Δεν συγχώρεσε το... λάθος ο Βασιλογιαννακόπουλος!

Ο Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου έκανε το... λάθος να προηγηθεί στο 37' με τον Κ. Σωτηρόπουλο, για να ακολουθήσουν τρία γκολ από πλευράς Θύελλας Χαρακοπιού στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 59' ο Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή τέσσερα λεπτά νωρίτερα επανέφερε την... ισορροπία στο ματς, ενώ στο 70' ο Σούμπουλης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Επτά λεπτά αργότερα ο Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος «χτύπησε» ξανά για το τελικό 3-1, με τον Α. Σκόθο στο 83' να μην κατορθώνει να νικήσει τον Νικολόπουλο από τα 11 βήματα.

Θύελλα Χαρακοπιού (Παντελής Τσιγαρίδης): Σακκάς, Κυριακάκης, Μ. Στασινόπουλος, Α. Σκόθος, Βασιλόπουλος, Ορφανός, Μαρκάκης, Δέμπι, (55' Π. Π Βασιλογιαννακόπουλος), Κ. Στασινόπουλος (80' Γ. Στασινόπουλος), Χ. Σαμπάνι (60' Τσιλίκος), Σούμπουλης.

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου (Αλέξανδρος Ψώνης): Νικολόπουλος, Σ. Σωτηρόπουλος, Α. Ντερβίσι, Χ. Πουλόπουλος, Μαθιόπουλος, Μάρκου, Ομέρι, Δ. Πουλόπουλος, Κ. Σωτηρόπουλος (75' Λιανός), Λάζαρης, Κωστόπουλος.

Διαιτησία: Ε. Ζαρακοβίτης, Α. Κυριόπουλος, Μ. Ζέρβα