Ένα 10λεπτο άντεξαν τα κορίτσια του Άρι(pics)

Βαριά ήττα γνώρισε ο Άρις Καλαμάτας από την πανίσχυρη Αγία Παρασκευή με 70-37 και παρέμεινε χωρίς νίκη στην Α2 Εθνική Γυναικών μετά από 3 αγωνιστικές
Τα κορίτσια του Μιχάλη Μπακογιάννη μπόρεσαν να αντισταθούν μόνο στο 1ο δεκάλεπτο του αγώνα (14-19), ωστόσο στο 2ο ημίχρονο η διαφορά πήρε τεράστιες διαστάσεις.
Άλλωστε, η Αγία Παρασκευή είναι μια από τις ομάδες που θα διεκδικήσει φέτος την άνοδο στην Α1 Γυναικών!
Δεκάλεπτα: 14-19, 19-32, 25-58, 37-70
Διαιτητές: Μακρόπουλος, Κοτσίρης
ΑΠΣ ΑΡΙΣ (Μπακογιάννης): Μπακετέα 10 (1τρ.), Κουτέλα 9, Βεργινάδη 6, Σαμιώτη, Θάνου 3, Πυλιώτη, Αντωνογιαννάκη, Παπακωνσταντίνου, Γαλανού, Φωτεινάκη 8
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα 4, Κοντογιάννη 5, Χαρίτου 8(2), Τσιαδή 9, Κανιαδάκη 2, Βελούδου, Λοσταράκου 3, Κουκή 5(1), Καράμπελα 2, Γιουκάκη 5(1), Καζαντζίδου 18(2), Μερισιώτη 10