Εκτός η Μάνη, εντός Γαργαλιάνοι, Καλό Νερό, πρεμιέρα στον 2ο Όμιλο

Η ΑΕ Μάνης είναι η μοναδική από τις τρεις ομάδες που ξεκίνησαν με το... δεξί στην πρεμιέρα του 1ου Ομίλου, η οποία αγωνίζεται εκτός έδρας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Παναγιώτη Πολίμου αντιμετωπίζει στο γήπεδο Ανδρούσης «Βασίλης Μαλαφέκας» τον ΑΟ Πανευαϊκό, με μοναδικό στόχο να διπλασιάσει τις νίκες της στην πορεία πρωταθλητισμού που θέλει να διαγράψει.

Μόνο νίκη για να πάρουν μεγαλύτερη αξία τα διπλά σε Μελιγαλά, απέναντι σε Θύελλα Μερόπης και Αρφαρά, κόντρα σε Ατρόμητο Πλατύ, θέλουν και οι ΠΑΟ Καλού Νερού και ΑΕ Γαργαλιάνων, που υποδέχονται Αστέρα Βαλύρας και Ηρακλή Κυπαρισσίας στο Τριφυλιακό ντέρμπι, αντίστοιχα.

Τέλος, με τρεις αναμετρήσεις ανοίγει το Σάββατο (15/10) η «αυλαία» του φετινού πρωταθλήματος στον 2ο Όμιλο.

Στο Αθλητικό Κέντρο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης, η Ακαδημία Παμίσου φιλοξενεί τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου, στο γήπεδο Σουληναρίου ο ΑΟ Στενωσιάς «συγκρούεται» με τον ΠΑΟ Καλλιθέας, ενώ στο «Παναγιώτης Μπαχράμης» ο νεοφώτιστος ΑΣ Φυτειάς περιμένει την Θύελλα Χαρακοπιού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στον 1ο και της 1ης στον 2ο Όμιλο έχουν ως εξής:

Β' ΕΠΣΜ - 1ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
16. ΠΑΟ Καλού Νερού-Αστέρας Βαλύρας Κυπαρισσίας Σάββατο 15/10/16 15:30  Η. Σκόρδος, Α. Κυριόπουλος, Π. Κομπιλίρης  
17. ΑΟ Πανευαϊκός-ΑΕ Μάνης Ανδρούσης «Βασίλης Μαλαφέκας» Σάββατο 15/10/16 15:30  Ν. Γκούμας, Α. Καυκάς, Γ. Νιάρχος  
18. ΑΕ Γαργαλιάνων-Ηρακλής Κυπαρισσίας Γαργαλιάνων Σάββατο 15/10/16 15:30  Π. Σερεμέτης, Ε. Αναγνωστόπουλος, Δ. Τάγαρης  
19. Παπαφλέσσας Άμφειας-Δόξα Καλαμάτας Σπερχογείας «Πέτρος Γεωργανάς» Κυριακή 16/10/16 11:00  Σ. Παλλαδινός, Ε. Αναγνωστόπουλος, Π. Κομπιλίρης  
20. ΑΕΚ Καλαμάτας-Ατρόμητος Πλατύ ΚΤΕΛ «Γεώργιος Λουκαρέας» Κυριακή 16/10/16 12:30  Δ. Ταβουλαρέας, Γ. Μιχαλόπουλος, Γ. Νιάρχος  αναβλήθηκε 
21. Κεραυνός Καλαμάτας-Θύελλα Μερόπης Στρατοπέδου «Παναγιώτης Μπαχράμης» Κυριακή 16/10/16 15:30  Β. Σακκάς, Δ. Σταύρου, Α. Μιχαλόπουλος  
Β' ΕΠΣΜ - 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
22. Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου Αγίου Νικολάου Μεσσήνης Σάββατο 15/10/16 15:30  Ι. Μαντάς, Γ. Γαλακούτης, Π. Βασιλοπούλου  
23. ΑΟ Στενωσιάς-ΠΑΟ Καλλιθέας Σουληναρίου Σάββατο 15/10/16 15:30  Σ. Λάμιας, Ε. Παναγιωτόπουλος, Η. Ρηγόπουλος  
24. ΑΣ Φυτειάς-Θύελλα Χαρακοπιού Στρατοπέδου «Παναγιώτης Μπαχράμης» Σάββατο 15/10/16 15:30  Δ. Ταβουλαρέας, Χ. Τσοπανάκης, Ι. Γιαννέτσος  
25. ΑΕ Λογγάς-Πράσινα Πουλιά Λογγάς Κυριακή 16/10/16 15:30  Η. Ρέκκας, Δ. Τάγαρης, Α. Κυριόπουλος  
26. ΑΟΠΚ Πατίστα-ΑΟ Φυτειάς Στρατοπέδου «Παναγιώτης Μπαχράμης» Κυριακή 16/10/16 18:30  Δ. Τσακόπουλος, Κ. Βοσνάκης, Γ. Ρουμελιώτης αναβλήθηκε  
 

 

321 views
Top