Στην 7η θέση με «χρυσή» αλλαγή τον Κουραμπά

Ο ΑΟ Ασπροχώματος νίκησε 3-2 τον Αίαντα Καλαμάτας, στο πιο αδιάφορο (από βαθμολογικής άποψης) ματς της ημέρας για την 24η αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΜ και αναρριχήθηκε στην 7η θέση, έχοντας πλέον 31 βαθμούς.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Σκουρλέτης αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω το σκορ στην έδρα του, κατόρθωσε να φτάσει στη νίκη με 3-2, η οποία ήταν η πρώτη μετά από έξι αγωνιστικές και απολογισμό 0-1-5.

Ο «Άγιαξ» κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7ο λεπτό με τον Λαγωνικάκο, με την «απάντηση» από πλευράς γηπεδούχων να έρχεται στο 15' με τον Φίλιο.

Στο 72' ο Μιχαλόπουλος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, το οποίο όμως δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Φίλιος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα τρία λεπτά αργότερα έκανε το 2-2.

Η νίκη για τον ΑΟ Ασπροχώματος ήρθε στο 79', με τον Κουραμπά να αποδεικνύεται «χρυσή» αλλαγή σκοράροντας δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Ρέφερι του αγώνα ήταν ο Χ. Καστανάς, με βοηθούς Ν. Γκούμα και Δ. Ταβουλαρέα.

ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ (Βαγγέλης Σκουρλέτης): Καντερές, Πετσόπουλος, Φίλιος, Φλέσσας, Γυφτέας, Μουράτι, Λέκκας (78' Κουραμπάς), Αναστασόπουλος, Σ. Χαρίτος (55' Φουρναράκος), Ηλιόπουλος, Π. Χαρίτος (46' Βεργόπουλος).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάνης Σακελλαρόπουλος): Μπαχράμης (46' Τσιγάρος), Αλεξανδρόπουλος, Τριάντος, Λαγωνικάκος, Ζαγαρέλος, Μιχαλόπουλος, Μπαζίγος (61' Στραβάκος), Γεωργαντάς (70' Μούντανος), Πανταζής. Αντωνόπουλος, Αντεμάι.