ΑΟ Κυπαρισσίας: Στόπερ από «χρυσάφι»!

Δύο νίκες με ΑΕ Αβίας (2-1 εκτός) και ΑΣ Ανδρούσης (1-0 εντός) και μία ισοπαλία με Καλαμάτα (1-1 εντός) είναι ο μέχρι τώρα απολογισμός του ΑΟ Κυπαρισσίας στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΜ της περιόδου 2016-17. Κοινό χαρακτηριστικό και των δύο νικών είναι ότι οι τρεις βαθμοί ήρθαν στα τελευταία λεπτά και μάλιστα με δύο κεντρικούς αμυντικούς να βρίσκουν τον... δρόμο προς τα δίχτυα.

Πιο συγκεκριμένα, στο ματς ΑΟ Κυπαρισσίας-ΑΣ Ανδρούσης για την 1η αγωνιστική ο Μάριος Τσίτσος «ξεκλείδωσε» την άμυνα των φιλοξενούμενων στο 89ο λεπτό, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Παναγιώτη Παναγόπουλου, ενώ κόντρα στην ΑΕ Αβίας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, ο νεαρός Περικλής Μπακόπουλος, που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, χρίστηκε σκόρερ στο 86' και έτσι ο ΑΟΚ κατάφερε να φύγει από το Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ με το διπλό στις αποσκευές.