ΑΣ Φυτειάς-Θύελλα Χαρακοπιού 4-4: Ακόμα σκοράρουν! (pics)

Σ' ένα ματς όπου οι άμυνες πήγαν... περίπατο, ΑΣ Φυτειάς και Θύελλα Χαρακοπιού αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο «Παναγιώτης Μπαχράμης», στην πρεμιέρα  του 2ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΜ, με το εντυπωσιακό 4-4!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Σαμπάνι, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν με τρία γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Αρχικά, στο 19' ο Παναγιωτόπουλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα, στο 32' ο Κουνής έδωσε προβάδισμα στον ΑΣ Φυτειάς και τρία λεπτά αργότερα ο Νινιός έκανε το 3-1, στέλνοντας την ομάδα του Παναγιώτη Βασιλόπουλου στα αποδυτήρια με... αέρα δύο τερμάτων (3-1).

Στο 54' ο Παντελής Βασιλόπουλος έριξε στη «μάχη» τον Βασιλογιαννακόπουλο αντί του Κουτσολία και ο 31χρονος επιθετικός τον δικαίωσε εννιά λεπτά ύστερα, μειώνοντας αρχικά σε 3-2, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ο Γ. Στασινόπουλος ισοφάρισε για την Θύελλα Χαρακοπιού σε 3-3.

Στο 66' ο Παναγιωτόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έβαλε ξανά τον ΑΣ Φυτειάς σε θέση οδηγού, όμως ο Γ. Στασινόπουλος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 74' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, βρίσκοντας και εκείνος δίχτυα για δεύτερη φορά στον αγώνα.

ΑΣ ΦΥΤΕΙΑΣ (Παναγιώτης Βασιλόπουλος): Παν/της. Αναστασόπουλος, Πολυχρονόπουλος, Σταυρινός, Μερκούρης, Κρεμμύδας, Κουνής, Παύλος Αναστασόπουλος (69' Μπούνας), Λαβασίδης, Παναγιωτόπουλος, Νινιός (55' Παπαλάμπρος), Ι. Αναστασόπουλος (66' Τζουμάκης)

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ (Παντελής Τσιγαρίδης): Σακκάς, Σκόθος, Μ. Στασινόπουλος (68' Α. Στασινόπουλος), Ορφανός, Κ. Στασινόπουλος, Κουτσολίας, Δέμπι (54' Βασιλογιαννακόπουλος), Σαμπάνι, Γ. Στασινόπουλος, Κυριακάκης, Σούμπουλης (84' Μαρκάκης)

Διαιτησία: Δ. Ταβουλαρέας, Βοηθοί: Χ. Τσοπανάκης-Ι. Γιαννέτσος