Δωριέας Δωρίου-Αίαντας Καλαμάτας 2-0: Άμεση επιστροφή στις νίκες

Επιστροφή στις νίκες για τον Δωριέα Δωρίου μετά την κακή... παρένθεση από την ήττα στην Κορώνη από τον Ακρίτα.

Οι «μπλε» επικράτησαν με 2-0 του Αίαντα Καλαμάτας με δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα και αναρριχήθηκαν στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 ΕΠΣΜ.

Στο 69ο λεπτό ο Βεσέλης έβαλε την ομάδα του Σωτήρη Μπουραντώνη μπροστά σκορ, ενώ στο 80' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν και σε ένα δεύτερο γκολ, με τον Γκιάτα να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στη σεζόν.

ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ (Σωτήρης Μπουραντώνης): Δήμας, Γεωργιόπουλος, Κομάν (82' Μπόρα), Αρβανίτης, Πετράκος, Ζέππος, Γκρίτζαλης (64' Λυμπερόπουλος), Πετριτάι, Βεσέλης, Ράτσεβ (75' Μέμα)

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Μπαχράμης, Ζαφείρης (46' Αεξανδρόπουλος), Ζαγαρέλος, Λαγωνικάκος, Περιβολάρης, Μιχαλόπουλος, Στραβάκος, Διονυσόπουλος, Ηρακλής (46' Αντωνόπουλος), Αντεμάι, Πανταζής (79' Κανιώρος).

Διαιτητής: Δ. Πλακογιάννης, Βοηθοί: Δ. Σταύρου-Ε. Τσαούση