Νίκη(3-2) για τη Σπερχογεία στο φιλικό με το Δώριο

Σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στη Σπερχογεία, οι «Ταύροι» επικράτησαν του Δωρίου με σκορ 3-2, δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία για περισσότερο από 60 λεπτά οπότε και προηγήθηκαν με 3-0.

Το πρώτο μέρος βρήκε τη Σπερχογεία να προηγείται με τους Γιάννη Καραχάλιο και Γιώργο Δωδεκάτο να σκοράρουν και τον Αντώνη Χριστόπουλο να κάνει το 3-0 στο β μέρος .

Το Δώριο, που είχε και δυο χαμένα πέναλτι με τους Μπουραντώνη και Πετράκο-και οι δυο «νικήθηκαν» από τον Παναγιώτη Γιακουμή-μείωσε στο τελευταίο 20λεπτο με τέρματα των Γκιάτα και Μ. Γαρδικά.

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Π. Γιακουμής ,Μπάλας ,Μοσχίδης, Γ. Γιακουμής, Μούστος, Γιακουμης , Καραχάλιος , Ζουμπόπουλος, Δωδεκάτος , Χριστόπουλος (11αδα),Καραχάλιος Ηρ. ,Ζέππος, Κουμπανάκης Αρ., Κουμπανάκης Φ, Μποντιώτης.

ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Μπόρα, Πετράκος, Αρβανίτης, Γκιάτα, Ζέππος, Πετριταϊ, Γκρίτζαλης, Ροσενόβ, Λυμπερόπουλος Μπουραντώνης (11αδα), Κομάν, Μ. Γαρδικάς, Γκογκοάσα, Μπάκο, Παπαδόπουλος, Γκότσης, Δ.Γαρδικάς.