Αίαντας Καλ. - Χανδριναϊκός ΠΣ 3-2: Με ανατροπή στην... ανατροπή

Σε ένα συγκλονιστικό ματς, με φοβερές διακυμάνσεις στο σκορ, ο Αίαντας Καλαμάτας έκανε ανατροπή στην... ανατροπή και επικράτησε με 3-2 του Χανδριναϊκού ΠΣ στην πρεμιέρα της Α1 ΕΠΣΜ.

Ο «Άγιαξ» προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 13ο λεπτό με τον Μιχαλόπουλο, όμως η απάντηση της ομάδας του Χανδρινού ήταν άμεση, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Μεμουσάι έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 35' ο συνήθης ύποπτος Θανάσης Κοντός έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με το 1-2 να είναι το σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Οι γηπεδούχοι αρχικά με γκολ του Πανταζή στο 65' ισοφάρισαν σε 2-2 και τελικώς ο Αντεμάι «λύτρωσε» την ομάδα του Γιάννη Σακελλαρόπουλου διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνος, αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Κουτσαναστάση, ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας του Χανδριναϊκού, Κούρταλης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη για εξύβριση.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Μπαχράμης, Αλεξανδρόπουλος, Παπαθεοδωρίδης (46' Ζαγαρέλος), Περιβολάρης, Λαγωνικάκος, Ζαφείρης (55' Διονυσόπουλος), Μιχαλόπουλος (71' Ηρακλής), Στραβάκος, Αντωνόπουλος, Αντεμάι, Πανταζής.

ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ ΠΣ (Δημήτρης Μάλαμας): Νικητόπουλος, Βασιλόπουλος, Φωτόπουλος, Ζωγόπουλος, Κότι (87' Καρλής), Σαχινάι, Παυλέας, Γιάνναρης, Ντένις (70' Κλαρίδας), Κοντός, Μεμουσάι (80' Καραμπάτσος).

Διαιτητής: Ι. Κουτσαναστάσης Βοηθοί: Γ. Μιχαλόπουλος-Δ. Ρηγοπούλου