Παπαφλέσσας Χώρας - Μεθώνη 2-1! Ο Τηλεμάχου τα έκανε … όλα

Σ΄ ένα ματς το οποίο πήρε «φωτιά» στο τέλος και μάλιστα χρειάστηκε η παρουσία Αστυνομικής δύναμης προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα, ο Παπαφλέσσας Χώρας πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Μεθώνης.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο τρίποντο με τον Τηλεμάχου ο οποίος στα 40 λεπτά που αγωνίστηκε τα… έκανε όλα. Πέτυχε το νικητήριο γκολ με σουτ στο 94’ και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα καθώς πανηγύρισε βγάζοντας την φανέλα ενώ είχε παρατηρηθεί με κίτρινη από το 80’ για διαμαρτυρία.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτος μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Βολκβάτζε στο 55’ αλλά η Μεθώνη κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 82΄με τον Μουλαβασίλη πριν ο Τηλεμάχου πετύχει το χρυσό γκολ στις καθυστερήσεις. Στο τέλος υπήρξε ένταση με τον διαιτητή Ζαρακοβίτη να σημειώνει στο φύλλο αγώνα πως ο πρώτος βοηθός απωθήθηκε από παράγοντα των φιλοξενούμενων.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Λινάρδος, Γέβορι, Γρηγορόπουλος, Αϊβαλής, Ρουσσόπουλος, Τσέρτος, Δημόπουλος, Καγιάς (75′ Β. Κανελλόπουλος), Νικολακόπουλος (52′ Τηλεμάχου), Βολκβάτζε (85′ Δ. Κανελλόπουλος), Μπάρκας.
ΜΕΘΩΝΗ: Κανελλόπουλος, Σαμπάνι, Κατσούλης, Βασιλόπουλος, Κουφός, Μουλαβασίλης, Τσατάς (65′ Τσέλιος), Εμμανουήλ, Καλδής, Βλαχόπουλος, Μεμά