Πρώτη νίκη για Παπαφλέσσα Χώρας

Την πρώτη του φετινή νίκη και μάλιστα εκτός έδρας πανηγύρισε ο Παπαφλέσσας Χώρας, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στην Μεθώνη από τον Χανδριναϊκό ΠΣ με 1-0, κατάφερε να επικρατήσει με 3-2.
Στο 43' ο Καραμπάτσος εκμεταλλεύτηκε ασθενής απόκρουση του Λινάρδου σε σουτ του Κοκάι και με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά. Στο 48' ο Ε. Τσέρτος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, παράβαση που υποδείχθηκε σε ανατροπή του Γκεβόρι από τον Σιαμελή, έφερε αρχικά το ματς στα ίσα και στο 50' ο Μπάρκας με ψηλοκρεμαστό πλασέ νίκησε εκ νέου τον τερματοφύλακα του Χανδριναϊκού ΠΣ για το 1-2.
Στο 78' απομακρύνθηκε από τον πάγκο των γηπεδούχων ο Πέτρος Νικητόπουλος, λόγω έντονης διαμαρτυρίας.
Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παπαφλέσσας Χώρας έφτασε και σε ένα τρίτο τέρμα, όταν ο Καγιάς σε μια αντεπίθεση τροφοδότησε παράλληλα τον Δημόπουλο από τα δεξιά και ο τελευταίος με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-3.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν ένα λεπτό αργότερα για το τελικό σκορ με κεφαλιά του Γιάνναρη ύστερα από σέντρα του Κότι από τα δεξιά.
Χανδριναϊκός ΠΣ (Δημήτρης Μάλαμας): Σιαμελής, Λίτο, Κότι, Μπιλάλι, Κατσιγιάννης (80' Μάλαμας), Καραταράκης, Ζωγόπουλος, Καραμπάτσος, Καλδής (65' Β. Νικητόπουλος), Γιάνναρης, Κοκάι.
Παπαφλέσσας Χώρας (Κώστας Λυμπερόπουλος): Λινάρδος, Α. Τσόπελας, Γρηγορόπουλος, Πλάγος, Κωνσταντόπουλος, Ε. Τσέρτος, Δημόπουλος, Τηλεμάχου (86' Δ. Κανελλόπουλος), Γκεβόρι, Μπάρκας, Σταθόπουλος (82' Νικολακόπουλος).
Διαιτησία: Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος, Α. Καυκάς