Δεν τελείωσε ποτέ το Δόξα - Μάνη!

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ το Δόξα Καλαμάτας - ΑΕ Μάνης για την 19η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΜ.

Ο αγώνας διεκόπη από την διαιτητή Σταματία Τσαούση στο 17ο λεπτό και ενώ η ομάδα της Μάνης ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 (4' Κ. Πουλάκος, 10' Σαραντέας), καθώς ο πρώτος βοηθός, Ευάγγελος Μπασιλάρης, σύμφωνα με το φύλλο αγώνος, δέχθηκε επίθεση από τον εκπρόσωπο των γηπεδούχων, Γιώργο Φλέσσα!

Μάλιστα, χρειάστηκε η παρέμβαση της αστυνομίας για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και όπως είναι φυσικό η Δόξα κινδυνεύει με βαριά «καμπάνα»!

Τι αναφέρει το φύλλο αγώνος

«Στο 17ο λεπτό του αγώνος ο εκπρόσωπος της γηπεδούχου ομάδας, Δόξα Καλαμάτας, κ. Φλέσσα Γεώργιο σήκωσε το χέρι του διαιτητή Ευάγγελου Μπασιλάρη και κουνόντας το επίμονα του έκανε υπόδειξη για το τι πρέπει να κάνει.

Ο κος Μπασιλάρης με κάλεσε προς το μέρος του για να με ενημερώσει για το συμβάν και αφού του ζήτησα από τον κ. Φλέσσα Γεώργιο να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, εκείνος χαστούκισε τον α' βοηθό Ευάγγελο Μπασιλάρη.

Κατόπιν τούτου στο 17ο λεπτό διέκοψα τον αγώνα και οδηγηθήκαμε στα αποδυτήρια, όπου με ενημέρωσε ο βοηθός διαιτητής ότι αδυνατεί να συνεχίσει.

Κατόπιν τούτου διέκοψα οριστικά το παιχνίδι. Το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας, ΑΕ Μάνης