Νέος Άρις-Αίαντας Καλαμάτας 2-2: Στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου... έσωσαν την παρτίδα οι «πετεινοί»! (pics)

Στο γήπεδο Άριος ο τοπικός Νέος Άρις, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφερε με δύο γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου να «σώσει την παρτίδα» και να αναδειχθεί ισόπαλος 2-2 με τον Αίαντα Καλαμάτας.

Η ομάδα του Γιάννη Σακελλαρόπουλου ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 12' με τον Μιχαλόπουλο, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο 28' οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Αντεμάι, ωστόσο στο 34' πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Στραβάκο, δείχνοντας ικανοί να φύγουν με το διπλό.

Στο πρώτο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Νέος Άρις κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με έναν πρώην παίκτη του Αίαντα, του Δρούγα, ενώ στην εκπνοή της αναμέτρησης ο αρχηγός των «πετεινών», Μαρκόπουλος, χάρισε τον βαθμό στο σύνολο του Γιάννη Ζαπρόπουλου.

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ (Γιάννης Ζαπρόπουλος): Παπαβασιλόπουλος, Σαρρής, Κωστόπουλος, Αναστασόπουλος, Δρούγας, Μαρκόπουλος, Κατσιμαγκλής, Κυριόπουλος (72' Βουρλάκος), Μπάκας (37' Σπηλιώτης), Φλέσσας, Πολίτης

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Μπαχράμης, Αλεξανδρόπουλος, Ζαγαρέλος, Λαγωνικάκος, Περιβολάρης, Μιχαλόπουλος, Στραβάκος, Διονυσόπουλος (67' Ηρακλής), Αντωνόπουλος, Αντεμάι (83' Παπαθεοδωρίδης), Πανταζής (74' Κανιώρος)

Διαιτητής: Ν. Γκούμας Βοηθοί: Δ. Σταυρόπουλος-Ε. Παναγιωτόπουλος