Α.Ο. Θήβας - Τσικλητήρας Πύλου 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μεγάλη ευκαιρία  να  φύγει με το διπλό από τη Θήβα έχασε ο Τσικλητήρας Πύλου καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 90΄, με τον Ευσταθίου, το  γκολ του Γραμματικόπουλου που είχε  δώσει το προβάδισμα στο συγκρότημα του Νίκου Κακαλέτρη στο 60΄.

Μπορεί  να υπάρχει μια μικρή και λογική απογοήτευση στο στρατόπεδο της ομάδας της Πυλίας ωστόσο και το Χ στην εκτός  έδρας αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής κάθε άλλο παρά αρνητικό αποτέλεσμα κρίνεται.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ  ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

1' Με την Θήβα στην σέντρα ξεκίνησε το ματς

4' Φάουλ για τον Τσικλητήρα στο έδαφος ο Κερμενίδης στον χώρο της μεσαίας γραμμής

9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Τσικλητήρα με τον Μικελάτο ο οποίος μπήκε διαγώνια και ενώ θα μπορούσε να πλασάρει προτίμησε να κόψει την μπάλα στον Γραμματικόπουλο που ερχόταν απο πίσω με πρόσωπο προς την εστία αλλά οι αμυντικοί της Θήβας έδιωξαν

11' Κόρνερ από δεξιά για την Θήβα

12' Άουτ η μπάλα μετά το κόρνερ έπειτα από σουτ του Σπανού

15' Επίθεση για την Θήβα από δεξιά έκοψε τον Δέδε ο Παναγόπουλος

18' Ελέγχει την μπάλα στο κέντρο ο Τσικλητήρας ψάχνει για την κάθετη ο Κερμενίδης, δεν προλαβαίνει την μπαλιά από αριστερά ο Τσώνης

19' Κίτρινη κάρτα από τον Μανιώτη στον Μικελάτο

21' Κόρνερ από αριστερά για την Θήβα με τον Τσατσαρώνη, άουτ η κεφαλιά του Αργυρίου

24' Περισσότερο παιχνίδι κέντρου παρά φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, παραμένει το 0-0

25' Τάιμ άουτ ώστε να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων

27' Ξεκίνησε πάλι το παιχνίδι

28' Έκοψε κάθετη μπαλιά του Σπανού ο Μπίζος

30' Περίπου 800 άτομα στις κερκίδες

31' Προσπάθεια του Τσώνη να ξεφύγει από δεξιά κόπηκε από τον Ευθυμίου

34' Δυνατές κόντρες στο γήπεδο της Θήβας, η κάθε ομάδα προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό της

36' Σέντρα του Κουτσούμπα από αριστερά κόβεται από τον Καραμπά σε κόρνερ

37' Χωρίς φάση το κόρνερ από την Θήβα

40' Πιέζει ψηλά ο Τσικλητήρας με Κερμενίδη, Τσώνη

42' Πλησιάζει το ημίχρονο, δυνατός αμυντικά ο Τσικλητήρας δεν έχει κινδυνέψει ουσιαστικά

44' Επικίνδυνο γύρισμα του Ρούσση στον γκολκίπερ, προλαβαίνει και διώχνει μακριά ο Παλλιγκίνης

45+2' Ο διαιτητής Μανιώτης σφυρίζει την λήξη του ημιχρόνου

46' Ο Τσικλητήρας στη σέντρα, ξεκινά το β' ημίχρονο

49' Χάνει την μπάλα στο κέντρο ο Δέδες από τον Τσώνη, που θέλει να βγάλει αντεπίθεση ωστόσο κόβεται από τον Ευθυμίου

54' Ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου το παιχνίδι

56' Οφσάιντ ο Τσώνης από αριστερά έπειτα από πάσα του Κερμενίδη

59' Ο Τσικλητήρας έχει κερδίσει φάουλ λίγα μέτρα από την μεγάλη περιοχή και δεξιά

60' ΓΚΟΛ 0-1!!! Ο Γραμματικόπουλος ανοίγει το σκορ με εκπληκτικό σουτ στην αριστερή γωνία της εστίας των γηπεδούχων. Ο Μικελάτος κέρδισε το φάουλ, το οποίο εκτελέστηκε έξυπνα με πάσα προς τον Γραμματικόπουλο ο οποίος αφού την άφησε να περάσει κάτω απο τα πόδια του με μια περιστροφή εξαπέλυσε δυνατό σουτ.

62' Διπλή αλλαγή για την Θήβα. Οι Κατσόγιαννης και Μεταξούλης στις θέσεις των Αργυρίου και Μπέκα

69' Στο έδαφος ο Παναγόπουλος που τραυματίστηκε έπειτα από έξοδο του Παλλιγκίνη. Ο παίκτης του Τσικλητήρα μεταφέρθηκε εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο και αφού του προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες σηκώθηκε και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στον πάγκο. Στην θέση του πέρασε ο Χοτζάι

78' Δεύτερη αλλαγή για τον Τσικλητήρα. Ο Πήλιος στη θέση του Τσώνη

80' Κίτρινη κάρτα στον Τσατσαρώνη για σκληρό φάουλ στον Μικελάτο

83' Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Ευσταθίου στην θέση του Γεωργίου

85' Κίτρινη στον Κερμενίδη για διαμαρτυρία

90' ΓΚΟΛ 1-1!!! Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ευσταθίου. Έγινε ένα γέμισμα και η "χρυσή" αλλαγή του Λάμπρου σηκώθηκε χωρίς αντίπαλο για το 1-1.

93' Κίτρινη στον Χοτζάι

94' Κίτρινη στον Μαυρόπουλο

94' Ο Διακουμής στην θέση του Κερμενίδη

95' Τέλος στο ματς απο τον διαιτητή Μανιώτη. Ο Τσικλητήρας 1-1 με τη Θήβα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων...

Α.Ο. ΘΗΒΑ: Μόνος, Κουτσούμπας, Τσατσαρώνης, Ευθυμίου, Γεωργίου (83' Ευσταθίου), Μαυρόπουλος, Αργυρίου (62' Μεταξούλης), Δέδες, Σπανός, Τσομπάνης, Μπέκα (62' Κατσόγιαννης)

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Παλλιγκίνης, Παναγόπουλος (69' Χοτζάι), Μπίζος, Καραμπάς, Ρούσσης, Κυριαζόπουλος, Μικελάτος, Τσάτσος, Γραμματικόπουλος, Κερμενίδης (94' Διακουμής), Τσώνης (78' Πήλιος)