«Κυανέρυθρη» επικράτηση στο φινάλε

Χάρη σε γκολ του Κώστα Τζώρτζη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πανιώνιος Καλαμάτας πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Παπαφλέσσα Άμφειας και ανέβηκε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΜ.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν με τον Χ. Κοντοθανάση στο 40' και ο Μαλαπάνης ισοφάρισε στο 87' για την ομάδα της Άμφειας, με την χαρά όμως των φιλοξενούμενων να μην κρατά για πολύ.

Πανιώνιος Καλαμάτας (Γιώργος Γκέγκας): Σταματίου, Νικολόπουλος (55' Πιτσιλής), Ανδριόπουλος, Ηλιόπουλος, Πετρόγιαννης (80' λ. τρ. Σπυρόπουλος), Β. Κοντοθανάσης, Τζώρτζης, Καλογερόπουλος, Ψαρράς, Μ. Κώστας, Χ. Κοντοθανάσης (90+2'Μωραγιάννης).

Παπαφλέσσας Άμφειας (Σταύρος Γεωργιόπουλος): Μπρούμας, Κουμουράς, Σμυρλής, Σκιαδόπουλος, Γιαννόπουλος, Σπυρόπουλος, Λαμπρόπουλος (60' Γαλανόπουλος), Σακκάς, Σούσα, Περρωτής (10' λ. τρ. Σκουφάκης), Βουγιουκλής.

Διαιτησία: Ν. Γκούμας, Γ. Γαλακούτης, Γ. Νιάρχος