Πέρασε σαν «σίφουνας» από τους Γαργαλιάνους

Σαν... σίφουνας πέρασε από τους Γαργαλιάνους ο ΑΟΠΚ Πατίστα, ο επικράτησε με το επιβλητικό 5-1 της ΑΕ Γαργαλιάνων και διατήρησε τις - λιγοστές, μαθηματικές η αλήθεια είναι - ελπίδες του για άνοδο στην Α1 ΕΠΣΜ.

Δύο γκολ του Κοτταρίδη στο 6' και στο 29' έδωσαν ισχυρό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 38' ήρθε ο Δεμεπεγιώτης να «γράψει» το 0-3.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σαρδέλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 και στο 57' ο Κοτταρίδης με το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το 0-5.

Στο 70' ο ΑΟΠΚ Πατίστα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κυριακόπουλου με απευθείας κόκκινη για εξύβριση του διαιτητή, με τους γηπεδούχους να μειώνουν απλώς στο 80' με τον Φωτόπουλο που είχε περάσει ως αλλαγή να σημειώνει το γκολ της... τιμής.

ΑΕ Γαργαλιάνων (Θοδωρής Ντουγερόγλου): Λαμπίρης, Πανταζής, Θεοδωρόπουλος, Γκόνης, Μπακάκης, Τάρλεφ (46' Δημητρόπουλος), Γκιώνης, Βασιλόπουλος, Καμινάρης (66' Φωτόπουλος), Κοροβίλας, Σκουτάρι.

ΑΟΠΚ Πατίστα (Θανάσης Αντωνόπουλος): Κυριακόπουλος, Γυχτοχρήστος, Μπαζίγος, Δούβας, Ζησιμάτος, Κάππος, Βασιλειάδης (63' Μποντιώτης), Γκούζος (76' Χριστοφιλόπουλος), Κοτταρίδης, Δεμπεγιώτης, Σαρδέλης.

Διαιτησία: Η. Τσουλάκος, Δ. Ταβουλαρέας, Γ. Μιχαλόπουλος