Ανανέωσε την... θητεία του ο Παπαφλέσσας

Μετά από ένα χορταστικό σε γκολ και συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς στη Χώρα, ο τοπικός Παπαφλέσσας Χώρας κατάφερε να επιβληθεί 3-2 του Απόλλωνα Πεταλιδίου, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την παραμονή του στην Α1 ΕΠΣΜ.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Δημόπουλος έβαλε τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού στο ματς, ενώ στο 29' ο Τηλεμάχου σκόραρε από το σημείο του πέναλτι για το 2-0.

Η ομάδα του Πεταλιδίου κατάφερε να μειώσει πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42' με τον Ξαρχάκο να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, δύο γκολ από τα... αποδυτήρια διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Αρχικά στο 46' ο Τηλεμάχου «χτύπησε» ξανά δίνοντας εκ νέου... αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, όμως άμεση ήταν απάντηση από τον Ξαρχάκο και πάλι στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Παπαφλέσσας Χώρας (Κώστας Λυμπερόπουλος): Λινάρδος, Γκεβόρι, Β. Κανελλόπουλος, Γρηγορόπουλος, Ρουσσόπουλος, Δ. Κανελλόπουλος, Δημόπουλος, Τηλεμάχου, Νικολακόπουλος (90' Γεωργακόπουλος), Παναγιωτέας (65' Σταματόπουλος), Γ. Καγιάς (82' Ε. Καγιάς).

Απόλλων Πεταλιδίου (Αλέκος Τσατάς): Άγγ. Δαμήλος, Άρ. Δαμήλος, Α. Χρονόπουλος, Καπρουλάς, Γιαννόπουλος, Στασινός (46' Τσερίκου), Κοστόφ (85' Ι. Σαραντόπουλος), Ε. Χρονόπουλος, Δ. Κορμπής, Ξαρχάκος, Μπογκντάνι.

Διαιτησία: Ε. Ζαρακοβίτης, Α.Τσουκάλη, Α. Καυκάς