Μόνη πρώτη η ΑΕ Μάνης, επεισοδιακό ματς στην Στενωσιά (pics)

Απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής του 2ου Ομίλου η ΑΕ Μάνης, που πέρασε σαν «σίφουνας» από την Καλαμάτα συντρίβοντας με 4-0 τον ουραγό Ατρόμητο και εκμεταλλεύτηκε τόσο τις εντός έδρας ήττες του ΑΟ Στενωσιάς και της Ακαδημίας Παμίσου Μεσσήνης.
Ο ΠΑΟ Καλλιθέας κατάφερε να πάρει σπουδαίο «διπλό» στην έδρα του ΑΟ Στενωσιάς με 1-0 σε ένα επεισοδιακό ματς που είχε δύο αποβολές, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καθυστέρηση 40 λεπτών, καθώς σύμφωνα με τα όσα αναφέρει στο φύλλο αγώνος ο διαιτητής Κουτσαναστάσης: «Στο ημίχρονο καθώς βρισκόμουν στα αποδυτήρια φίλαθλος της γηπεδούχου ομάδας ήρθε στο παράθυρο και με έφτυσε.
Στο ημίχρονο διέκοψα το παιχνίδι για 40 λεπτά, διότι φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας είχαν περικυκλώσει τα αποδυτήρια, χτυπούσαν τις πόρτες, τα παράθυρα και μας έλεγαν #### με αποτέλεσμα να μην μπορών να διασφαλίσω την σωματική μας ακεραιότητα και της φιλοξενούμενης ομάδας, ώστε να συνεχίσω το παιχνίδι.
Μετά από αυτό καλέσαμε το Αστυνομικό Τμήμα της Πύλου να έρθουν στο γήπεδο να μας προστατέψουν για την συνέχιση του αγώνα.
Το παιχνίδι ξεκίνησε μετά από 40 λεπτά και ολοκληρώθηκε με την παρουσία αστυνομικής δύναμης».
Όλα ξεκίνησαν από την αποβολή του ποδοσφαιριστή του ΑΟ Στενωσιάς Ασημακόπουλου με απευθείας κόκκινη στο 10ο λεπτό, λόγω εξύβρισης συμπαίκτη του, που ήταν αρκετή για να… ανάψουν τα αίματα από πλευράς γηπεδούχων, οι οποίοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 9 παίκτες, λόγω αποβολής του Καγιανά στο 73’ με δεύτερη κίτρινη για επικίνδυνο παιχνίδι.
Μετά το τέλος του αγώνα ο ΑΟ Στενωσιάς εξέδωσε ανακοίνωση για τη διαιτησία του Ι. Κουτσαναστάση και των βοηθών Δ. Σταυρόπουλου, Γ. Καμπούρη.
Τέλος, μεγάλη νίκη στην έδρα της Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης πήραν τα Πράσινα Πουλιά (0-1), τα οποία έτσι ανέβηκαν στην δεύτερη θέση μαζί με Ολυμπιακό Ανάληψης και Θύελλα Χαρακοπιού.

ΑΟ Στενωσιάς – ΠΑΟ Καλλιθέας 0-1 (14’ Σ. Σαρδέλης)

ΑΟ Στενωσιάς (Παναγιώτης Νικήτας): Σ. Λύσσαρης, Νικολακόπουλος, Δ. Λύσσαρης, Α. Σταματελόπουλος (52’ Θ. Καλογερόπουλος), Ασημακόπουλος, Ε. Σταματελόπουλος, Ι. Σταματελόπουλος (62’ Χ. Καλογερόπουλος, 82’ Ν. Φιλιππόπουλος), Καγιανάς, Α. Φιλιππόπουλος, Χρόνης, Θ. Σταματελόπουλος.
ΠΑΟ Καλλιθέας (Γιώργος Λίγγρης): Καραγλάνης, Δ. Λίγγρης, Α. Σαρδέλης, Γάλλος (67’ Π. Λίγγρης), Μπαρδόσι, Καντογόνης, Τάφα, Καρβέλας, Καλογερόπουλος (72’ Ε. Σαρδέλης), Θ. Λέκκας, Σ. Σαρδέλης.
Διαιτησία: Ι. Κουτσαναστάσης, Δ. Σταυρόπουλος, Γ. Καμπούρης

Ατρόμητος Καλαμάτας - ΑΕ Μάνης 0-4 (4’ Β. Καμπανάρος, 9’ Σούλα, 33’ Κούμε, 56’ Κ. Πουλάκος)

Ατρόμητος Καλαμάτας (Δημήτρης Παναγόπουλος): Γιαννούλης, Λαλάκος, Λυκούσης, Τσάσης, Χάντζος (65’ Τζεμόπουλος), Παπανικολάου, Ντιαμάντι (77’ Κουβαράς), Παναγόπουλος, Λυμπερόπουλος, Μάλαμας, Καλογερόπουλος (58’ Αντωναίος).
ΑΕ Μάνης (Γιάννης Σαραντέας): Αποστολίδης, Μανωλέας, Στύλλα, Β. Καμπανάρος, Γκιόκας, Κούμε, Σούλα, Μεϊμετέας (65’ Κομπιλήρης), Κ. Πουλάκος, Σαραντέας (72’ Γιατράκος), Κιτσιγιάννης (69’ Ν. Γ. Καλαρίτης).
Διαιτησία:  Ν. Τουρλομούσης, Α. Κυριόπουλος, Γ. Μιχαλόπουλος

Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης – Πράσινα Πουλιά 0-1 (74’ Θεοδωρόπουλος)

Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης (Κώστας Δημόπουλος): Αλεβίζος, Ανδρεάδης, Κοντομανωλόπουλος, Λένα (63’ Μπορχάν), Βλάχος, Χαραλαμπόπουλος, Παπαδόπουλος, Φερράι (75’ Σταθόπουλος), Νικολόπουλος, Δημητρόπουλος (82’ Σαραντόπουλος).
Πράσινα Πουλιά (Αντώνης Μαυρέας): Καλογερόπουλος, Δαλκαφούκης, Βαλσαμάκης (81’ Λεμπέσης), Μ. Μάντης, Καλύβας, Θεοδωρόπουλος, Λούτα, Χότζα (62’ Βαρθαλίτης), Μάλαμας, Κουτρουμπής (55’ Ι. Μάντης).
Διαιτησία: Β. Βρυώνης, Μ. Ζέρβα, Δ. Τάγαρης