Μεγάλα ματς στο άνοιγμα της 7ης αγωνιστικής

Mεγάλα ματς διεξάγονται την πρώτη μέρα της 7ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία και το ενδιαφέρον αν μη τι άλλο χτυπά κυριολεκτικά κόκκινο. Η πρωτοπόρος Κορώνη δοκιμάζεται στην έδρα της Μεθώνης, που ψάχνει πάση θυσία αποτέλεσμα για να απομακρυνθεί από την ουρά, σε ένα παιχνίδι με τεράστια σημασία και για λόγους γοήτρου ενώ η δεύτερη της βαθμολογίας Αβία έχει εξαιρετικά δύσκολο έργο απέναντι στους ταλαντούχους αθλητές του Αίαντα Καλαμάτας.

Τέλος, η Αναγέννηση θέλει να πλησιάσει πιο κοντά στην κορυφή αλλά για να τα καταφέρει θα πρέπει να ξεπεράσει το εμπόδιο του ισχυροποιημένου Ηρακλή που θα έχει στο πάγκο τον Βασίλη Μπλέτσα με στόχο το νέο ξεκίνημα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Νίκος Τριανταφυλλάκης (προσαγωγό) και Βαγγέλη Γυφτέας (δικέφαλο) αποτελούν τα δύο ερωτηματικά του Γιώργου Μηλίτση για το παιχνίδι με τον Ηρακλή Καλαμάτας.

Στα θετικά, η επιστροφή των Δημήτρη Αντωναίου (τιμωρημένος) και Γιώργου Χάντζου (προσωπικοί λόγοι)  που απουσίαζαν από το «διπλό» επί της Ομόνοιας Καλαμάτας, ενώ δεν υπολογίζεται ο Παναγιώτης Πραστέλλας (στρατευμένοςΟ Γιάννης Κωνσταντινίδης (γόνατο) αποτελεί το μοναδικό πρόβλημα για τον Βασίλη Μπλέτσα, ενώ ο Χρήστος Σπάλλας που ταλαιπωρήθηκε από ίωση, επιστρέφει στην αποστολή.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ

Οι τιμωρημένοι Γιώργος Καλδής, Άγγελος Σαμπάνι και οι τραυματίες Παναγιώτης Τρυφωνόπουλος (κάκωση έσω πλαγίου), Αλέξανδρος Κατσούλης (διάστρεμμα), δεν υπολογίζονται από τον Παναγιώτη Βλαχόγιαννη.

Ενισχυμένος με τον Κώστα Μουτζούρη θα ταξιδέψει αντίθετα στην Μεθώνη ο Ακρίτας Κορώνης.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΕ ΑΒΙΑΣ

Χωρίς τους Στέφανο Ξένιο (δικέφαλο), Νίκο Ζέρβα, Νίκο Παλιατσέα (ανέτοιμοι) και με εξαιρετικά αμφίβολη την συμμετοχή του Κωστή Παπαβασιλόπουλου (προσαγωγό) θα υποδεχθεί ο Αίαντα Καλαμάτας την ΑΕ Αβίας.

Αντίθετα ο Δημήτρης Ηρακλής μετέχει για πρώτη φορά φέτος σε αποστολή.

Ο Διονύσης Πουλής θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Δημήτρη Γιαννακέα (γόνατο) και Θωμά Τζανετέα (τιμωρημένος), αντίθετα μπορεί να υπολογίζει στους Πέτρο Μανιατέα και Βαγγέλη Βατσινέα, τα δελτία των οποίων εκδόθηκαν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 7/11, 15:00
Αναγέννηση Παραλίας – Ηρακλής Καλαμάτας (Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣ Μεσσηνίας): Δ. Πλακογιάννης, Χ. Τσοπανάκης, Β. Βρυώνης
ΑΟ Μεθώνης – Ακρίτας Κορώνης (Μεθώνης): Σ. Λάμιας, Α. Καυκάς, Δ. Ταβουλαρέας

Σάββατο 7/11, 18:00
Αίαντας Καλαμάτας – ΑΕ Αβίας («Παναγιώτης Μπαχράμης»): Π. Σερεμέτης, Σ. Παλλαδινός, Δ. Σταυρόπουλος

Δείτε ΕΔΩ την βαθμολογία της Α1 ΕΠΣΜ

264 views
Top