Tο «2 στα 2» AΕ Γαργαλιάνων και ΑΟ Φυτειάς

Οι νεοφώτιστοι ΑΕ Γαργαλιάνων και ΑΟ Φυτειάς διπλασίασαν τις νίκες τους στον 1ο Όμιλο της Β' ΕΠΣΜ, επικρατώντας των Θύελλα Μερόπης και ΑΕ Αιθαίας με 3-1 εντός και 1-3 εκτός, αντίστοιχα.

Tην πρώτη τους νίκη πανηγύρισαν ΑΟΠΚ Πατίστα, Αστέρας Μικρομάνης, ΑΕ Αιθαίας και ΠΑΟ Καλού Νερού.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο 17/10
Αστέρας Μικρομάνης - Διαγόρας Κοπανακίου 3-1 (42’ Μαρκόπουλος, 45’ πεν. Αλεξόπουλος, 85’ Π. Καρδάσης / 75’ Ζάγουρας)
Παπαφλέσσας Άμφειας - ΑΟΠΚ Πατίστα 1-3 (16’ Γιαννόπουλος / 44’, 79’ Κοτταρίδης, 59’ Σαρδέλης)
ΑΕ Γαργαλιάνων - Θύελλα Μερόπης 3-1 (43’ Δημητρόπουλος, 53’ Μπαρό, 90’ Μπολούν / 21’ Κατσιμπάρος)
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Ατρόμητος Πλατύ 3-2 (18, 55’ Αριδάς, 85’ Κυριακούλης / 69’ Καπόγλης, 78’ Δημέας)

Κυριακή 18/10
Πανιώνιος Καλαμάτας - ΠΑΟ Καλού Νερού 1-3 (80’ / 15’, 53’ Γ. Βλάμης, 61’ Καρακοβούνης)
AE Aιθαίας - ΑΟ Φυτειάς 1-3 (75’ Κωστόπουλος / 4’, 33’ Δαβαρίας, 56’ Οικονομίδης)

Οι συνθέσεις

Αστέρας Μικρομάνης (Μιχάλης Σκαρπαλέζος): Μητσέας, Αθανασόπουλος, Μαυροειδής (41’ Π. Καρδάσης), Βράχας, Μπούρας-Σουλιμάς), Μαρκόπουλος, Μπαράι, Χασάπης (41’ Νίκας), Γ. Σκαρπαλέζος (70’ Κουρούπης), Αλεξόπουλος, Παυλόπουλος.

Διαγόρας Κοπανακίου (Μιχάλης Νικητόπουλος): Ανδρουτσάκης, Λαμπρόπουλος, Γ. Παπαδόπουλος, Νικολακόπουλος, Μαδούρος (85’ Κοσμάς), Θ. Παπαδόπουλος (72’ Δημητρόπουλος), Νικολάι, Θεοχάρης, Ζάγουρας, Σταματογιαννόπουλος, Κυριακόπουλος (37’ Δ. Παπαδόπουλος).

Διαιτησία: Σ. Τσαούση, Α. Παπαϊωάννου, Δ. Ρηγοπούλου

Παπαφλέσσας Άμφειας (Νίκος Γιακουμής): Σιώτος, Σούσα, Σκουφάκης, Γιαννόπουλος, Μαλαπάνης, Μουτσούλας, Δημητρέας (61’ Κορομηλάς), Σακκάς (76’ Σμυρλής), Γαλανόπουλος, Κουμουράς, Σπυρόπουλος (58’ Βουγιουκλής).

ΑΟΠΚ Πατίστα (Θανάσης Αντωνόπουλος): Κυριακόπουλος, Καρδάσης, Γκούζος, Δούβας, Ζησιμάτος, Κάππος, Μποντιώτης (46’ Γυφτοχρήστος), Αθανασόπουλος (81’ Σπανός), Κοτταρίδης, Δεμπεγιώτης (89’ Μαλαβέτσης), Σαρδέλης.

Διαιτησία: Χ. Καστανάς, Θ. Αγγελακάκης, Κ. Βοσνάκης

ΑΕ Γαργαλιάνων (Νίκος Τσέκερης): Αλεξόπουλος, Ανδρινόπουλος, Σερέτης, Κατσιρούμπας, Τσούτσας (72’ Βαρβατσούλης), Αναγνωστόπουλος, Μπαρό, Βασιλόπουλος, Πετρόπουλος (69’ Σ. Τζωρτζίνης), Μπολούν, Δημητρόπουλος.

