ΠΑΟ Καλού Νερού-Αστέρας Βαλύρας 1-2: Έφερε τα πάνω... κάτω ο Στρατής!

Με δύο γκολ του Δημήτρη Στρατή, που ήρθε από τον πάγκο ως αλλαγή στο ημίχρονο, ο Αστέρας Βαλύρας πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στην Κυπαρισσία κόντρα στον ΠΑΟ Καλού Νερού με 2-1.

Η ομάδα του Σάκη Διονυσόπουλου είχε προηγηθεί στο 69' με Κορακοβούνη και κάπου εκεί ανέλαβε «δράση» ο 31χρονος επιθετικός.

Αρχικά, ισοφάρισε άμεσα δύο λεπτά αργότερα και στις καθυστερήσεις χάρισε στην ομάδα του την πρώτη της φετινή νίκη.

Στην φάση της επίτευξης του νικητήριου τέρματος πάντως, ο ΠΑΟ Καλού Νερού διαμαρτυρήθηκε ότι ο σκόρερ πήρε την μπάλα από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Κ. Λαμπρόπουλου στις καθυστερήσεις με απευθείας κόκκινη για ριψοκίνδυνο παιχνίδι.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ (Σάκης Διονυσόπουλος): Ανδρουτσάκης, Λαμπρόπουλος, Γεωργαλής, Μαδούρης, Π. Λαμπρόπουλος, Μαντζούνης, Π. Βλάμης, Μαρίνης (46' Γκούντουβας), Α. Βλάμης, Κορακοβούνης, Στριμπάκος (61' Κουτσούλης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Γιώργος Γιαννακούντζος): Καρτερολιώτης, Β. Μπουρίκας, Σιάγκρης, Καπόγλης, Η. Μπουρίκας, Ανδριανόπουλος, Γιαννακούντζος, Χ. Μπουρίκας, Θεοδωρακόπουλος (46' Στρατής), Γεωργακόπουλος (64' Τσάμης), Νίκας

Διαιτησία: Η. Σκόρδος, Βοηθοί: Α. Κυριόπουλος-Π. Κομπιλίρης