Δοκιμασία στο «Στ. Παπαδόπουλος» για τον Ακρίτα

Δύσκολη εκτός έδρας δοκιμασία επιφυλάσσει η 3η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΜ για τον πρωτοπόρο Ακρίτα Κορώνης, καθώς φιλοξενείται στο «Σταύρος Παπαδόπουλος» από τον επικίνδυνο Μεσσηνιακό ΓΣ, που ευελπιστεί μετά το τέλος του αγώνα να είναι η μοναδική αήττητη ομάδα μέχρι στιγμής στη σεζόν.

Οι «βυσσινί» καλούνται να δείξουν χαρακτήρα στην πρώτη τους έξοδο μακριά από το «σπίτι» τους, μετά από δύο νίκες σε ισάριθμες εντός έδρας παιχνίδια, απέναντι σε Παπαφλέσσα Χώρας και Δωριέα Δωρίου, όπου φιγουράρουν μόνοι πρώτοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Από εκεί και πέρα, το πρώτο ντέρμπι των νεοφώτιστων θα διεξαχθεί στην Μικρομάνη. Ο τοπικός Αστέρας θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Ανάληψης, με την ομάδα του Μιχάλη Σκαρπαλέζου να επιδιώκει την παρθενική της της νίκη στο πρωτάθλημα, στο πρώτο φετινό εντός έδρας ματς μπροστά στο κοινό της.

Από την άλλη, το σύνολο του Δημήτρη Αναστασόπουλου, το οποίο την προηγούμενη αγωνιστική έγραψε... ιστορία στο «Πέτρος Γεωργανάς», νικώντας με το ευρύ 3-0 τον ΑΟ Σπερχογείας, θέλει να συνεχίσει αναλόγως.

Στο Δώριο ο τοπικός Δωριέας φιλοξενεί τον Αίαντα Καλαμάτας με στόχο να επιστρέψει άμεσα στο... δρόμο των επιτυχιών μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής στην Κορώνη.

Η «δράση» του Σαββάτου ολοκληρώνεται στις 18:30 με την αναμέτρηση του Ηρακλή Καλαμάτας με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου στο «Παναγιώτης Μπαχράμης».

Οι «κυανόλευκοι» ψάχνουν το πρώτο τους τρίποντο μέσα στη σεζόν και το οποίο στερήθηκαν την προηγούμενη αγωνιστική από τον Αστέρα Μικρομάνης στις καθυστερήσεις, ενώ οι φιλοξενούμενοι στοχεύουν να φύγουν με βαθμό ή βαθμούς στις... αποσκευές τους.

Δείτε ΕΔΩ την βαθμολογία

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Α1 ΕΠΣΜ
(3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. Αστέρας Μικρομάνης-Ολυμπιακός Ανάληψης Μικρομάνης Σάββατο 15/10/16 15:30  Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Σ. Παλλαδινός, Η. Ρέκκας  
10. Μεσσηνιακός ΓΣ-Ακρίτας Κορώνης Μεσσηνιακού «Σταύρος Παπαδόπουλος» Σάββατο 15/10/16 15:30  Ν. Τουρλομούσης, Γ. Μιχαλόπουλος, Δ. Σταύρου  
11. Δωριέας Δωρίου-Αίαντας Καλαμάτας Δωρίου Σάββατο 15/10/16 15:30  Δ. Πλακογιάννης, Κ. Βοσνάκης, Ε. Τσαούση  
12. Ηρακλής Καλαμάτας-Απόλλωνας Πεταλιδίου Στρατοπέδου «Παναγιώτης Μπαχράμης» Σάββατο 15/10/16 18:30  Η. Νικολόπουλος, Χ. Τσοπανάκης, Δ. Τσακόπουλος  
13. Ομόνοια Καλαμάτας-Χανδριναϊκός ΠΣ ΚΤΕΛ «Γεώργιος Λουκαρέας» Κυριακή 16/10/16 15:30  Γ. Μπλάνας, Ι. Γιαννέτσος, Σ. Τσαούση  
14. ΑΟ Σπερχογείας-Παπαφλέσσας Χώρας Σπερχογείας «Πέτρος Γεωργανάς» Κυριακή 16/10/16 15:30 Ν. Τουρλομούσης, Ν. Τσίρμπας, Β. Βρυώνης  
15. ΑΟ Ασπροχώματος-Νέος Άρις Ασπροχώματος Κυριακή 16/10/16 15:30 Ι. Κουτσαναστάσης, Σ. Αθανασοπούλου, Α. Καυκάς

 

237 views
Top