«Διπλό»-τίτλου με... υπογραφή Β. Δουρούμη η Ανάληψη!

Με τον Βασίλη Δουρούμη να πετυχαίνει δύο γκολ (25', 65') ο Ολυμπιακός Ανάληψης πήρε ένα σημαντικό «διπλό» στην πορεία προς την κατάκτηση του τίτλου, επικρατώντας με 2-1 των Πράσινων Πουλιών που κατάφεραν απλώς να μειώσουν με τον Αλεβίζο (82').

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα οι δύο ομάδες, καθώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Θεοδωρόπουλος των γηπεδούχων για ριψοκίνδυνο παιχνίδι και στο ίδιο λεπτό με απευθείας κόκκινη επίσης ο Κ. Δουρούμης των φιλοξενούμενων για εξύβριση.

Πράσινα Πουλιά (Παναγιώτης Πολίμος): Καλογερόπουλος, Δαλκαφούκης (89' Χότζα), Βαλσαμάκης, Συρμπόπουλος, Μ. Μάντης, Βαρθαλίτης (74' Γκαϊδόγιαννης), Θεοδωρόπουλος, Καλύβας, Παυλόπουλος, Μάλαμας, Λυμπερόπουλος (71' Αλεβίζος).

Ολυμπιακός Ανάληψης (Δημήτρης Αναστασόπουλος): Καραμπάτος, Δέδες, Κουρής, Ζερβάκος, Β. Δουρούμης, Παναγιωτόπουλος, Βανικιώτης, Μιχαλόπουλος (59' Χόλμπαν), Βλαχάκης, Κουτσοπέτρος, Αβιζιώτης (82' Κ. Δουρούμης).

Διαιτησία: Η. Σκόρδος, Ε. Μπασιλάρης, Κ. Βοσνάκης