Μοιρασιά στο «Παναγιώτης Μπαχράμης»

Πράσινα Πουλιά και ΑΕΚ Καλαμάτας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο «Παναγιώτης Μπαχράμης».

Στο 29' ο Παραπονιάρης έβαλε τον «δικέφαλο» σε θέση οδηγού στο ματς.

Η απάντηση από πλευράς Πρασίνων Πουλιών ήρθε στο 86' με τον Βαλσαμάκη, ενώ δύο λεπτά αργότερα απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν... τούμπα το παιχνίδι, με τον Λούτα να νικιέται από τον Δημητρόπουλο από το σημείο του πέναλτι.

Η εσχάτη των ποινών υποδείχθηκε σε μαρκάρισμα του Παραπονιάρη στον Λεμπέση.

Aξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Αντώνη Πολυτάρχη, ενώ οι παίκτες της ΑΕΚ Καλαμάτας αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια ως ελάχιστο φόρο τιμής.

Πράσινα Πουλιά (Παναγιώτης Πολίμος): Καλογερόπουλος, Δαλκαφούκης, Βαλσαμάκης, Συρμπόπουλος, Μ. Μάντης, Καλύβας, Θεοδωρόπουλος (79' Μανουσόπουλος), Λούτα, Χόντζα (46' Ι. Μάντης), Μάλαμας, Κουτρουμπής (78' Λεμπέσης).

ΑΕΚ Καλαμάτας (Στέλιος Παπαδόπουλος): Δημητρακόπουλος, Μπαντάς (68' Μάλαμας), Σταυρόπουλος, Παραπονιάρης, Βαγκέλι, Μπαζάνης, Στυλιανόπουλος, Τζώλος, Παυλόπουλος, Αλεβίζος (57' Παναγιωτόπουλος), Τσεκάνι (78' Σωτηρόπουλος).

Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης, Α. Κυριόπουλος, Κ. Βοσνάκης