Τσικλητήρας Πύλου- Δόξα Μεγαλόπολης 3-1 (LIVE- ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Τσικλητήρας έσπασε το ρόδι και την ... γκίνια και με δυο γκολ του Γραμματικόπουλου και ακόμη ένα του Πήλιου επιβλήθηκε με 3-1 τη Δόξας Μεγαλόπολης για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου στην Γ’ Εθνική. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Παναγιωτίδη.

Το φιλμ του αγώνα

94' Τέλος του αγλωνα στο Δημοτικό στάδιο Καλαμάτας. Η Πύλος 3-1 την Δόξα Μεγαλόπολης.

89' γκολ 3-1! Ο Πήλιος ¨κλειδώνει¨τη νίκη του Τσικλητήρα. Μπαλιά 30 μέτρων του Κερμενίδη στην πλάτη της άμυνας, ο Πήλιος έκανε ωραίο "πάρσιμο" με το στήθος και αφού άκανε 2-3 βήματα κεραυνοβόλησε τον Μακρυωνίτη!

85' Διακοπή στο ματς καθως ο Μικελάτος βρίσκετσι στο έδαφος

80' Αναγκαστική αλαλγή για την Πύλο. Ο Γραματικόπουλος έδωσε την θέση του στον Χατζάι

74' Αλλαγή για την Δόξα. Ο Πρίκος στην θέση του Παναγιωτόπουλου

70' Αλλαγή για την Πύλο.Ο Σβίγγος στην θέση του Τσάτσου

68' Διπλή προσπάθεια των παικτών της Πύλου. Σουτ του Κερμενίδη με γροθιές ο Μακρυωνίτης, στην επαναφορά ο Τσάτσος σουτ άουτ

66' Σουτ- κεραυνός Κερμενίδη απο αριστερά με δυσκολία σε κόρνερ ο Μακρυωνίτης

59' ΓΚΟΛ 2-1: Η Πύλος παίρνει εκ νέου το προβάδισμα! Ο Κερμενίδης έκανε σουτ, ο Μακρυωνίτης δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπα΄λα και ο επερχόμενος Γραμματικόπουλος έκανε το 2-1

58' Καλά εκτελεσμένο φάουλ του Νάνου, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Παλλιγκίνης

56' Αλλαγή για την Πύλο. Ο Πήλιος αντι του Τσώνη

50' ΓΚΟΛ 1-1 Η ΔΟΞΑ. Οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Παναγιωτίδη έφεραν το ματς στα ίσα. Αμυντική αδράνεια των παικτών της Πύλου καθώς δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα στο γέμισμα του Λυμπερόπουλου και αφού ο σκόρερ κοντρόλαρε με όλη του την άνεση νίκησε με γυριστό τον Παλλιγκίνη

46' Πρώτη τελική στο 2π ημίχρονο απο την Πύλο με σουτ άουτ του Γραμματικόπουλου

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος στην Παραλία

45+2' Ημίχρονο στην Παραλία. Ο Τσικλητήρας 1-0 την Δόξα

44' Καοθολική υπεροχή της Πύλου. Κεφαλιά Μικελάτου μόλις άουτ

43' Μεγάλη στιγμή για την Πύλο. Ο Κερμενλίδης έβγαλε σέντρα ο Μακρυωνίτης δεν κατάφερε να διώξει αλλά ο επερχόμενος Γραμματικόπουλος δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή

41' Κίτρινη στον Καραμπά ο οποπιος με έξυπνο φάουλ έκοψε αντεπίθεση της Δόξας

40΄Κιτρινη στον Παναγιωτίδη για διαμαρτυρία

33' ΓΚΟΛ 1-0 Η υπεροχή του Τσικλητήρα αποδίδει καρπούς καθώς ο Γραμματικόπουλος με καφαλιά έπειτα απο σέντρα του Παναγόπουλου ανοίγει το σκορ!

27' Ωραία αναάτυξη για την Πύλο. Ο Κερμενίδης έβγαλε στον Τσώνη ο οποίος έκανε με την μια τη σέντρα αλλά ο Γραμματικόπουλος δεν πρόλαβε

21' Ευκαιρία για την Πύλο. Ο Κερμενίδης έπιασε δυνατόμ σουτ έηω απο την περιοχή αναγκάζοντας τον Μακρυωνίτη σε μεγάλη επέμβαση. Στο κόρνερ που ακολούθησε σουτ του Μικελάτου άουτ

18' Μοιρασμένο το παιχνίδι στο ξεκίνημα, ο Τσικλητήρας έχει την κατοχή αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν καταφέρει να τον κρατήσουν μακρυά απο τα καρέ του Μακρυωνίτη

16΄Μακρυνό σουτ του Ανέστη Παναγιωτίδη πέρασε άουτ

11' Πρώτη καλή στιγμή για τον Τσικλητήρα. Ο Μικελάτος πάτησε την μπάλα στον Τσάτσο ο οποπιος σούταρε άουτ

-Περίπου 400 άτομα στην Παραλία, 50 εκ των οποίων οπαδοί της Δόξας.

-Με κιτρινόμαυρη εμφάνιση στο ματς ο Τσικλητήρας.

1’ Ξεκίνησε το ματς στην Παραλίας

Το sport365.gr βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας, απ’ όπου σε απ΄ ευθείας περιγραφή θα σας μεταφέρει την αναμέτρηση του Τσικλητήρα με την Δόξα Μεγαλόπολης για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ (Νίκος Κακαλέτρης): Παλλιγκίνης, Παναγόπουλος, Μπίζος, Καραμπάς, Ρούσσης, Κυριαζόπουλος, Τσώνης (56' Πήλιος), Τσάτσος 70' Σβίγγος), Γραμματικόπουλος (λ. τρ. 80' Χοτζάϊ), Μικελάτος, Κερμενίδης

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Βασίλης Κούβαλης): Μακρυωνίτης, Δρόσος, Κατσαρός, Παναγιωτόπουλος (74' Πρίκος), Βασιλείου, Αντώνακας, Παναγιωτίδης, Νάνος, Μαναριώτης, Λυμπερόπουλος Νικ., Λυμπερόπουλος Δημ.