Τσικλητήρας Πύλου- Ζευγολατιό 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Την ήττα με 0-1 γνώρισε ο Τσικλητήρας Πύλου απο το Ζευγολατιό στο παρθενικό του παιχνίδι στην Γ΄Εθνική, στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας. Η ομάδα τη Κορίνθου απέδρασε με το διπλό χάρη σε εύστοχο χτύπημε πέναλτι του Ατματσίδη στο 61'. Ο ίδιος άφησε την ομάδα του με 10 πάικτες στο 68' καθώς δέχτηκε δεύτερη κιτρινη απο τον διαιτητή Μιχελή.

Το φίλμ του αγώνα

95' Λήξη του αγώνα απο τον διαιτητή Μιχελή. 0-1 το Ζευγολατιό
89' Ο Χουσελάς στην θέση του Ρήγα
85' Ο Διακουμής στην θέση του Καραμπά. Οι γηπεδούχοι έχουν περάσει μαζίκά στην επίθεση αλλά οι φιλοξενούμενοι κρατάνε με νύχια και με δόντια το προβάδισμα
84' Κεφαλιά του Μπίζου πέρασε άουτ
83' Μεγάλη φάση για τον Τσικλητήρα. Ο Κερμενίδης απέφυγε δυο παίκτες απο αριστερά, έκοψε στον Μπίζο που σούταρε, η μπάλα έφτασε στον μικελάτο που έκανε νεο σουτ αλλά κόντραρε ο Σιγάλας
77' Κούρσα του Γραμματικόπουλου απο αριστερά μπήκε στην περιοχή και σέντραρε αλλά πριν η μπάλα φτάσει στον Μικελάτο εκοψαν οι αμυντικοί
68' Δεύτερη κίτρινη- κόκκινη κάρτα για τον σκόρερ του Ζευγολατιού Ατματσίδη για τράβηγμα. Με 10 οι φιλοξενούμενοι
67' Δοκάρι για τον Τσικλητήρα. Ο Κερμενίδης έπιασε σουτ και τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσέλιου
66' Πρώτη αλλαγή για την Πύλο. Ο Πήλιος στην θέση του Χοτζάι
61΄ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ατματσίδης 0-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι
60' Πέναλτι για το Ζευγολατιό. Ο διαιτητής Μιχελής έδειξε παράβαση σε μονομαχία του Γραμματικόπουλου με τον Χρυσαφίδη μέσα στην περιοχή
55' Ευκαιρία για την Πύλο όταν σε κόρνερ του Τσάτσου ο Μικελάτοε πετάχτηκε στο  πρώτο δοκάρι αλλά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία
51' Πρώτη αλλαγή του Βλάχου στο ματς. Ο Κορμαλής στην θέση του Παινέση
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο γήπεδο Παραλίας
45'+2' Ημίχρονο στην Παραλία, στο 0-0 το παιχνίδι
44' Κίτρινη κάρτα στον Τσάτσο
40' Επέλαση του Κερμενίδη απο αριστερά που έβγακλε την σέντα αλλά ο Παινέσης έδιωξε προ του Μικεάτου
22' Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο 20λεπτο. Απέιλησε το Ζευγολατιό με σουτ του Χρυσαφίδη
14΄Τεράστια ευκαιρία για τον Τσικλητήρα. Ο Κερμενίδης έκανε μπάσιμο απο αριστερά έκοψε στον Τσάτσο ο οποίος έπιασε δυνατό σουτ αλλά αποκρούστηκε απο σώματα στην γραμμή!
8' Κίτρινη κάρτα στον Χοτζάι για γκληρό μαρκάρισμα
6' Απείλησε το Ζευγολατιό με σουτ του Ευθυμιάδη
3' Κίτρινη κάρτα στον Ατματσίδη για σκληρό μαρκάρισμα
1' Ξεκίνησε το ματς στην Παραλία

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
Τσικλητήρας Πύλου (Νίκος Κακαλέτρης): Παλλιγκίνης, Παναγόπουλος, Μπίζος, Καραμπάς (85' Διακουμής), Ρούσσης, Κυριαζόπουλος, Μικελάτος, Χοτζάι, Γραμματικόπουλος, Τσάτσος, Κερμενίδης.
Στον πάγκο οι Διακουμής, Σβίγγος, Πήλιος, Μίντζηρας, Μακρής, Αγοραστός, Τσώνης.

Ζευγολατιό (Μιχάλης Βλάχος): Τσέλιος, Βιδάλης, Παινέσης 52' Κορμαλής), Σιγάλας, Φυσαράκης, Μαλαχάτης, Κλαδάκης, Ρήγας (89' Χουσελάς), Χρυσαφίδης, Ευθυμιάδης (72' Βελέντζας), Ατματζίδης
Στον πάγκο οι Χουσελάς, Σενάι, Χατζηστάμου, Σκούρτης, Κόρμαλης, Διαμαντόπουλος, Βελέντζας