«Τσίμπησε» βαθμό η Εράνη με «λυτρωτή» Καλογερόπουλο!

Με «λυτρωτή» τον Ι. Καλογερόπουλο, ο οποίος σκόραρε στο 95΄ και ισοφάρισε σε 2-2, η Εράνη Φιλιατρών «τσίμπησε» τον βαθμό της ισοπαλίας από την Αναγέννηση Παραλίας στο ... «τσακ».
Μάλιστα, οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 57΄ λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Αντωναίου αλλά κατάφεραν να προηγηθούν μετά από 5 λεπτά!
Στο 6ο λεπτό ο Ι. Καλογερόπουλος έκανε μπαλιά από αριστερά και ο Κίτος που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας έκανε την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Λίβα.
Δυο λεπτά αργότερα ο Α.Καλογερόπουλος έκανε το μακρινό φάουλ από αριστερά, ο Μιχαλακόπουλος με προβολή στην μικρή περιοχή έκανε την προβολή και άνοιξε το σκορ για τους Φιλιατρινούς.
Στο 13΄ ο Κάνιστρας έκανε συρτό σουτ εκτός περιοχής, ωστόσο ο Αθασόπουλος έπεσε και απέκρουσε με το ένα χέρι στη γωνία του.
Ωστόσο, στο 18΄ ο Δασκαλάκης μετά από ωραία συνεργασία με τον Καρούμπα από αριστερά έκανε σλάλομ και γύρισε στην μικρή περιοχή όπου ο Δουρούμης με εξ’ επαφής προβολή σκόραρε για το 1-1.
Στην επανάληψη η Αναγέννηση έμεινε νωρίς με 10 παίκτες, καθώς ο Αντωναίος αποβλήθηκε με 2 κίτρινες κάρτες μέσα σε ένα μόλις λεπτό (57΄), αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.
Παρ’ όλα αυτά, μόλις 4 λεπτά αργότερα η Αναγέννηση πήρε το προβάδισμα όταν ο Τριανταφυλλάκης εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά και ο Κάνιστρας πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με «τσίμπημα» στην καρδιά της άμυνας , σκόραρε για το 2-1!
Από εκείνο το σημείο και έπειτα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, οι δυο ομάδες αναλώθηκαν σε προσωπικές μονομαχίες και συνεχείς λανθασμένες επιλογές μέχρι να φτάσουμε στο 95ο λεπτό, όταν ο Ι. Καλογερόπουλος με γυριστό σουτ εντός περιοχής ισοφάρισε στην εκπνοή σε 2-2!
Μετά το φινάλε του αγώνα είχαμε επεισόδια στον χώρο των αποδυτηρίων ανάμεσα σε ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων, ενώ οι άνθρωποι της Αναγέννησης είχαν πολλά παράπονα από την διαιτησία του ρέφερι Μπλάνα.
● Διαιτησία: Γ. Μπλάνας, Φ. Κάσκανης, Α. Τσουκάλη
Κίτρινες κάρτες: 41΄ Βεργόπουλος, 57΄ Βεργόπουλος (2 κίτρινες, κόκκινη) – 75΄ Μιχαλακόπουλος, 95΄
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Γιώργος Μηλίτσης): Λίβας, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Χάντζος, Βεργόπουλος, Δουρούμης (83΄ Ράτσεφ), Αντωναίος, Κάνιστρας, Δασκαλάκης, Καρούμπας, Τριανταφυλλάκης
ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Λίτσας): Αθανασόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Alban, Μιχαλακόπουλος, Καραχάλιος (74΄ Δ. Σπυρόπουλος), Κώτσος, Α. Καλογερόπουλος, Ι. Καλογερόπουλος, (74΄ Ανδρεόπουλος), Κίτος, Διονυσόπουλος (46΄ Χρονόπουλος)