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠ. - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ Γ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 04-12-2016

ΓΣ ΓΑΡΓΛΙΑΝΩΝ - ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ.

ΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΩΤ. ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.

 

ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ - ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧ/ΤΗ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

 

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒ. ΚΑΣΤΡΟ - ΑΠΟΕΛ

ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Mε τέσσερα παιχνίδια άνοιξε το πρόγραμμα της πρώτης μέρας της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας.

Για τον 1ο όμιλο και στο γειτονικό ντέρμπι, ο Δίωνας Κυπαρισσίας νίκησε στη παράταση με 62-50 τον ΓΣ Γαργαλιάνων, πετυχαίνοντας επιμέρους σκορ 14-2 στο έξτρα πεντάλεπτο, ενώ στο ντέρμπι του 2ου ομίλου η Μονεμβάσια κέρδισε εκτός του Γύθειο με 48-47 χάριν σε τρίποντο του Φωτόπουλου τρία δεύτερα πριν το τέλος.

Με το δεξί ξεκίνησε ο Λακωνικός, που θεωρείται από πολλούς ως το φαβορί του ομίλου, αλλά και ο Φιλαθλητικός.

Αναλυτικότερα…

Δίων Κυπαρισσίας-ΓΣ Γαργαλιάνων 62-50(48-48 κ.α)

Γύθειο-ΑΟ Κάστρο Μονεμβάσιας 47-48

Άρης Σκάλας-Λακωνικός Κρόνος 55-73

Φιλαθλητικός-Άρης Σκάλας 48-33

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Mε τέσσερα παιχνίδια ανοίγει σήμερα(26/11) το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Δίωνα Κυπαρισσίας και ΓΣ Γαργαλιάνων είναι το μοναδικό ματς του 1ου Ομίλου ενώ τα υπόλοιπα 3 ανήκουν στον 2ο όμιλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές…

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ - ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ

ΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ. ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.

 

ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝ ΓΥΘΕΙΟΥ - ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

 

ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ - ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ

ΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

 

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ. ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Σελίδα 1 από 2
Top