Πέρασε από Άρι (2-0) και... προσπέρασε (Ακρίτα Κορώνης)!

Η Αναγέννηση Παραλίας επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΜ επικρατώντας με 2-0 του Νέου Άρι εκτός έδρας, προσπέρασε τον Ακρίτα Κορώνης, που «πέταξε» δύο πολύτιμους βαθμούς κόντρα στην Ομόνοια Καλαμάτας και μπήκε ξανά σε... τροχιά ανόδου!

Στο 50' ο Δασκαλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Παπαβασιλόπουλο ανοίγοντας το σκορ, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Δουρούμης «κλείδωσε» το τρίποντο για την «Μπάρτσα».

Μελανό σημείο του αγώνα ο σοβαρός τραυματισμός του Δημήτρη Σαρρή των γηπεδούχων στον αγκώνα στις καθυστερήσεις, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Καλαμάτας και υποβλήθηκε άμεσα σε χειρουργική επέμβαση!

Νέος Άρις (Τάσος Χαρίτος): Παπαβασιλόπουλος, Κωστόπουλος, Αρβανίτης, Σαρρής, Π. Σκαλιώτης (65' Κακαλέτρης), Πλέκης, Αναστασόπουλος, Μαρκόπουλος, Ι. Σκαλιώτης, Φλέσσας, Κατσιμαγκλής (75' λ. τρ. Καπόγλης)

Αναγέννηση Παραλίας (Γιώργος Μηλίτσης): Λίβας, Πανταζής, Παπαγεωργίου (78' Ταμπάκης), Βεργόπουλος, Δουρούμης, Κάνιστρας (85' Πραστέλλας), Τριανταφυλλάκης (89' Γεωργαντής), Βέλλης, Δασκαλάκης, Χάντζος, Αντωναίος.

Διαιτησία: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Δ. Σταυρόπουλος, Δ. Γιαννακλής