Ακρίτας Κορώνης-Παπαφλέσσας Χώρας 2-0: Με το «δεξί» αν και τα βρήκε «σκούρα»

Δύσκολη και αγχωτική πρεμιέρα είχε ο Ακρίτας Κορώνης, που επικράτησε με 2-0 του Παπαφλέσσα Χώρας με τέρματα που σημείωσε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι τα βρήκαν «σκούρα» απέναντι στην ομάδα της Χώρας στο πρώτο μέρος, καθώς οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να πατούν καλύτερα και είχαν ελαφρά υπεροχή.

Ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο ο Ακρίτας ανέβασε... στροφές και έφτασε στο πρώτο τέρμα με τον Τέντε στο 76ο λεπτό και στο 90' ο Μάραντος «σφράγισε» την νίκη της ομάδας του.

Διαιτητές: Χ. Γεωργαντάς, Ε. Αναγνωστόπουλος, Α. Κυριόπουλος

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ (Κωστής Κρητικάκης): Καπινιάρης, Τέντες (90' Λευτάκης), Γιαλλελής, Ι. Κουτσουμπός, Σιψάς, Δ. Κουτσουμπός, Σταμάτης, Μάραντος, Μουτζούρης (46' Μπλάνας), Μαθιόπουλος, Φωτεινάκης (85' Σαρελλάς).

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ (Ιωσήφ Λουκάς): Στασινόπουλος, Ρουσσόπουλος, Λ. Μαθιός, Γρηγορόπουλος, Αϊβαλής (30' Κανελλόπουλος), Θ. Τσόπελας, Σκουφάκης, Γκεβόρι, Α. Τσόπελας (78' Βενετσανάκος), Αναστόπουλος, Καρμπαλιώτης.