Θύελλα Μερόπης (): Αντωνακόπουλος, Ι. Καράμπουλας, Π. Καράμπουλας, Γεωργακόπουλος, Τζαναδάμης, Θεοδωρόπουλος (81’ Καραδήμας), Ραντομίροφ, Τασσιόπουλος, Σταθόπουλος (46’ Ζάγουρας), Δημητρόπουλος, Κατσιμπάρος.

Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης, Γ. Μιχαλόπουλος, Χ. Λίγγρη

Ηρακλής Κυπαρισσίας (Παναγιώτης Παναγόπουλος): Μπέλι, Κυριακούλης, Μπακούρος, Μπακόπουλος, Μούζης, Παπαγιάννης, Σινόπουλος (58’ Γεωργόπουλος), Μακροκάνης (81’ Γκούνης), Αριδάς, Σφαλτός, Αρβανίτης (73’ Παναγιωτόπουλος).

Ατρόμητος Πλατύ (Μιλτιάδης Μαυροειδής): Σ. Ταχταμπάς, Στέργιος, Τσαγκάρης, Κοσιέλνιακ, Φράγκος, Σγουράκης, Καπόγλης, Αρντίτ Λικολλάρι (46’ Σουλιμάς), Μιχάλακας (53’ Δημέας), Χ. Ταχταμπάς, Σιψάς (73’ Αρλίντ Λικολλάρι).

Διαιτησία: Η. Σκόρδος, Γ. Γαλακούτης, Φ. Χέλη

Πανιώνιος Καλαμάτας (Γιώργος Χουλιάρας): Σταματίου, Βασιλόπουλος (46’ Ανδριανόπουλος), Κακαλέτρης (70’ Νικολόπουλος), Ηλιόπουλος, Γκέγκας, Πετρόγιαννης, Β. Κοντοθανάσης, Χ. Κοντοθανάσης (74’ Περδίκης), Μ. Κώστας, Ψαρράς, Παναγιωτόπουλος.

ΠΑΟ Καλού Νερού (Γιώργος Μητρόπουλος): Σταυρόπουλος, Κουτσούλης, Κ. Λαμπρόπουλος (79’ Διονυσόπουλος), Σ. Λαμπρόπουλος, Γαλάνης, Κανναβός (66’ Μαρίνης), Τσάκαλι (74’ Γκεϊβελόπουλος), Π. Βλάμης, Καρακοβούνης, Παπαϊωάννου, Γ. Βλάμης.

Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης, Δ. Ταβουλαρέας, Δ. Σταυρόπουλος

ΑΕ Αιθαίας (Παναγιώτης Αργυρόπουλος): Γιαννόπουλος (65’ Μουλιάτος), Χαλούλος, Σταυρόπουλος, Μιχαλόπουλος, Κωστόπουλος, Κοστρένι, Θεοδωρόπουλος, Ντίνι, Λεβεντόπουλος (68’ Γιαννούκος), Αργυρόπουλος (66’ Μανεσιώτης), Αναστασόπουλος.

ΑΟ Φυτειάς (Βαγγέλης Πουρνάρας): Δ. Μάρκου (46’ Μαρινόπουλος), Ταβουλαρέας, Αργυρόπουλος, Φωτεινάκης (46’ Κομπότης), Σαμιώτης, Βλάσσης, Τσούφης, Βασιλακάκος (70’ Κωστόπουλος), Οικονομίδης, Ε. Μάρκου, Δαβαρίας.

Διαιτησία: Η. Τσουλάκος, Κ. Βοσνάκης, Α. Μιχαλόπουλος

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Γαργαλιάνων 6
2. ΑΟ Φυτειάς 6
3. ΑΟΠΚ Πατίστα 4
4. Αστέρας Μικρομάνης 4
5. Ηρακλής Κυπαρισσίας 4
6. ΠΑΟ Καλού Νερού 3
7. Πανιώνιος Καλαμάτας 3
8. Θύελλα Μερόπης 3
9. Παπαφλέσσας Άμφειας 1
10. Διαγόρας Κοπανακίου 0
11. Ατρόμητος Πλατύ 0
12. ΑΕ Αιθαίας 0

Η επόμενη αγωνιστική

Σάββατο 24/10
ΠΑΟ Καλού Νερού - Αστέρας Μικρομάνης
Πανιώνιος Καλαμάτας - ΑΕ Αιθαίας
ΑΟΠΚ Πατίστα - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Ατρόμητος Πλατύ - Θύελλα Μερόπης

Κυριακή 25/10
Διαγόρας Κοπανακίου - Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΟ Φυτειάς - ΑΕ Γαργαλιάνων

415 views
Top